Споделена история от Други

Разяснение на земеделските земи
Ще ми обясните ли след като купя парцел, примерно от OLX, какво да правя, за да изкарвам пари от земята. Общо казано трябва да посъдя стоката, която искам да продам, и след това я продавам. Но как става това в детайли? И колко пари ще изкарвам от това

Коментари

1.   Най доходната земеделска работа е, отглеждане на шафран, от 100 кв. м, печалбата е над 1000лв. Дерзай, това е най доброто засега!

2.   1. Копаеш дупка в земята
2. Сееш семето
3. След 3 месеца започваш да жънеш марихуаната

3.   Ще ти дам най-добрия съвет: нищо недей да купуваш!!! Човек, който наистина желае и може да се занимава със земеделие, никога не би задал въпросите, които задаваш. Каквото и да предприемеш в тази област, чака те неминуем провал. Занимавам се с градинарство (при това като любител) от 10 години, зная какво говоря.

4.   До 3

Автора просто иска да прави нещо с живота си! Ти пък да не би да си роден научен че 'знаеш и можеш'. Ако не е сам да си се научил, то всипнакой те е научил. Аман от разбирачи.

До автора,

Чети из интернет, търси форуми, добивай, добивай информация, пробвай, тествай и не очаквай да става от първия път а ако ще и пъти. Това е процес на учене от опит. Просто трябва теория която дахсъчетаваш с практика, до къде не ти се развие виждане за как стоят нещата. Всичко опира до анализиране. Вече в 21ви век има технологии за всичко, включително анализиращи кога да се жъне.

Трябва ти много, много информация за да маже да правиш анализ. Това разбира се отнема години и изисква посвещаване, като не се отнася само за земеделието а като цяло за всичко в живота.

Само внимавай с ромите, че без институции са като термити и няма оттърване от тях ако решат да ти обират продукцията.

5.   Номер 4, пак съм 3. Човекът иска ефективен бизнес, от който да печели в сфера, от която нищо не разбира. Ако започне неподготвен, рискът от провал е огромен и не мога да окуража подобна лудост. Ще купи земя, ще окепази семената, ако нещо поникне, няма да знае как да го отглежда, не разбира нито от торове, нито от препарати за защита на културите, не прави разлика между хербецид, пестицид и фунгицид, няма идея как да провери състава на почвата, защото не всяка почва е подходяща за всичко.... това е цяла наука и то бая сложна, защото като фактор се намесват и климатичните условия и природните явления, върху които нямаш контрол. Иначе и аз като теб бих го посъветвала да учи, но да прилага наученото върху малък участък, колкото да добие опит, и едва след това да инвестира в нещо по-мащабно. Хората, които наистина имат земеделски бизнес, в по-голямата си част са агрономи, но действително познавам един-двама, които сами са се обучавали, а останалото са научили с много години практика. Но авторът възнамерява "да посади стоката" и после урожай и купиша пари. Ми не става така!