Споделена история от Други

Всичко ли е общуването?!
Здравейте. Още от малък изпитвам затруднения с общуването. В училище през повечето време си бях самичък. Нямам и много успех с момичетата. И сега напоследък се замислям: всичко ли е комуникация?

За да си успешен с жените и с хората като цяло, за да си успешен в работата и в бизнесът, въобще във всичко в живота е важно и е на първите места за успех в живота?

Пиша ви, за да ви попитам дали разсъжденията ми са правилни или не и да ме коригирате или да ме насърчите да си подобря общуването, държанието и оттам комуникацията и взаимоотниошенията ми като цяло... Благодаря :)

Коментари

1.   Липсата на комуникация може да се превърне в болестно състояние сама по себе си. Отделно всякакви погубни зависимости- алкохол, наркотици, хазарат - пак са си от проблеми в комуникацията.

2.   На прав път си, но не издигай общуването на пиедестал.
От теб не се иска да си много общителен и да заговаряш всеки, който е около теб. Не се иска просто да водиш някакви разговори. Иска се да го правиш с добро настроение, позитивна енергия и в моменти, в които наистина ти се говори. Събеседниците ни усещат нашите емоции, дори и ние да ги прикриваме.
Хората са малко като огледала. Ако ти не се усмихваш, на теб също няма да ти се усмихнат. Ако ти си негативен, също ще усещаш негативизъм от другите. Може да се каже, че всеки има своя собствена енергия, която е публично достояние. В един разговор между позитивен и негативен човек, обикновено печели този, чиято енергия е по-силна, а ако са равни, то се намира баланс. Тоест, негативният става малко по-позитивен, а позитивният по-негативен, а'бе, и двамата намират реализма. Така например, за да създадеш добро впечатление на интервю за работа е желателно да отидеш спокоен и уверен. Ако искаш първата ти среща да мине добре, то трябва да си усмихнат и разчупен. За всяка една ситуация има правилен подход, зареден с определено чувство. Затова притеснителните хора рядко имат добри социални умения. Тревожните хора пък намират проблеми навсякъде. Общуването е важно, но е много по-важно как ти си настроен към света. Понякога външните фактори влияят на нашите емоции, но по-често нашите емоции влияят на възприятието ни и ни карат да видим света по изкривен начин. В общуването това е ключов елемент. Много хора се вторачват в крайната цел, но методите за постигането ѝ са много по-важни. При теб общуването е крайна цел, но ако го правиш насила, никога няма да ти върви както ти се иска. Понякога се налага човек да се насили, за да свикне в определена среда. Всичко се получава с достатъчно много опити, но си е чист тормоз и ако не върши работа, първо трябва да решиш личните си проблеми. Това е като събличането, знаеш ли. Не можеш да свалиш първо потника си, а после ризата. Не прави общуването самоцел. Помогни си сам, разчисти живота си, намери правилното възприятие за теб и се стреми да се забавляваш повече. Живеем един живот, трябва да го живеем така, че да се чувстваме добре през повечето време. Ако сам се балансираш и се почувстваш по-щастлив, надали ще имаш особени проблеми в общуването. А щом общуването ти се подобри, да, ще ти е по-лесно в любовта и на работа.

3.   Да, речта е основният начин за връзка с околните в повечето сфери от живота ни.

4.   Да, важно е и ще ти обясня защо.
Може да се познаваш, може да чувстваш колко си ценен като човек, но другите могат да разберат това само ако общуваш с тях.
Освен това, колкото и да се познаваш, има неща за теб, които можеш да научиш само от общуването с другите.
Всичко живо в природата, което има някакво съзнание, се опитва да общува със себеподобни и не само. Общуването, независимо дали е свързано с положителни или отрицателни емоции, неизменно води към развитие.
Не общуваш, за да си спестиш неприятните емоции, но така бягаш от живота и от човека, който би могъл да станеш.
Не се бой от разочарования и нараняване, а вярвай, че те ще те направят по-добър и човечен.
Ти самият ще нараниш и разочароваш някои, съзнателно или не, но и това ще бъде просто част от техния "процес на обучение".

5.   "За да си успешен с жените и с хората като цяло, за да си успешен в работата и в бизнесът, въобще във всичко в живота е важно и е на първите места за успех в живота"

За успешния бизнес се иска най-вече определен начин на мислене, от който идват и упоритостта, поемането на рискове, вярата, многото бачкане и т. н. и т. н. При кариерното развитие не са нужни единствено добри комуникационни умения, а още много други фактори.

Относно личните взаимоотношения мисля, че общуването стои на първо място, защото ако нямаш дар слово много трудно, дори да не кажа невъзможно ще бъде да завържеш приятелства. Също е много важно да имаш високо самочувствие, особено, ако искаш да привлечеш вниманието на жените.

Мисля, че можеш да решиш проблема си просто, ако станеш по-уверен в себе си и излезеш от зоната си на комфорт. Излизай повече, ходи на места, където ще срещнеш хора с твоите интереси, бъди по-отпуснат, не се интересуват от мнението на другите и ще се получи.

6.   Да, най-трудното нещо е да се научи човек да общува правилно- с родители, деца, приятели, колеги и т. н. Чети по въпроса и действай. Успех!

7.   Всичко е.
Всичко общува. Информацията тече. Всяко живо, дори растенията си общуват. Агресивно, пасивно. Едното прави сянка на другото или се увива около него, или паразитира.
Човеците първо общуват с майките си, после с татковците. Оттам тръгват много проблеми.
Всичко е общуване. От ставането сутрин - "добро утро". Да отвориш вратата на комшия с много багаж в ръцете. Да си купиш хляб и ракия, да кандидатстваш за работа, да представиш себе си, да се сприятелиш, да поддържаш интереса, някакъв твой труд. Да продадеш, да си поискаш по-висока заплата, да изнесеш презентация, да не се скараш, да се сдобриш, да отстояваш позицията си, да се защитиш, да поискаш помощ...
Да си успешен. чети книги за общуването и тренирай
https://youtu. be/sQyfwHSjZQg

10 s

8.   Не е важно да си много общителен. За да си успешен и реализираш плановете си, първо трябва да имаш достатъчно финанси. А за да имаш достатъчно финанси, трябва да имаш много идеи, остър ум, финансова грамотност и да работиш усърдно! След като натрупаш финансите, дори и да не си добър в общуването, ти може да наемеш такъв вид хора за целите си! По тоя начин ще компенсираш твоя недостатък!