Споделена история от Други

Най-добрата ми приятелка краде от мен
Здравейте! Момиче на 14 години съм и миналата седмица ми се случи нещо, което никога не съм очаквала от моята най-добра приятелка. Нека да започнем историята от самото начало. Миналата седмица в сряда решихме, че може да спи в нас и на другия ден направо да отидем на училище заедно. Вече се оправихме и тъкмо тръгнахме да си лягаме и аз си сложих на устните от един балсам на Нивеа с праскова. Тя ме видя и ме попита дали може ли и тя да го пробва и аз ѝ дадох и тя каза, че много ѝ харесва. След това си легнахме и на следващия ден се оправихме и отидохме на училище, като нейните неща ѝ останаха в нас. След училище отидохме пак в нас, за да си вземе нещата и да я изпратя и аз ѝ казах че сега ще се върна, защото отидох до тоалетната. След малко време я викнах, за да може да ми сипва вода от едно шише, за да си измия ръцете, защото близо до нашата улица сменят тръбите и ние и съседите нямаме вода. След като се измих се върнахме в стаята и тя нищо не ми каза и просто си оправи нещата и излезнахме.
Около 2 дни след това като се случи аз и една приятелка бяхме на тренировки и тя дойде да ни гледа. След тренировките отидохме на една люлка до една спирка в града, за да изчакаме другата ни приятелка да си хване рейса. Малко след това тя си тръгна и ние с най-добрата ми приятелка останахме сами и дойдеха и други деца и нямаше за какво да си говорим. По едно време изведнъж най-добрата ми приятелка ми каза "-Виж мама какво ми купи" и започна да вади от чантичката ѝ бинт, лепенки и извади едно малко кремче на Нивеа и каза "-Мама ми го купи ако падна да се намажа с него". Аз чак няколко дни след това разбрах, че кремчето е мое, защото моето, което бившата ми най-добра приятелка която преди години ми го подари е изчезнало. След това извади балсама ми за устни и каза "-Леля ми подари балсам за устни.. Ето виж даже тук малко съм го изцапала" и започна да трие едно мъничко петно, което беше от мен и аз веднага си го познах, ама се правех на ударена. Тя най нагло го отвори и си сложи на устните пред мене.
След няколко дни ѝ писах, че балсама и кремчето са ми изчезнали и се правех на ударена, че не знам, че е тя, за да видя какво ще ми каже и тя каза "-Моляяя", което ми звучи доста фалшиво.
Та пиша ви тук, защото искам съвет какво да направя. Да ѝ повдигна темата отново, че са ми изчезнали или когато не гледа просто да си ги взема от нея. Сигурно повечето ще кажат "Wtf stiga pravi ot muhata slon". Няма да правя от мухата слон, но това най-добрата ти приятелка да открадне нещо от теб, а ти на нея ѝ имаш най-много доверие е много гадно.
П. С. Няма как да съм ги изгубила или да съм ги сложила някъде другаде, защото на тоалетката имам едно голямо 3-етажно като кула за неща и най-отгоре си държа всичките ми балсами за устни и никъде другаде не ги слагам освен там, а кремчето на Нивеа стои отдолу пред кулата и него изобщо не го пипам, защото ми е със сантиментална стойност.

Коментари

1.   Много лоша приятелка в кавички имаш.

Имаш два избора: да я помолиш да си признае и да ти извини много и никога това нейно предателство да не се повтаря.

Втори избор - биеш и шута от сега, ако си преценила, че тя и друг път е правила гадни, може и малки но други гадни неща спрямо теб.

3.   Не се коси за крем. И без това срока му на годност е от 6м до 1 година. Тия неща са консумативи и не бива даа се привързваш към тях. Все едно да се привържеш към тоалетна хартия. Ако си сигурна че тя ги е взела, а не си ги изгубила някъде (трябва да провериш), просто го смятай като цената на това да разбереш колко добра ти е на-добрата приятелка.
Това да споделяш всичко с някой е доста примамлива идея, но рано или късно води до разочарования. Въпрос на време.
И не на последно място - хигиената. Червила, мазила и всякакви такива неща са като четката за зъби и гребена. Изключително за лична употреба. Не бива да се споделят и ползват с други хора, защото лесно могат да предадат болести (херпеса е един такъв вирус и не се лекува).

4.   Приятелката ти може да е клептоманка, въпреки че обикновенно те връщат сами каквото са откраднали.
Явно имаш по-хубави неща и на нея няма кой да и ги купи и може да е завидяла. Аз на твое място не бих се разправяла, ще имам едно на ум и няма да я каня вкъщи, а вручилище ще си пазя вщите от нея.

5.   Това, че на момента нищо не си й казала говори зле за теб. Човек със силен характер и самочувствие не би си мълчал. Явно се страхуваш от нея или наистина супер много искаш да си й в обкръжението, до степен в която да си потърпевша - окрадена. Ако й простиш това ще е само началото. И не, не е дреболия. По-добре не дружи с нея.

9.   Според мен най-правилното е да я извадиш от кръга на приятелите си. Без скандали, без караници, едно кремче просто не си струва нервите, просто се отдели от нея. Не излизайте заедно само с нея, не и говори без необходиност нито в училището нито извън него, не и се обаждай и не контактувай с нея в социалните мрежи. Ако те пита защо, просто и кажи, че не искаш да говориш с нея - директно и го кажи и сложи точка на разговора без да обясняваш защо. Тя ако е човек на място, веднага ще се усети, и ако има съвест, ще ти се извини. Тогава пак може да сте приятелки, но ако се прави на ударена и прочие, защо ти е? Защо ти е такава приятелка? Това не е никакво приятелство.

10.   Не ми се е случвало за щастие, но предполагам че е гадно. Майка ми ми е разказвала че като студентка е живяла в общежитие и са били по 3-5 момичета в стаята. И на няколко пъти е виждала как една от нейните съквартирантки най-нагло си е обличала нейните дрехи и си е слагала и обици и разни гривни. Дори не се е и крила, майка ми стояла като гръмната и след като тая започнала редовно да и ползва нещата, на майка ми и е писнало и се е изнесла на квартира.
Аз на твое място нищо не бих и казала на тая твоя "приятелка". Каквото и да и кажеш, няма нищо да спечелиш. Повече не я кани у вас и изобщо не се занимавай с нея. Ще си намериш нова дружка. Днес ти краде балсама за устни. Утре ще ти открадне пари, а други ден може и гаджето да ти открадне. Такива крадли не са достойни за приятелство.

11.   Гадно. На твое място просто не бих канила това момиче повече вкъщи. Да, балсамчето не струва кой знае колко, но самият факт, че си позволява да краде и дори по-лошо да те лъже в очите, че го е получила като подарък, говори що за човек е. А именно, човек на който не трябва да вярваш. Защото днес е нещо дребно, ама утре може да открадне и нещо скъпо! Пък и дори и да не го направи, защото ти е да си най-добра приятелка с такъв човек? С човек, на който не можеш да вярваш. За това нито я кани повече, нито ти ходи у тях. И гледай да я отдалечиш от себе си. Ако не искаш драми и караници, не и казвай нищо направо, но следващия път като те покани някъде си измисли причина да не идеш. И така с времето, като и откажеш няколко пъти, ще спре да ти се обажда и да те кани. А ти си намери нова приятелка. Просто не разбирам, какво щеше да стане ако беше те помолила да и ги подариш? Или поне да беше си признала, че ги е взела? Щеше да се извини, да ти ги върне и ти да и простиш, като на приятелка, обаче сега просто няма смисъл, защото както казах вече не става дума само за кремчето и балсамчето, а за това, че те лъже най-нагло в очите.

12.   Ха-ха, приятелката ти и тя е една. Веднага си поискай нещата, търси си правата! Не ти пука кремче ли е, лепенка ли е - ако трябва заплашвай със съд, като й кажеш, че имаш доказателства и ще я обвинят в кражба. Тя може изглежда наивна, затова може и да стане. Или по-добре - отвърни на огъня с огън. Открадни й и ти нещо. Така работи света. Щом ти е най-добрата приятелка, но ти е откраднала нещо и садистично го е използвала пред теб може и да й има нещо. На мен ми прилича на зле функциониращ социопат. Приятелите не крадат току така.
Отново - за мен най-добрата тактика да си върнеш каквото искаш е да заплашваш и отвръщаш. Но само ако наистина си сигурна, че тя ти е откраднала нещото. Иначе всичко ще е било напразно. Знаеш как е в света - Мачкаш или те мачкат.

13.   10 - Е облякла е някоя блуза и сложила едни обеци, голяма работа. Авторке, или говори директно, или няма смисъл. Момичето може да няма пари, да й се е прищяло и да съжалява. Не губи приятел заради 1 крем на Нивеа.

14.   Както писаха вече, завидяла ти е, защото на нея няма кой да й купува такива неща, и си ги е взела. И за твое, и за нейно добро, не премълчавай. Кажи й, че много добре знаеш, че ги е взела от теб, че си познаваш нещата, да ти ги върне или повече няма да сте приятелки.

15.   Благодаря за коментарите ви! Когато ги прочетох вече се замислих да не я каня изобщо в нас, както вие казвате. Едно кремче нищо не е, обаче щом сега един крем е откраднала утре пък може парите да ми открадне. Нищо не се знае на какво е способна. Някои от вас казахте, че може да няма пари и да ми завижда, но нейното семейство е даже по-богато от моето. Тя има всичко и родителите ѝ не са я лишили от нищо, но си нямам и на идея защо постъпва така да краде от най-добрата си приятелка. Явно само аз я мисля за такава, а тя мен не ме мисли за никаква.. - Авторката