Споделена история от Други

Медицина?
Здравейте, искам да се допитам до мнението ви относно това какво да направя в случая... Подготвям се за изпитите, но отидох на предварителни без особени очаквания и на изпита по химия имам 2. Убедена съм, че ще наваксам с материала, защото ходя на уроци и знам за какво става дума, но от няколко източника разбирам, че колкото и да се подготвяш за тези 2 месеца, едва ли ще имам по-висока оценка от тази. Това вярно ли е? Не питам за това дали ще успея да наваксам и така нататък, а по-скоро възможно ли е като са видяли, че на предварителния имаш слаба оценка да не се занимават едва ли не с теб и да ти се пише отново ниска оценка, само защото на предварителния си сгафил? Много, много Ви благодаря предварително за получените адекватни отговори, защото наистина все повече и повече губя надежда, а тъй като получавам различни мнения съм и леко объркана за капак на всичко.. :D

Коментари

1.   Изпита е "анонимен" докато не се поставят оценките. Т. е. докато ти проверяват работата и ти поставят оценка, няма да знаят коя си и съответно колко имаш на предварителния изпит / въобще ходила ли си.

2.   Във всички МУ изпитите са нагласени и влизат само връзкарите. Аз кандидатствах в МУ София. Написах перфектно 3 теми и 1 с пропуски и...... Имам 2ка по биология.. По химия реших всички задачи само в една обърках 2 уравнения и бам 4ка.. Като не ти знаят името трудно ще стане влизането и в това се убедих. Дори учителките, които ми дават уроци го казаха. А и местата са ограничени. При над 1200 кандидата, ако 500 изкарат 6ци, няма как да влязат всички и се налага някои хора да ги орежат. Неслучайно като идеш да си видиш работата няма нанесени оценки на всяка отделна тема или задача. Правят го за да не можеш да си оспориш крайната оценка.

3.   не искам да обиждам, но трудно би дигнала тази 2-ка с много за 2 месеца. Освен ако не държиш изпит в друг формат.

4.   На предварителните обикновено режат за най-малкото, поради простичкият факт, че искат да си платиш и за редовните... Така че по презюмция оценката ти е занижена обикновено.