Споделена история от Други

Използвате ли Инстаграм?
Здравейте,
Аз съм на 25г и имам Фейсбук от доста години и всички хора около мен също. Но Линктин, Туитър и Инстаграм използват по-малко хора, да не кажа много малко мои приятели, затова бих искала вашето мнение, тъй като предполагам, че моята среда е по различна. Въпросът ми е използвате ли Инстаграм, колко често и за какво? На мен честно казано много не ми допада идеята да гледам просто някакви снимки с кратко съдържание, уж сортирани по опреден критерий/хаштаг. Не е ли просто някакво фукане как минава денят ви. Изключвам бизнесите, които имат друга цел там.
Благодаря ви много.

Коментари

1.   Не

2.   Лично аз имам доста приятели във Фейсбук, които са свързани с литературната ми дейност. Повечето са сериозни хора, някак не върви да пускам селфита или забавни картинки. Затова използвам Инстаграм, по-свободно ми е някак.

3.   Такова е - някакво фукане.
Ако иска да научаваш нещо, да израстваш във всяка минута от времето на живота ти - чети книги, задължително прилагай прочетеното, ако го смяташ за полезно. Гледай образователни клипове в някаква област и пак прилагай.
Инстаграм, Pinterest и квото и да е друго може да ти даде някаква идея, за която не си се сетил, но само ако си натрупал нужните знания да я погледнеш от съответната идейна гледна точка.
Висенето в социалните мрежи повече от 30 минути на ден е загуба на жизнено време и мозъчен даунгрейд.

10 s

4.   Инстаграм е буквално албум със снимки, за това е приложението. Аз лично го изтрих преди няколко дни, защото исках да спра да гледам живота на другите и да се фокусирам върху своя.

5.   Проблемът е много по-сериозен от някакво си фукане.

https://www.youtube.com/watch?v=ZFJUYS6wY7U

Ето това също не е лошо да се изгледа:

https://www.youtube.com/watch?v=Wm69ik_Qdb8

ж31

6.   Аз използвам Фейсбук и Линктин. Във фейсбук обикновено влизам само заради месинджър. Нотификации и тем подобни обикновено игнорирам със по 1-2 дни, а за рожденни дни пиша на патерици. Твърде много енергия и излишно време се отделя върху глупости иначе.

Линктин използвам за професионална насока. Не е от най-популярните във България, обаче хора с професии са обикновено във него. Линктин е по-скоро за поддържане на контакт със различни хора с цел професионална взаимопомощ. При все, за България ако професионалната взаимопомощ съществува е по-скоро за хора които са изградили доверие, познават се и се имат във фейсбук включително. Профила в Линктин иначе служи като професионална портфолио книга, където човек описва къде е работил или по какви проекти, какво е правил и постигнал, може да публикува квалификации и/или доказателства за себе си, както и бивши или настоящи колеги могат да описват лични впечатления / качества на човека с коментар към профила. Линктин при все не е популярен толкова колкото във UK и особено във САЩ.

Социалните медии са пристрастяващи иначе - имай това в предвид. Плюс това ти налагат комплекси, защото хората в много случаи публикуват мигове от живота си или неща които изразяват момент, изграждайки облик на перфекционизъм който не съществува и само унищожава самочувствието или щастието на други които възприемат нереална картина.

Инстаграм

7.   Мен инстаграм ме кефи повече, защото няма почти никакви реклами и някакви спамове пък и по принцип обичам да гледам снимки и истории от ежедневието и гледам да публикувам някакви интересни неща.. Проблема на повечето хора в тези мрежи е, че не публикуват интересни неща. Всъщност ако всички публикуваха някакви супер яки неща, тези сайтове щяха да са супер яки. Добре, че има и опция да се отпишеш от следването на някой. За мен е супер яко да си подбера няколко човека, които много ме кефят, за някои хора е разтоварване от ежедневието и като хоби, както всеки някога е искал да има собствен сайт и той да бъде интересен, хората да го следят и така.. по същия начин и във фейсбук всеки си има свой собствен личен блог, в който не да се фука, а просто прави неща, които са интересни и по някакъв начин променя обстановката около себе си, защото всеки подръжава на другия в тези мрежи и когато публикуваш стойностни неща. А за мен най-стойностните неща са готините снимки, ама наистина готините, професионалните... не снимките пред огледалото в тоалетната и публикуването на някви чалга песни и някви ОМГ-та и някви ушички, панделки. Някви возения в коли с яка музика, демонстрирайки, колко видиш ли ви е яко... или пък онези, които се представят в интернет пространството като едни, а в реалния живот са други..
И така тва са тъпите неща за мен, но ако човек си подбере хората и започне да публикува наистина интересни неща става хубаво.

8.   Аз не ползвам нищо. Супер яко е. Имах фейсбук само година през 2008г и го изтрих то тогава още не всички имаха. Сега никой не ми зяпа личния живот и не съм залепена постоянно за интернет а си живея без да усещам нещо да ме дърпа....