Споделена история от Други

Заплашват ме...
Ще започна от самото начало... Аз съм момиче на 15 години. От 3 месеца си имам приятел. Има 2 момчета в квартала, много страшни. Бият всеки за щяло и не щяло. Единия е на 23, а другия на 18. Целите от главата до петите са в татуировки, криминално проявени са. Чувала съм че са убивали хора и т. н. Бяха си набелязали мен като тяхна жертва - искаха да спят с мен. Така се случи, че един път се засякохме и единия ми взе телефона и ми каза, че ако искам да ми го върне трябва да спя с него или да убедя една моя приятелка да спи с него. Аз му обещах, че ще я убедя и той ми върна телефона и аз си тръгнах. Минаха се 3 месеца и половина и пак се засякох с тях. Понеже не съм говорила изобщо с това момиче, камоли пък да я убеждавам да спи с него той като ме видя видимо се напрегна. Каза ми ооо какъв е тоя педераст дето ходиш с него (гаджето ми не е педераст няма перчем и т. н. висок, едър, строен, тренира). Аз естествено не му обърнах внимание и само му казах да ме остави намира. Другото момче, по - малкото се обърна поздрави ме и всичко както трябва, но по-големият започна да ме заплашва. Каза ми че ако ме види още веднъж ще ме пребие както и приятелят ми също, щял да ме изнасили и още куп неприятни неща... Страх ме е от един квартал сме, не е трудно да ме намери. Вече не искам да излизам, дори до магазина ме е страх да отида. Какво да правя, изпитвам панически страх като се сетя, гледам да се разсейвам, получава ми се за малко, но после всичко пак изпува в главата ми...

Коментари

2.   Кажи къде да ги намерим и ние да им направим на тях тези лоши неща, които искат те да направят на теб

3.   Говори с родителите си. Оплачи се и в полицията. Подобни квартални ербапи като цяло са страхливци.

Дядо Торбалан

4.   Ако знаеш как се казват може с вашите да отидеш и да пуснеш жалба в полицията. Така може да се здухат и да не те закачат повече. Ако те заплашат пак втора жалба и така. Дори и да посмеят да те одерът само медицинско, жалба и съд! Ти си непълнолетна и това им утежнява положението ако са на 18.

5.   Това да е на 23 и да и егати утрепката? !

Докладвай в полицията анонимно освен. По принцип те трябва да се занимават с такива. Нали уж живеем във държава. Или няма институции вече.

6.   Ми кажи къде живееш ние как да помогнем, ние ще свършим по-добра работа от полицията

7.   Защо разказващ това тук? Разкажи го в полицията. Още повече, че имаш и свидетел.

8.   Тотално си психясала заради тези лапета.
Ако бяха убийци щяха да са в затвор, ако пък бяха и толкова големи биячи щяха да се занимават и с много по - големи и властни от тях.
Малка си, а насилниците искат да се страхуват от тях, за това често посягат на по - малки и невзрачни.
Ако не изпитваш страх, и знаеш как да си служиш с думите, то няма да те закачат.
И в най - голямото чудовище стои едно плахо същество, стига да знаеш как да открехнеш страхът му.

9.   Според мен говори с родителите си, все пак това е доста сетиозно. Те ще ти дадат най-добрите съвети.

10.   Спокойно, дълбок дъх. Слушай сега, малко ноу-хау.

Гаменчетата са пълнолетни - полицията може спокойно да ги навре в пандиза. Подаваш оплакване на 112 или в районното (препоръчително), казваш в детайли случката и заплахите. Гаменът не е умен, заплахата над живота привлича внимание, особено ако песът и преди се е проявявал. Казваш на родители, на приятел, на приятели, на всеки - не дръж хората в мистерия. Ако се самоизлориаш, ти си дотам - няма да има кой да ти се притече в нужда.

Второ - оръжие. Няма по-евтино от лютивия спрей, КУПИ си това поне, по 5 кинта са. Никога не бъди безпомощна жертва. Тези животни нямат жал, ако имаше как, щяха вече да са го направили. Не се движи сама (ако може). Кажи това на гаджето. Сериозно - ако животните имат намерения да нападат, той трябва да е готов и въоръжен.

Трето - ако стане конфликт.
Тука трябва да четеш внимателно. Ако тръгнат да посягат - СЪПРОТИОВЛЯВАШ СЕ. Не се поддавай на Стокхомския синдром, че може би ще те пощадят, ако съдействаш - това окуражава говедото.
Първото нещо: пищиш, истерично. Да чуе целит град. Ако тръгне да ти запушва устата - хапеш, отхапваш. Риташ, дращиш, всичко.

Цели се в очите (с палец или нокти), тестисите, каквото можеш. Ако трябва да му прережеш гръкляна, нека. Това не са хора, а животни. От насилие рабират, друго не. Това им се дава.

Надявам се всичко да провърви за тебе. И сериозно - поне спрей, ако не друго. Дай си някакъв шанс.

11.   Кажи адрес нещо? Да видим толкова ли са корави колкото ги описваш.

13.   Ужасно е, когато подобни екземпляри контролират живота на хората и развалят спокойствието им. Уви, освен ако не се преместят или не влязат зад решетките отърване няма. Като за начало можеш да си купиш лютив спрей, да кажеш на родителите си и да внимаваш много как и кога се прибираш. Видиш ли ги, подминавай, ако можеш заобикаляй така че да не те видят и това е. Успех!

14.   Щом толкова явно го правят, значи са комплексари, които са взели страха ви! Що за мъж е приятелят ти, щом се оставя ти да го браниш? Ти си по мъж от него. Ако той не може да се противопостави и се страхува като мишка, по добре не се занимавай с него. Как така ще те набележат!? Или си дала поводи, или твои познати са им разказали нещо за тебе, но така, просто случайно да си набележат някоя не става. Явно са страхливи келеши, не им обръщай внимание. Ако много те е страх, кажи на баща си, той няма да е страхливец като приятелят ти! Ето затова трябва да има казарма, там страха изчезва от мамините синчета и те се превръщат в мъже!

15.   Първо сподели на родителите си, след което говори с приятеля си и просто ги избягвайте.

16.   Измишльотини на квадрат.

17.   Спокойно.
Те и двамата са пълнолетни, криминално проявени са и за никого не е тайна, че не са стока. Всички тези обстоятелства са в твоя полза. Говори с родителите ти, ако трябва отидете и подадете жалба в полицията. Понеже тези двамата вече са с досие, ще вземат в предвид притесненията ти.

Гледай да не ходиш сама в тъмното. По-добре вашите да ти дават малко пари за такси или да те посрещат, отколкото да се притесняваш, че някой ще ти изскочи иззад ъгъла. Купи си електрошок, носи си го в чантата на удобно за достигане място и дерзай. Нито ще ги убиеш, нито ще ги увредиш, спокойно. Ако те е страх да носиш нещо подобно в себе си, вземи си лютив спрей. Достатъчно е гадно, че да ги забави много и да им попречи да ти сторят нещо. Някои жени си носят джобни ножчета, но изобщо не те съветвам, понеже това си е сериозно оръжие и може да стане някоя бела, заради която да не можеш да спиш нощем. Пък и не ти трябва да вадиш нож на криминално проявен, ще те надвие, не че нещо. Има курсове за самозащита, възползвай се. Не, че ще се сдобиеш с невиждани умения, но ще се чувстваш много по-спокойна и ще научиш каква е правилната реакция, в случай, че те нападнат.