Споделена история от Други

За младите майки и вечните им изисквания
Темата ми е вдъхновена от писанията тук на една майка на 26, която не работи, но не само. Манталитета на младите жени, бременни или вече майки в България е ужасен. В университета имахме няколко такива, записали да взимат пари от държавата. Писаха им 6 на изпитите и това беше подигравка спрямо всички останали. В работата - майките винаги отсъстват поради някакви причини, свързани с децата и половината от тези пъти са измислени причини. Жена съм, но ми омръзна от наглостта на младите майки и когато стана майка ще се опитам това да не е част от моя манталитет. Това не е хейт, а критика. По мнение на много мои познати това, което твърдя по темата е истина, забелязват го и те.

Коментари

51-59 от 59

57.   Разумните хора от по-новите поколения изобщо нямаме намерение да разчитаме на българската пенсионна система, така че по-кротко с популизма.

58.   56 - А вие сте с много развито мислене, раждащи дете след дете и без мисъл кога да се работи от вас, а не някой да ви помага, понеже сте майки.

59.   н.50
"Изобщо не им пука за обществото, решението да имаш деца идва най-вече от натиска на семейството или страх от самота (безпомощност). Лицемерие до шия."
Изключително интересно мнение. Същото се наблюдава и при много от останалите застъпници на тази теза в тази и по многото други подобни теми.
Изглежда, че такива хора дори не могат да възприемат друг тип отношения, освен тези сведени до даваш/вземаш, т.е. за да направиш нещо за някого, непременно трябва да имаш някаква полза или иначе казано чисто комерсиални отношения.
Обаче точно отношенията между родители и деца не са такива. Обичаш детето си просто защото го има, радваш му се как расте, гордееш се с постиженията му, страдаш заради провалите му. Същото е и когато се грижиш за старите си родители, въпреки че вече няма какво да ти дадат, просто защото ги обичаш. Явно за тези хора такива понятия не съществуват, може би защото техните родители не са ги обичали, растели са в отровна среда и са били емоционално осакатени. Каквото и да е, това си е изцяло техен проблем и няма смисъл да го развяват непрекъснато пред останалите.

60.   59, ми ти обезсмисли тоя сайт. Браво.

61.   59 - май пак не си разбрал/а. Естествено, че родителите ще обичат децата си. Обратното би било странно. Интересно ми е, обаче, защо очакваш аз да обичам детето ти и да издържам майка му, докато е в майчински. Никой няма нищо против всеки да си ражда толкова деца, колкото може сам/а да издържа, а не да увисне на останалите данъкоплатци.
56 - не се заблуждавай - пенсийка няма да вземеш. Нито ние.

62.   55 - Обгрижвани трябва да бъдат младите майки? 2 години не работите, идвате и нон стоп сте вкъщи, с оправдание детето ви. Може и другите да искат да станат майки? Значи аз трябва да замествам младите майки и да работя повече часове за младите майки и какво ще получа - те трябва да бъдат обгрижвани, а аз не? От какъв зор? Нито ми повишават заплатата за това, нито младата майка като дойде работи - тя гледа все да не работи. Трябва да бъдете обгрижвани! За това си имате мъже, ние не сме ви длъжни да ви обгрижваме!!!!

63.   Ох, честно казано, отдалече си личи как не са се занимавали достатъчно с теб и възпитанието ти, да не те научат на някои прости неща. Ти не си виновна, разбира се, но ако проумееш някакси как точно функционира обществото ни, ще наваксаш липсата и ще заживееш по-леко. Претенциите ти трябва да са към родителите ти, защо не са ти отговорили те на тези въпроси, не към хората, от които ще зависиш, защото няма да си все на 25 и няма да си все така работоспособна като сега.

С две думи - нашето общество се опитва да работи на солидарен принцип, но дори и да не се опитваше, не разбра ли от отговорите за какво ти е да издържаш деца и родители? Пишеш грамотно, имаш вид на човек с нормално ай кю. Сигурно разбираш, но се противиш вътрешно да го признаеш. Нали разбираш, че данъците на много бездетни хора са ти подсигурили образованието, безплатния транспорт като си била дете и сега като студентка намаленията. Нали разбираш, че това е кръговратът на нещата? Не може ти да си взела, а да не дадеш. Не може един ден да искаш някой да ти смени памперса, а да не си му помогнала да израстне и да почне тази - важна за теб в този момент - работа. Доста е елементарно. Нормални, здрави, устойчиви хора, членове на обществото не се отглеждат в детската градина и в други институции, а в семейство, което полага грижа. И за да я положи се иска ресурс. Емоционален, финансов и времеви. Иначе ще се напълни с крадци и изнасилвачи и няма да има един свестен полицай да ти се притече на помощ като опре ножа до кокала.

64.   61, а защо аз трябва да ти плащам болнични, когато си болен/болна? Щото май са от една и съща касичка заедно с майчинските? Хайде обясни ми го, щото да не стане пак да не съм разбрал?

65.   Вижте сега, с майчински не може да се гледа дете нормално. Тези майчински са просто прах в очите на гласоподавателите - е на някакви като дядката сео-то примерно. Също и хрантутене на роми. Ама те вече и ромите се научиха сами да си вадят парите.
Реалността е, че здравите хора спокойно могат сами да си изкарват парите. Ето тука 62 казва - имат си мъже!

Една моя съученичка преди години като наду корема на 19 от един местен олигофрен 10 год. по-голям от нея и дълготрайно неработещ, какво мислите от майчински ли се издържаха? Ами не разбира се. Майка ѝ замина в чужбина да гледа възрастни хора и им пращаше пари. Иначе тази взе и някакви майчински, не разбрах точно как стана, определено обаче имаше някаква врътка, щото като разбра, че е бременна почна работа за няколко месеца на едно място да продава сладолед и после взимаше майчински към 300 лева. После такива двамата чак се хвалиха: 'оле тея майчински всичките ги даваме за трева'..

51-59 от 59