Споделена история от Други

На центъра или в покрайнините
Колебая се дали да продам жилището си за да се преместим в по-голям апартамент. В момента живея в прекрасен и голям град, точно на центъра на града, но в двустайно жилище. Тук не живеят случайни хора, повечето са възрастни аристократи, всичко ми е близо и мястото е перфектно, само да имаше още една стая. Дали си струва да купя по-голямо жилище и да живея в някой гаден квартал или по-добре да си стоя на по-малко, но на готиното място? Вие какво бихте направили. Имам още две жилища, но пак са такива малки и са в покрайни квартали, не ми харесва там и ходя само за да прибера наема, изобщо не са ми приятни и би ме ударила депресия, ако не съм в центъра, просто си е друго на центъра. Хората са други, които живеят наоколо и е по-добре в много отношения. Ако можете да избирате кое бихте избрали за себе си?

Коментари

1.   Ами продай и трите и си купи голям апартамент в центъра. Ама тогава няма да падат парички от наеми, а ще трябва да се бачка. Много снобарска и нетактична тема.

2.   Стой си на центъра.

Ако толкова искаш нещо и в покрайнините, спести си парички в следващите няколко години и си вземи някоя евтина къща в някое забутано селце.

3.   Бих избрала, избрах и живея в краен квартал на столицата. По-спокойно не ми е било никога в живота, а съм отрасла почти в центъра. Не искам и да чуя за него или Лозенец-натоварено, много шум, много хора, надути бабички, много коли, по тротоарите не може да се мине, ужас.. За какво ти е тоя център, не знам, ти си знаеш, аз не бих отишла и подарък да ми дадат имот там.
Не си уточнила за кой голям град става въпрос все пак.

4.   Аз бих предпочела покрайнините . По-спокойно ми е и ми харесва да живея далече от шумния и мръсен център.