Споделена история от Други

Оправям се и после пак същото
Сама се чувствам по-уравновесена, но когато има човек, когото харесвам и сме заедно, всичко е добре докато не започне да става зле, и накрая - приключи. Сякаш е въпрос на време, а с времето, този пвриод все повече се скъсява, защото ставам по-наблюдателна за знаци, които ми казват, че не съм обичана. И все по-чувствителна съм към поведението на човека до мен. Затова не искам да имам човек до себе си, защото след раздяла ме боли изключително много. Но винаги се появява някой, а аз се привързвам много лесно ако човекът се държи добре, като за начало.

Написах нещата, които мисля, че показват любов:

да ме търси;
да не ме игнорира;
да ме изслушва с истински интерес;
да иска физическа близост;
да ми казва всичко и да споделя;
да харесва нещата, които правя за него/нея;
да не мисли, че е обичал истински друг преди мен (защото това автоматично значи, че не съм най-обичана и значи няма смисъл да бъда с такъв човек)

Обичам да общувам искрено, да изслушвам и помагам, да се грижа, да съм важна за някого, и този някой да е важен за мен. Завинаги.
Не искам някой да ме харесва, защото - днес харесваш, утре - не. Така е с харесването. Само този, който обича истински - остава, другите минават и си заминават. Не искам такива хора около себе си, но ако съм сама няма как да правя нещата, които обичам, но и ми омръзна да се привързвам, и да не получавам любовта, която искам, действа ми смазващо, затварям се, плача, отчайвам се, не мога да правя нищо.
И не си въобразявам, че не съм обичана, усещам го, независимо какво са ми казвали, има ли разминаване в моята представа за любов, значи не е любов.

Така, това беше, сега ще се радвам да ми дадете някакви препоръки - как да изляза от този кръг на разочарование - привързаност. Не ми казвайте защо съм такава, наясно съм с травмите на психиката си, дори мога да дам съвети на такава като мен, но за себе си съм безполезна... оправям се и после пак същото, и става по-зле.

Коментари

1.   Е ти значи си искала любов от много хора, а много хора не се обичат, съответно и ти не си ги обичала всички от тях. Може да си била влюбена, но да обичаш един или друг, просто не може. Ако разбира се може човек да направи разлика между това да си влюбен и да обичаш. Трябва да имаш капацитета...

2.   Това са точно описани мой думи, точно така мисля и аз и си зодия рак

3.   Аз не те съдя или нападам, но една връзка е повече от искам да прави каквото аз си мисля, че трябва да прави и да се държи, като в мечтите ми. Ако чакаш някакъв идеализиран образ, той може никога да не се появи. В една връзка се правят компромиси и мисля, че колкото сме по-пораснали толкова по-трудно допускаме някой да разбърква "страхотния" ни самотен живот. Аз не бих търсила проблем докато съм с някого, бих се наслаждавала максимално на хубавите моменти, а ако не сме един за друг, ами ок. Но как ще знаеш ако не опитваш.

4.   Правих подобни неща на не една и две и резултата беше катастрофален. И не говоря за момиченца на 20 годинки. А за големи жени. Едната на 28, другата на 31. Имаше и трета на 34. Аз също съм около тази възраст и показвах доста добро отношение. По неясни за мен причини - едната започна да ме игнорира. Другата буквално докато и говорех готини неща и и правех комплименти ми написа "ясен си ми", "всичко добро" и ме махна от приятели, след това ме блокира, а след 2-3 дни ме разблокира. Явно си е мислела, че аз пак ще започна да и пиша и да се занимавам с нея, но няма :). Другата пък на 28 е от квартала ми и се правеше на интересна, а в началото тя прояви интерес към мен.

5.   Обичана , обичана ,обичана ...А какво ще кажеш за вариант в който ти обичаш някого?

Изисквания , очаквания , детски мечти. Примитивен егоизъм!

6.   Здравей, аз съм момиче на 16 години и се чувствам по същия начин винаги правя проблеми дори и от най -малките неща, доста съм ревнива и искам постоянно да ми показват, че държат на мен. Когато забележа някой неща дори и бих казала нормални за другите хора, но не и за мен смсл да не ми отговаря навреме, да не ме ревнува и други ми става много гадно и се затварям в себе си. Даже и в момента не искам връзка, защото почти винаги съм нещастна и съм много съмнителна, дори и да няма за какво. Може би проблема ни се крие в това, че просто искаме внимание и обич. Аз лично много искам хората да се привързват към мен , но те всъщност се отдалечават, защото само ги отблъсквам постоянно поставям бариери около себе си и не искам да показвам на човека, че държа на него. И аз съм в същия лабиринт, като теб. Просто искам да знаеш, че не си сама. Вдигни глава все някога ще дойде правилния човек за теб. <3