Споделена история от Други

За българите
Кажете ми едно нещо, какво мога да направя аз като човек(български гражданин) за обществото и българите като цяло само един или повече(без значение) съвет/и са ми нужни, благодаря.

Коментари

1.   Развивайки бизнес, развиваш икономическа дейност, плащаш данъци които отиват някъде, даваш работни места.

Ако говориш за доброволстване, какъвто й да е тип доброволстване - би имало положителен ефект.

Имай в предвид че доброволната работа не е нещо което е присъщо на повечето хора, защото не е внедрено в културните норми. Също, не бива и оценявано всеобхватно. Ако решиш да направиш някакъв вид добро, каквото й да е то - направи го заради себе си.

Аз така дарявам кръв понякога, знаейки че спасявам човешки живот някъде / на някого.

Браво!

2.   Можеш да останеш в България, да си намериш работа, или да развиеш собствен бизнес, и да създадеш семейство. Това бих казал, че са "основните неща". От там нататък можеш да помагаш на другите като участваш и/или даряваш пари за благотворителни инициативи.

Аз лично смятам така да направя. :)

3.   Правиш се на интелигентен, а показваш посредственост. Достатъчно е да живееш така, че с нищо да не вредиш на другите, т. е., трябва да се съобразяваш и да не нарушаваш покоят на другите във всяко отношение! Ако всеки български гражданин прави това, няма да има нужда от други правила. С правила и ограничения нищо не се постига! Бий магаре, става ПО магаре!

4.   Можеш да направиш много и... нищо. Можеш да си хвърляш боклука разделно, да почистиш край мястото където живееш, да засадиш цвете, дръвче, да кажеш мила дума някому, да помогнеш на стар човек-много неща можеш да направиш, стига да са безвъзмездни и от сърце.
И същевременно нищо-българина е толкова дебелокож дебил, че дори не би забелязал дребните неща, които правиш, дори би ти се присмял. Нищо не можеш да направиш относно мисленето и отношението на българина към света и дори към самия себе си. Тези неща идват отвътре-или ти идват все някога или никога.
Поздравления за желанието да направиш нещо, това я рядко срещано днес.

5.   Аз се сещам едно нещо. Ако го правиш ше е добре, може да дадеш пример на други хора и започнат и те. Всеки ден вдигай и хвърляй в кофата по един боклук, който не си направил ти. Изглежда малко, но всъщност може да бъде полезно за всички ни.

9.   Незнам човек, през годините много хора са направили много неща за България. Мног кръв се е проляла за българите. Но погледни ги сега. Злоба, завист, грубост, омраза! Няма оправия, става все по зле. Дори започвам да мисля, че българите вече не са това, което съм учила и чела в училище. Онези топли и гостоприемни хора, няма ги вече. Мразят се, правят си злобни забележки, няма да изброявам, но з мене надежда за България няма за съжаление. Предните поколения имаха морал, ценности, образованието беше на ниво, традициите, семейството. Сега е циганизация.

10.   9,

Така е, ти си част от нея.

11.   Освен да изкупиш всичко и да изриташ нежеланите елементи, не се сещам, какво друго да е...