Споделена история от Други

Мъжкото приятелство?
Здравейте. Пише ви момиче на 20.
Имам един въпрос, който искам да отправя към мъжката част- В какво се състои приятелството между мъжете?

Повечето от вас знаят, че ние момичетата можем и си споделяме всичко, дори и най-интимните си тайни, за които партнъорите ни не подозират, че говорим.

Приятелят ми все казва- моите приятели дори да ги зарежа( подари някакви причини), щом им се обадя веднага ще дотичат и ще ми помогнат. Това ли е? Ако имате нужда да натупате някой, да поправите нещо, да се свърши работа?

Интересно ми е така ли разбирате приятелството? Съдя по мъжете край мен-никога не съм чула да си споделят нещо, да потърсят съвет, или дори само да се оплачат...

Надявам се разбирате за какво става въпрос, няма да навлизам в обяснения.. ще ми е интересно да чуя мъжкото мнение или определение за приятелството ви.
:)

Коментари

1.   И аз не съм чула да го правят, но мой приятел /момче/ ми каза, че си споделят и си дават съвети.

2.   Никога не си чула твойте познати, защото "мъжкото приятелство" изключва наличието на същества от женски пол наоколо, които да слушат =)))
И да, няма логично обяснение това приятелство - по същия начин, по който няма логично обяснение що момата казва "не", когато я питаш дали искаш да й купиш нещо, а после цял ден се цупи, защото видиш ли не си й го купил =)))

bile

3.   Споделяме, но само ако нещо наистина ни притеснява и по по-същество, без излишни приказки. Иначе най-важното е да можеш да разчиташ на тях, когато имаш нужда. Естествено и те могат да разчитат 100% на тебе когато са затруднени.

4.   Много рядко споделяме лични неща. Какъвто и да е приятеля. Това е женствено, най-много после да се ебават с теб за това, което си споделил. А пък за съвети, освен такива които ще трябват за изкарването на пари (работа, учене и т. н. ) сякаш нямаме собствена глава да мислим за тях.

5.   За мъжкото приятелство... хмм, знаеш ли че мъжете можем да стоим няколко часа без нищо да си кажем и накрая като се разделяме да се чустваме така, че все едно сме провели цял разговор, знаеш ли че имам приятели с които не съм се виждал по няколко месеца (с мякои дори и по година) но като се видим, всякаш е било вчера, когато сме се видяли за последно. При приятелството между нас мъжете няма задни мисли, и винаги си казваме това което мислим директно и в очите, без лицемерие. Има един лаф: "Ако искаш да чуеш истината за себе си, попитай приятелите си", смятам че той се отнася предимно и само за мъжете. Вие жените сте склонни на клюки, подмазвачество и лицемерие. Затова рядко има истинско приятелство между жени.

6.   номер 5, напълно си прав... ама и вие сте много подмолни понякога като стане дума за жена предавате приятелите си! факт... затова при вас нещата уж не са толкова лицемерни, но много пъти налитате на гаджета и жени на ваши уж големи приятели...
но сте една идея по-добре от нас, , факт!

7.   №5 Интересна гледна точка. :)) Може и да си прав знае ли се?
Въпреки, че лично аз не вярвам в нито едно от двете приятелства. По-скоро приятелите са според интересите, а лицемерието го има и при двата пола.

8.   Номер 6 и номер 7, аз съм номер 5
Препоръчвам ви да не бъркате приятелството с познанството, двете са много различни. Колкото и добър познат да ти е някой, това не означава, че ти е и добър приятел. Приятелството се измерва с друго.

Иначе съм съгласен с вас за лицемерието сред мъжете. Само, че има една приказка "С каквито хора се обградиш... ". Аз имам щастието добре да преценявам хората и съм се обградил с много добри и верни приятели, макар и не много! Да имам и много познати също, просто работата ми е такава, че се срещам с безброй хора и понякога възникват по близки отношения по между ни, но те не са ми приятели а просто добри познати.

9.   Номер 3-какво точно имаш предвид "ако нещо ни притеснява". Това ми е интересно, кое е нещо сериозно, което споделяте?
Номер 4 -кое по дяволите те кара да мислиш, че споделянето е женствено? Няма нищо лошо в това да поискаш съвет от някого, или просто да споделиш какво те тревожи. Може би затова има силни приятелства между мъже и жени, защото се отпускате повече пред момиче, защото се страхувате приятелите ви да не погледнат странно на това което казвате? Пак въпросът-щом ти се подиграват...?
Номер 5- лицемерие има между жените, но не между приятелките. Истинските приятелки се подкрепят, помагат си, но без лицемерие. Има ли лицемерие, това вече не може да се нарече приятелство...
Докато за предателствата, за които говори номер 6- съгласна съм. Уж много добри приятели, но не пречи да спиш с гаджето му нали? Ставала съм свидетел на такива случки... кофти е.

Авторката

10.   Каквото е приятелството между мъжете, такова е и между жените. Измеренията са едни и същи. Говоря за истинското приятелство, броещо се на пръстите на едната или двете ръце - не повече.

11.   Мниението ми е, че женско приятелство няма. Всички са лицемерки, със скрити цели, по един или друг начин. Винаги има завист и злоба, но е нормално, тези черти просто са заложени на жените. За жените споделянето е важно, за мъжете не.
Мъжкото приятелство ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МОЖЕ да се сравнява с женското. Разликата е от тук до слънцето Сириус. Една жена никога, НИКОГА не би могла да разбере същността на мъжкото приятелство просто защото е жена.

12.   №11 само не знам ти на коя планета се намираш :))

13.   Извинявам се, че се включвам в дискусията по-късно, но напълно съм съгласен с 8 и 10. От горчивият си опит се научих, че в началото уж всичките бяхме приятели. После някои измежду нас се оказаха предатели, а най-накрая всичките до един ласкатели! Но както е казал великият Уинстън Чърчил:"Няма вечни врагове, няма вечни приятели, има само вечни интереси"! За съжаление, времето в което живеем е точно такова. Понякога ние мъжете надминаваме жените, като пълен фалш, лъжа и лицемерие. Подчертавам:правете разлика между приятелство и познанство!!! Другото го е казал народът, че с каквито се събереш, такъва и ставаш или кажи ми кои са ти приятелите за да ти кажа какъв си!!! Казва ви го от личен опит едно колкото старило, толкова и патило! Да сте живи и здрави!!!