Споделена история от Други

Вярвате ли в черни магий ?
Пиша ви по повпд това, че попринцип не вярвам на такива неща, но от началото на годината, не съм на себе си, само странни неща ми се случват. Непрестанна умора, нямам желание за нищо, всичко и всички ме дразнят, нямам енергия все ми е отпаднало, даже последно време започнаха да ми се въртят много странни мисли, които не изкам да коментирам, пред близките се правя на расеян, и се мъча да го карам като по стару му, не знам дали си внушавам или има нещо, но не съм на себе си, ще прозвучи странно, но днес сутринта станах енергия никаква, същото утрепано настроение и мисли от който се плаша вече, докато карах колата, видях един червен конец, който беше останал от нещо не знам от какво, сетих се как като бях малък, баба ми връзваше на дясната ръка против уроки и подобни, така и така бях сам спрях колата вързах си го, от немай къде. Точно след 10 мин целия настръхнах обля ме енергия и се почувствах коренно различен човек, всичко си стана по стару му, дори не искам да мисля за това което преди ми беше само в ума, като чели се почувствах друг човек пълен с енерия и жизнен, нещо което липсваше последните месеци. Та питането ми е шантаво, за някой дори и лудо може да е, Но вече се чудя всичко самовнушение ли е, имам ли магия или това са глупости, или червения конец предпазва от нещо, колкото и лудо да звучи....

Коментари

1.   Магии няма. Заблудил си се.

2.   Купи си да пиеш таблетки магнезий от аптеката, срещу пролетната умора ;)

3.   Точно в магиЙ не вярвам, защото дори не знам какво означава? Кой по дяволите ви наби в кухите тикви, че в множествено число думите завършват на Й? Това е някаква нова мода, от къде за Бога дойде въобще това схващане, като то дори не се изговаря така? Ще си изкълча езика, ако тръгна да изговарям "магиЙ". Бахти неграмотниците.

4.   Какво е "магий"?

5.   В България е така, който е неграмотен и не може да пише - пише по форумите, който не може да готви е готвач, който не може да шофира - е шофьор и т.н.

6.   Незнам дали действат, но според има хора които правят, от завист най вече. Аз също съм се замислял щото половин година преди да навърша 25, живота ми се завъртя на 360, заради много силна и несподелена любов. От тогава насам съм загубил вяра в живота който живеех, и цели не си поставям. Даже има хора които се чудят какво стана с мен, незнам порастване ли беше, незнам просто... М29

7.   4, звучи ми като римски император.

8.   Може просто някой волно или неволно да ти е изпратил лоша енергия, не е нужно да е направена магия. Може да си се похвалил на някой за нещо и той от завист да си е помислил нещо лошо или на работното ти място някой да не те обича, защото си по-добър от него. Помисли и се огледай, обикновенно след като се избавиш от лошата енергия тя се връща и удря този, който ти я е изпратил.

9.   Човек като погледне какви теми излизат в този сайт, от горе до долу правописни грешки, дори в заглавието. Нацията ни е бавноразвиваща, идиотите като море са и стават повече и повече :(

10.   Ами магиите ше действат, само ако вярваш че има такива неща. Дори никой да не ти е направил магия, тя пак ще подейства, щото ти така вярваш. Както се казва - виждал съм... но няма!

ПП
Що се занимаваш с глупости а не вземеш да прочетеш някоя книга. Току виж се образоваш в малко и разбереш как работи света.

11.   До номер 8: И как да отблъсненм лошата енергия, която някой може би ни е изпратил?

12.   Всичко е самовнушение - както идеята, че може да имаш магия, така и идеята, че някакъв произволен червен конец ти е помогнал. Реално магии има, т. е. нелокални влияния върху физиологията на друг организъм, но при теб не е това случая, както при 99% от хората, и става въпрос за самовнушение.

Ако разбирате английски, изгледайте Derren Brown: Fear and Faith - става въпрос за хапче, което минава множество тестове за лечение на различни състояния - от психологически (страх от високо) до физически (кожни обриви) и е успешно във всички опити освне един (за страх от говорене пред публика). Самото хапче обаче е... просто захар.

14.   Щом нещото от което те е страх се решава с конец - значи е нещо незначително, не бой се, няма страшно!

15.   Здрасти, като вярващ християнин аз знам, че магии съществуват, правят се от окултисти - това е общо название което включва врачки, магьосници, спиритисти, вещери, вуду, сантерия, сатанисти и т. н. Какво представлява магията? Магията представлява оказване на злонамерено въздействие чрез използване на демони, тя винаги е свързана с дявола. Значи окултиста, който е волен или неволен роб и слуга на дявола и е свързан с определени familiar spirits или познати демони ги изпраща с определена зловредна заръка. Ако мишената е човек, който не е вярващ християнин и е грешен, тоест прави сериозни грехове той е под заплаха. Ако човека който е таргетиран е вярващ християнин, той е под закрилата на Всевишния Бог и е охраняван постоянно от свети ангели, които са невидимо около него. Ако срещу него бъдат изпратени демони, те дори не могат да се приближат до него, защото умират от страх при вида на ангелите. В този случай се връщат при окултиста и му правят на него злото за което са изпратени, защото са длъжни да извършат злодеянието.