Споделена история от Други

Объркана съм, какво да правя?
Здравейте, искам съвет или просто мнение, предстои ми да взема важно решение, а съм много объркана.
На 21г. съм, бременна от приятеля ми, но в неподходящ момент и по скоро от най неподходящия човек.
Имах различни планове, за бъдещето си уча, имах мечти, а и с този човек най вероятно няма как, да бъдем щастливо семейство. Не искам да споделя с родителите си, а и не мога те знаят, за нашите постоянни караници и няма, да са щастливи изобщо, а по скоро много притеснени, за мен, за бъдещето ми. Конското ясно, защото все казват "като не се разбирате - разделяйте се", "само дете ви липсва и ще я втасате" и т. н.
Ако реша, да задържа детето, какво става с моя живот, мойте мечти, все пак аз съм млада, а ако той не се промени.. Струва ли си, да загърбя моя живот?
Колкото до него, той няма какво да му даде, на какво да го научи, докато не се промени, докато не порасне, защото той не умее да мисли, не е пример, не е човек, на който може да се разчита, за нещо. Детето е край на моя живот, а аборта не е също решение. Аз вече имам един аборт и не искам втори, ужасно е, може би не мога, а и ако има усложнения аз съм жена няма как да не мисля, за това. Не исках дете, не беше момента, защото съм млада имах други планове може би вече след 3/4г., но то е факт.
Искам, да чуя мнения, съвети, случки... Просто трудно ми е, да реша, объркана съм и не знам кое е по-добре. Ако го задържа и той не се промени, после кой ще вземе самотна майка с чуждо дете? Как, да направя аборт, като не искам, как да имам дете като имах мечти?
Какво, да правя?

Коментари

1.   Според мен трябва да го махнеш. Ще си съсипеш живота, а детето ти най вероятно ще израсне или без баща или в постоянни караници и няма да го научите на нищо.
Но щом си на 21 и ти е втори значи ти трябва да помислиш малко преди да позволиш на някакъв да ти го пъха.
Така, че ако мислиш, че това те е уплашило достатъчно за да те промени, махай го, ако ще си останеш същата няма смисъл да убиваш детето.

2.   На 21, с 2 аборта... "Еманципацията" "работи"....

Булка, в тоя кратък текст си написала "той не се промени" 3 пъти. Даваш ли си сметка? Затова хората не се избират само по външен вид, и после да чакаме да се "променят", та да ни паснат.

Като си минала вече по тоя път, знаеш процедурата. Няма защо да обричаш на нещастие още една душа, която не заслужава да страда заради твоите грешки... Дано не се налага да потретяш, че репродуктивния ти апарат съвсем ще замине.

3.   Не си съсипвай живота, знаеш какво трябва да направиш. Терзанията ги зарежи някъде и действай. Някой ден, когато пораснеш, изучиш се, помъдрееш, ще видиш, ще си имаш детенце. Сега не му е времето затова, на всичкото отгоре ако го оставиш и то ще бъде нещастно. Без баща, с нещастна, самотна, необразована майка. И следващия път взимай предпазни мерки, да не се стига до трети път.

4.   И да добавя, той няма да се промени. Обикновено в началото е винаги хубаво, след което става зле, щом той още в началото е такъв, представи си ако има толкова голяма отговорност. Не си проваляй живота и помисли първо за себе си и мечтите си, сега им е времето да ги постигнеш.

5.   на 21 с 2 аборта звучи кофти. Още по-кофти обаче звучи да родиш без да искаш това дете, без да се разбираш с бащата, без да имаш намерение да живеете заедно. Аз бих махнала бебето, бих се разделила с приятеля си (като не е за теб, какво изобщо правиш с него???) и бих започнала на чисто.
И най-важното, бих ползвала контрацептиви