Споделена история от Други

Съквартиранти-мърлячи!
Здравейте! Знам, че в сайта пишат хора с най-различни убеждения и възраст, затова и реших да се допитам до вас за нещо.

От 2 год. уча в чужбина и съответно живея с други студенти. Досега съм сменила 3 апартамента, но все попадам на супер мърляви съквартиранти (било то момичета или момчета)! Не съм някаква маниачка на тема чистота или нещо от сорта. Просто не мисля, че е нормално буклукът да гниее седмици наред, мивката да е пълна с неизмити чинии, никой да не се сеща да почисти каквото и да било... Тези хора по-скоро биха яли с мръсни прибори, отколкото да си ги измият! И не, не уча в Камбоджа, да-има вода и не, не са бивши клошари. Млади хора на 19-24год. Разполагат и с пари. Но и цялото им повечение е мърляво- често ходят с дни с едни и същи дрехи, не се къпят всеки ден. За косите да не говорим... Думата „чистене“ е тема табу, харесва си им да си живеят в кочина. Съответно се сещате, че май съм единствение човек, който се сеща да изхвърли скапания буклук! Да пробвала съм и да не го правя- да видим няма ли на някой случайно да му писне и да го изхвърли( работа за 2мин! ), но не... На никой не му дреме! За банята да не говорим, всеки път като вляза и се чувствам като преди екзекуция!

Опитала съм всичко и разговори и така нататък, и опита да се въведе нещо като график, и като шега... Не и не-не става! Аз ли попадам все на мърлячи или нещо не е наред... Вие как мислите?

Естествено остава варианта да се изнеса сама и май това и ще направя, но просто от любопитсво исках да знам аз ли преувеличавам или има и други хора, които нечистоплътносста ги дразни...
Катя, 21г.

Коментари

1.   Ох сегя видях, че съм написала боклук с У при това 2 пъти... :D

2.   Здравей, Катя!

Съчувствам ти напълно! Имам доста познати, които учат в чужбина и имат абсолютно същите проблеми. Наслушала съм се за холандки, които свалят калните си обувки единствено, когато си лягат, за англичанки, които носят едни и същи дънки по цял месец и под "миене на чинии" разбират само да потопят мръсната чиния в сапунен разтвор и после дори да не я изплакнат, а просто да я метнат да се суши... Няма ли начин да се изместиш в самостоятелна стая или много скъпо ще ти излиза? Една приятелка си реши проблема на втората година. Беше се сприятелила с друго момиче и двете подаваха някакви молби да са двете заедно и накрая успяха. Аз извадих късмет в това отношение - съквартирантката ми е страхотна чистница, точно като мен:) А е от Индия! И какво излиза - че източноевропейка и индийка си поддържат стаята в идеален порядък, а местните западни свръхчовеци тънат в мърльотия... Няма начин ти да ги превъзпиташ. Това, което мама и тате не са свършили, ти едва ли ще успееш. Стискам палци да попаднеш на по - читави:(

Борония

3.   Здравей, Борония!
Благодаря ти много за коментара!
Ами явно нямам късмет, какво да се прави... Дано догодина нещата се променят, че вече не издържам... Просто съм изумена как може да има такива хора... А и тези, за които ти разказа съвсем...

Катя

4.   Само нещо ще добавя. Дълбоко ти съчувствам за ситуацията, в която се намираш и се надявам скоро да намериш изход. Но това дали хората са чисти или не е въпрос на възпитание, не на националност. Примерно аз съм живяла с италианка, румнка и съм имала индийци за съседи - много чисти и подредени хора бяха. Миналият семестър живях с една българка - такъв ужас просто няма. Никакво уважение към личното простарнство и отделно беше хипер мърлява - точно същата ситуация, която ти описваш. Преди да се прибера за Коледа, всичко бях излъскала. Тя остана за Коледните празници там - прибирам се след 2 седмици - няма такава кочина. Просто тоя семестър ми беше ад и за съжаление това си личеше и по факта, че бях хипер нервна и вечно не в много добро настроение.
Наистина стискам палци да се оправят скоро нещата. Най-добрият вариант е да се преместиш, защото такива хора оправия нямат - на тях не им пречи, че е мръсно и не им пука дали на теб ти пречи - така че просто силно се съмнявам те да се променят :)
Ана

5.   Не се и опитвай да ги промениш мила, едва ли ще успееш. Някои хора колкото и да ги учиш си остават неуки, просто защото не искат да се научат. Спасявай се от мърлячите - само това е решението на въпроса!

7.   Да, можеш да видиш странни разбирания за хигиена в иначе напреднали страни. Преди години се чудех, когато по филмите виждах как се търкалят с обувките по чаршафи и дивани, как сядат където им скимне на обществени места и после със същите дрехи са вкъщи. През емигрантските ми години видях и други марлящини, случвало ми се е да живея с италианци, испанци, холандци и французи - страшно разхвърляни, хазяйката ме беше оторизирала да поддържам къщата и къде с добро, къде с лошо ги вкарвах в пътя. Най-сложно беше в общата кухня - купища чинии, с хладилника се отнасяха варварски, газовите котлони бяха оляти с какво ли не - много зор видях. После дойдоха двама японци и заедно с тях поддържахме къщата в добър вид. Изнеси се при първа възможност и си подбери бъдещите съквартиранти, друг начин няма.
Мечо Пух

8.   Веднага се съгласявам с авторката, с Борония и с Мечо Пух... За съжаление е така... Аз просто спрях да си влизам в кухнята, така и така нямах време и се прибирах само да се изкъпя и да спя. Банята аз си я чистих редовно, иначе ме беше гнус да вляза да се изкъпя, а да не се изкъпя за мен е непоносимо... И аз ти предлагам да се изнесеш, я с приятелка, я сама, , , както ти е удобно...

Лола

9.   Не се чуди повече от днешните 18-20-22 годишни на 90% са ГНИЛАК така че...

10.   От автора:
Хора, изнесох се!!! Животът е прекрасен!!! :)

11.   Имам един приятел с него живея сега ужасен е немога да го търпя постоянно е мръсно дрехите ми по столовете бюрото земята яде и не си мие приборите пълен мърляч