Споделена история от Други

Чувствам се като невидима
Здравейте!

Има нещо, което много ме мъчи. Накратко ще обясня за себе си. Аз съм затворен човек и трудно допускам хората до себе си. Нямах много приятели в училище. В първи курс в университета почнах да се движа с още няколко момичета. Реших, че съм намерила своята среда, макар и пак да не говорех и пак да не бях много отворена.
Вече 3 години по късно около едното момиче се случиха едни неща. Не ми казаха че ще ходят на мястото свързано с това момиче (не искам да изпадам в подробности). Друго момиче от тази група пък, когато сме само 2те е някаква неловка тишина. Все едно не съществувам. Не е като да съм се карала с нея. Те си говорят и се разпитват за нещата от живота.
Един път една от тях не се поинтересува нещо за мен дори за тези 3 години, дори да се движа с тях, да помагам с каквото мога, аз съм просто като някаква мебел. Като невидима. Не разбирам защо е така. Толкова добре съм настроена и мила.
Според вас какъв е проблемът?

Коментари

1.   Здравей
Според мен момичетата с които излизаш са пълни егоисти!
Истинските жени приятелки си споделят и най малките детайли от живота. Опитай се да си намериш приятел с когото/която да бъдеш по интимна.
Не мислиш ли че за да си прекалено мила и любезна с хората като цяло, трябва поне малко да са го заслужили?
Хора като теб са рядкост вече по улиците, повечето са замислени, тъжни, намръщени..
Сигурен съм че не ти е лесно, но замисляла ли си се да допуснеш човек до себе си за интимност, евентуално връзка?
М35

2.   Включвай се в разговорите им или говори с тях поотделно. И на мен ми се е случвало, просто се отпусни и започни някоя тема за разговор. Не винаги хората около нас са виновни. В случая не казвам, че си, но можеш да видиш дали и ти не можеш да дадеш нещо от себе си, че да заслужиш внимание.

3.   Във връзка съм. Въпросът е друг. Че не сякаш ме няма съществувам а когато им трябват проекти и бум съществувам