Споделена история от Други

Приятелят ми е грозен и ще имам грозни деца
Открих почти идеалният мъж за мен, след толкова много лъжи, изневери и кошмарни връзки с мъже, които не ме зачитаха за нищо. Той е мил, нежен, внимателен, предвидлив, умен, със собствено жилище, на което скоро направи основен ремонт. Има добра работа, изкарва около 1000лв, които за малкият ни град смятам са супер, има и хубава кола, обича децата, готви страхотно, играе футбол... може би единственият недостатък е външният му вид. В началото се дърпах, но в последствие започнах да разбирам колко страхотен човек е, и че наистина мога да му се доверя за всичко и започнах да го харесвам, в някакъв момент ниският ръст, големият нос, очилата и кривите зъби спряха да ми правят впечатление. Той самият често с шегува с външността си. Скоро гледахме с него Рататуй :-) и той каза че прилича на плъха под шапката, който готви. Срам ме е да го призная където и да е, но от известно време се замислям, че ако имам деца от този мъж, те също няма да бъдат особено красиви. Може би не заслужавам човека до себе си, защото явно не го оценявам докрай, имайки предвид мислите, които се прокрадват и се чувствам виновна за това. Не знам как да се отърся от глупостите в главата си, но все си представям дъщерята или синът с големият гърбав нос и се потискам. Аз съм пълна идиотка..

Коментари

1.   Мммм да, пластика на носа отнема по-малко от час в днешно време. Какво толкова го мислиш. Плюс това шанса е 50 на 50 твоя или неговия нос.

4.   Ако ти си красива има голям шанс децата да приличат на теб. Нима ще оставиш перфектния мъж само заради външноста му. Какво предпочиташ - деца модели и зли като усойници или нормални хора със златно сърце? Изборът си е твой!

6.   Последното ти изречение сумаризира нещата и аз лично нямам какво да кажа повече. Само съжалявам, че мъжът ти не знае каква (твоето самоопределение тука) си има в къщата, че чак и тема пуснала. Което е доволно красноречиво.

Ако аз бях на негово място, щях спокойно да те помоля да напуснеш дома ми и да си търсиш красавеца, че да ти направи красиви деца.

7.   Интересно ще е да разберем той как вижда теб....

8.   Пусни се на някой красавец и хвани от него. Толкова ли не можеш да се сетиш какво да направиш.

10.   Той не те заслужава! Късай го и си намери някой красив! Изкарвал бил някакви 1000лв. и какво? Това не е оправдание да си обречеш децата на мизерен и грозен живот.

11.   Ами хвани си красавец да те мачка, да ти направи деца красиви но да те зареже за някоя още по-красива! Толкова си ограничена... сигурна съм, че той не те заслужава!

12.   Понякога на грозни родители се раждат красиви деца и обратното. Виждала съм примери и за двете. А пък детето може да вземе повече от твоите черти.
И моят мъж не е особено голям красавец, но и аз като теб съм оценила други неща в него и не се притеснявам за това как ще изглеждат децата ни някой ден.
Преди 10-тина години гледах външността и си избирах гаджета според моите критерии за външен вид, които в последствие се оказваха пълни идиоти, на които не може да се разчита. След време започнах да търся други качества у мъжете и така срещнах мъжа си.
Според мен не трябва да изпускаш стойностен, добър и стабилен мъж заради подобни опасения. Дори децата ти да не са най-красивите на света, няма да ги обичаш по-малко.

13.   Познавам грозни родители с красиви деца, както и много красиви родители/и двамата/, но с грозни деца. Не са неща, които могат да се предвидят. Радвай се, че си открила точния човек, че се разбирате и сте щастливи. Всичко ще бъде наред.

14.   Хаха. И мен ме сравняваха с мишка в началото на гимназията - с очила, гърбав, космат. Кво стана 2 години по-късно - сложих лещи, почнах да спортувам и да се поддържам, и хоп изведнъж момичетата започнаха сами да ми се предлагат.

15.   "Може би не заслужавам човека до себе си"
"Аз съм пълна идиотка"

Дойдохме си на думата. Той грозен, ти тъпа. Няма какво да се обърка, нова порода оркчета ще снесете.

16.   Не знаех, че човек може да прогнозира с точност външния вид на неродените си деца. Това е ген, не се знае детето какво и от кого ще вземе. Комбинацията от чертите на майката и бащата може да е всякаква, детето може да има красиви родители, но комбинацията на чертите им при него да е такава, че то никак да няма симетрично лице. Има доминантни гени, например кафявите очи са такъв ген. Да, ама приятелят ми е роден със сините очи на баща си, че дори и по-наситени, като тези на дядо му. Аз пък съм такава смесица от майка ми и баща ми, че приличам изцяло на себе си и никой не може да прецени на кого съм се метнала повече. Приеми го, не можеш да прогнозираш външния вид на децата ти. Има много вероятности, можеш да ги изчислиш, ако имаш нужните знания, ама никъде в сметките няма да имаш 100%.

17.   Ако го обичаш не го изоставяй защото е грозничък. Все някоя друга хубава черта има. Децата вземат най -хубавите черти от родителите си. Важно е да може да ви гледа и да е стабилен мъж, на който да можеш да разчиташ. Полза от беден красив мъж няма. Един мъж трябва да може да си гледа семейството. Когато се роди едно дете обикновено жената не може да работи доста дълго и ако нямате пари сърцето ти ще се къса като не можеш нищо да му дадеш. За вашето бъдещо дете вие винаги ще сте най- красивите на света.

18.   Айде пак онзи трол с измислените теми, спри се!

19.   Ти не го обичаш. Когато обичаш някога ти него виждаш като грозен, дори в действителност да е такъв. Каква връзка е това след като няма физическо привличане, че и даже те отблъсква? И между другото не е нужно да се обвиняваш в случая, че не ти допада външния му вид. Мене по-скоро ме притесниха тези неща, които си изброила: взимал 1000лв., имал кола, сори, ама са ми малко смешни. Това ли са ти критериите за човека до теб? Но пък може би и неговите критерии са просто да си намери жена, за да не е сам и да му роди деца, така че да не му пука особено ти как го виждаш, знам ли.

20.   Всъщност дали децата ти ще са красиви или не, зависи от много фактори. Зависи също така от твоите и неговите родители и т. н., като в последствие зависи и от самото дете (спортува или не).

21.   Измислена тема от грозен девствен мъж.

22.   Грозотата е най-отвратителният порок на Земята! Разкарай това уродливо бостанско плъхоподобно плашило и си потърси са създадеш деца с приятно изглеждащ мъж. Мнозинството от българките са доста грозни, не толкова колкото туркините и циганките, но в сравнение дори с румънките са по-грозни, но ако ти не си грозна в никакъв случай не прави гибелната грешка да родиш грозно потомство от такъв уродлив грозник, за някаква голяма заплата...

23.   Гледай как изглежда сестра му/ брат му или родителите му. В децата се изявяват гените по-скоро на чичовци/ лели, баби и дядовци. Но един ден за внуците ти ще има по-скоро опасност. Има нещо друго, наречено диета и личен чар - децата може да са склонни към напълняване, но с правилна диета и възпитание, както и спорт, да с си нормални. Носът както ти казаха, лесно се оправя. Не мисля, че е фатално. Моите братовчедки, две сестри - едната стройна, със сини очи, руса коса, взе си мъж - хубавец и той бял, светлоок, но децата са им с безлични черти и с кафеви очи. Другата - по-тъмничка, не особено привлекателна се събра с подобен мъж. Децата има са със светли очи и бели и двете, просто са красиви. Все едно сестра и ги е раждала. Така че генетиката е странно нещо, но истината е, че от самият човек зависи да промени външния си вид към по-добър с подходяща диета, дрехи, прическа. Стига да иска.

24.   Ей, верно ли? Ти не си идиотка. Ти си упадък. Я кажи сега ти какво даваш във връзката с този човек?
Разбрахме, че нито готвиш, нито изкарваш пари, нито имаш част в жилището? Може би и се мислиш за красива(което е доста разтегливо понятие)
Знаеш ли и аз съм грозен, но за разлика от приятеля ти имам достойнство да не се забърквам с такива първични примати като теб, които нямат нищо друго освен очаквания към човека до себе си.
Най добре си кукай сама, поне да не нараняваш човека, моля те!

25.   Не си идиотка. , а реалистка. Не обричай децата си на страдание, ще им се подиграват в училище пък и след това. А и заплата от 1000 лева дори в малкия град не стига за издръжка на деца и семейство. Ако и никакви амбиции няма, нищо добро не те чака. Бягай с 300.

26.   До 25

Считам това, да оставя децата си в среда, в която ще карат някой да страда, само заради външният му вид, далеч по-лошо наказание от това, да не са красиви ...

27.   Той грозен, съпругата пък тъпа, смотана, невъзпитана, а и селянка. Така е, ще страдат дечицата - наистина са уцелили нулата в генетичната лотария. По-добре да се заемеш с някой от твоя калибър, някой мангал.