Споделена история от Други

Странно предложение за работа по имейла
По имейла получих предложение за работа на длъжност началник цех - щампа, без да съм кандидатствал за тази длъжност. Как решиха, че на 28 години може да станеш началник? Не съм си го и помислял. Работя в печатница, но като машинен оператор - ножар. Не ми се напуска тази работа като ножар, защото е стабилна. Какво бихте ме посъветвали? За да отида в тази фирма, трябва да напусна сегашната фирма, в която работя.

Имам 3 специализации: заварчик, техник на шевни машини, графичен дизайнер и досега не съм мислил, че мога да бъда началник. По-скоро бих се специализирал в електротехниката и бих станал конструктор за в бъдеще.

Коментари

1.   Това 100 % е измама , не им вярвай. Аз също получавам подобни предложения. Даже не отварай линковете, може да ти свалиш по-погрешка някой вирус и да ти заминат личните данни - което е целта на такива имейли .

2.   Не съм убедена, че е измама. Може и да е твоята възможност. Ако си добър и има "фал" в новата работа, винаги ще си намериш някъде на друго място. Не ходи ли на интервю за новата работа, как мина то, какво ти казаха? Така не можем да ти отговорим дали е измама. Може да имат нужда от специалност, а те да не да много. Някой познат от работата ти сега е дала мейна на шефа и така. Стават и такива неща. Не виждам нищо очужващо. Вижте Линктин, там не е ли същото, непознати ти пишат с предложение за работа.... Не виждам нещо нередно.

3.   Измама е, освен ако имейлът не е от познат човек. Постави мишката върху имейл адреса или някой от линковете в него, но без да кликаш. После напиши част от линка, който си видял, в google и ако видиш резултат включващ думата SCAM значи е вирус.

Кой ти каза, че на 28 не можеш да си началник? Има специалисти, които още на 24 стават началници в големи предприятия, с по 10-15 подчинени и то дори без да имат опит. Но пък имат качества. ;)

4.   Това е спам. И аз много пъти съм получавал такива "предложения" за работа, за секс, за помощ и т.н.

5.   Аз съм автора на тази история. Проверих, че фирмата е съществуваща, имат фирмен сайт, имейлът, от който са ми писали, е фирмен. Дори в имейла има посочен телефон за връзка с управителя на фирмата, който ми отправи това предложение. Мога да позвъня на този телефон за интервю.

6.   Не мисля, че е реална оферта. По-добре подмини...

7.   Ами телефон нямат ли? Име на фирма? Ако мислиш за развитие не пречи да звъннеш и да разпиташ, пък и да отидеш на място. Пък ако не искаш да си сменяш работата - недей. Просто виж какво предлагат, пък може да се окаже, че там ще ти е по-добре.

8.   Много те искат за началник, даже ти имат имейла, но не могат да ти звъннат един телефон?! Не бъди наивен, имейлът е един от най-използваните начини за зарибявка - да цъкаш по разни заразени сайтове, откъдето да лепнеш някой троянец, който впоследствие да ти открадне данните за кредитната карта, ако пазаруваш с нея в Интернет. Ако те искат за работа (еле пък като началник...) - ще намерят начин да ти звъннат и да те поканят на интервю със сигурност.

9.   Добре де, преди да мислиш за напускане на сегашната си работа, трябва да отговориш с две-три думи на имейла, да си уговориш час, в който да се срещнете за нещо като интервю. Да ти разкажат за какво става дума и да видиш дали са нормални, да обсъдите заплащане и евентуална дата на започване, да ПОДПИШЕШ договор и чак тогава да напускаш. Проучи внимателно нещата, недей да хабиш енергия да гадаеш. Може да е всичко - от шанса на живота ти, през най-обикновена работа с гръмко заглавие, до грешка или шега, или пък най-голямата измама, на която си ставал жертва някога.

10.   Аз съм 3. Ако контактите в писмото съвпадат с тези в сайта, пробвай. Ако не е спам е възможно просто така да процедират, защото все пак работиш и не искат да те безпокоят ако почивката ти не съвпада с тяхната. Доста фирми работят основно с имейли.

11.   5, авторе, ами позвъни де, какво чакаш!?

12.   А тази фирма как изобщо са ти намерили имейла, тоест кандидатствал си в нея за работа, независимо за каква длъжност ли? На мен това ми направи впечатление като прочетох историята ти- как изобщо са разбрали за теб, твоите координати?

13.   Ако си кандидатствал за работа в агенция, то данните стават и ги предлагат на други фирми. Да си началник е по голяма отговорност, но се налага да намираш решения което не е по силите на всеки.

14.   До 8

2019 е. Не е учтиво е да звъниш по телефона на непознат.

15.   "Кой ти каза, че на 28 не можеш да си началник? Има специалисти, които още на 24 стават началници в големи предприятия, с по 10-15 подчинени и то дори без да имат опит. Но пък имат качества. ;)"

Искрено се посмях в началото на деня.
Действително някои имат качества - виртуозни изпълнители са на произведения за стратегически духови инструменти :)

Успех на всички в България :)

16.   Може преди време да си бил регистриран в сайт за търсене на работа и за това сега да ти го изпращат. Просто ти имат е-майла в базата данни и някой там не знайно защо е решил, че тази позиция може да те заинтересува. Какво точно ти предлагат? Да идеш на интервю или директно да почнеш работа при тях? Защото ако е само интервю, ами някой някъде ти е прочел СВ в някой сайт като джобс и е решил да види дали не си неговия човек. Нищо толкова странно. Ако обаче, без дори да са те виждали на живо, директно ти предлагат да почнеш работа при тях, едва ли не от утре, ами тогава има нещо съмнително в цялата работа. Не губиш нищо ако идеш на интервю, обаче не подписвай никакви договори и за нищо на света не напускай настоящата си работа, ако не си сигурен, че на новото място всичко е коректно и няма измама.