Споделена история от Други

Белите коси
Жена на 36 години съм. Досега никога не съм си боядисвала косата. Имам по един кичур бели косми отстрани на двете слепоочия и немалко отделни бели косъма в предната част. По принцип цвета на косата ми е светъл кестен и не си личи толкова фрапиращо. От години боядисвам майка ми вкъщи и не ми се иска да си слагам такъв боклук на косата. Интересно ми е как би изглеждала една такава жена в очите на хората - като вещица, старица? Грозно и отблъскващо ли е? Побеляването е напълно естествен процес, но в днешно време естественото не върви. Хората стават все по-изкуствени - фалшиви гърди, устни, мускули.

Мислила съм и за къна, но цветовете са доста наситени и си личи. Иначе аз не бързам да се боядисвам с каквото и да е, приемам се такава, не ми е проблем, но не искам примерно хората по улиците да ме гледат с почуда или отвращение. Много близки и познати ми намекват че е вече време да направя нещо. За или против бялата коса сте?

Коментари

1.   До сега не съм чул на някого да му харесва побеляла женска коса.

3.   ти сериозно ли питаш? Не вярвам някой да ти каже, че е за белите коси, освен някоя баба на село, на която й е все едно как изглежда.
А ти с какви бои си боядисвала майка си, че ги наричаш боклук?

4.   Скоро навършвам 33 и аз като теб никога не съм си боядисвала косата. Имам доста бели косми не са на кичури, а разпръснати по косата. Когато косата ми е чиста не личат много. Последните две години се замислям да се боядисам, но две фризьорки ме съветват да не го правя, могла съм да чакам още. Залагам на естествения си вид, по отношение на тяло, коса, грим /рядко много лек/. Сравнение с двете ми близки приятелки на моите години изглеждам по-млада, а те поне с 10 години по-възрастни - боядисани коси, грим, маникюри, а за бръчки да не говорим. Напълно естествена съм, различна, по-интересна, белите коси не ми пречат по никакъв начин. Не спират и мъжете, които ми обръщат внимание. Позната към 40, има един голям бял кичур на бретона и изглежда чаровнo.

5.   Бабичкте още не са на мода.

6.   И аз така разсъждавах, но откакто започнах да се боядисвам/при фризьор/, не съм пропускала месец и за миг не съм съжалявала. С възръстта косата губи цвят, даже и да не е побеляла. Просто трябва да уцелиш свястна фризьорка, която да те боядисва кадърно и с качествена боя.

7.   Никаква "баба на село" не съм, а жена, която е в крак с времето. И въпреки това ще кажа, че прошарената коса може да изглежда изключително стилно, ако самата фризура е добре поддържана. Първа спира да боядисва косата си модната икона Бейб Пейли (съпруга на милиардер и самата тя - редакто във "Вог"). Това се случва в средата на миналия век и е истинска сензация - прошарената коса започва да се свързва със стил, богатство и власт. В чужбина съм срещала безупречно елегантни дами от по-високата обществена прослойка, които поддържат, но не боядисват косите си и това наистина изглежда аристократично. Но за да си позволи една жена такава визия, трябва като цяло да поддържа идеален външен вид. Съдрани дънки и бели коси - е катастрофа. Но просребрена коса плюс скъп костюм или рокля - е класа. Аз лично използвам боя, защото съм като цяло светла и с бяла коса съвсем ще заприличам на албинос, но блогородно завиждам на жени с по-тъмен тен, които могат да си позволят прошарена прическа.

8.   За няколко бели косъма няма смисъл да се боядисваш. Косата побелява най-вече от стрес.

9.   Аз щивея в чужбина и има доста жени, които си оставят прошарени коси. А тези на които са вече сиво бели и дълг изглеждат много готино. Обикноменно и жените са доста заможни.
В моя случай аз съм руса и когато ми наизкачаха бели косми ки направих на тънки кичури много светло русо косата и около веднъж в годината я пипам.

10.   Да, би ми изглеждала като вещица. Все едно да излезеш на улицата с къса пола и космати крака. Твой избор е, но е грозно.

11.   Няма по-отблъскващо в една млада жена от бели коси, все едно е бабичка.
Все пак избора си е твой, но в очите на мъжете... нищо привлекателно няма да констатират!

12.   "За или против бялата коса сте?" - За къната съм, действай :-)

13.   Първо, си зависи колко точно бели коси имаш. Ако са няколко косъма-ами няма смисъл да се боядисваш, второ, си зависи от тена. Има жени на които бялата коса им отива и даже е интересна, има и такива, които изглеждат ужасно! Посивялата коса е като всеки друг цвят. Точно както на един му отива русо, а на друг не, така е и с сивеещата коса. Трето, много си зависи къде и какво работиш, е ако работиш с хора, ами хубаво е да имаш поддържан вид. На твоите години съм и започнах да си боядисвам косата. Работя с клиенти и просто не мога да си позволя да изглеждам занемарено и размъкнато. Ако обаче работиш нещо от вкъщи или пък не се срещаш с клиенти можеш да си позволиш и да имаш малко по-неподдържан вид, все пак за колегите ти не е толкова важно дали имаш или нямаш бели коси. И на последно място е въпрос на себеуважение. Да, дори и да не работех с клиенти аз нямаше да си позволя да изглеждам като неподдържана лелка с неопределен цвят коса. Повярвай ми боядисването, особено с качествена боя и при добър фризьор не е толкова страшно, а резултатите си струват. Не е казано драстично да променяш цвета, просто леко да освежиш твоя.

14.   Абсолютно подкрепям мнение № 7!
Как повечето хора така и не разбраха, че е важно цялостното излъчване, а не нещо определено от външния вид?!

Ж. 43

15.   За мен неравномерно побеляла коса е равно на неподдържана жена.

16.   Ако се възприемаш с побеляла коса, не виждам защо питаш за мнение. Аз се боядисвам от тийнеджърка, сега ще навърша 35. До скоро го правех за разнообразие- кестенява съм, но сменям червено, лилаво до черно и така ги въртя. Отскоро обаче забелязах, че имам много бели коси. Вярно, че последните 2-3 години съм под страшен стрес. Няма да престана да се боядисвам. Мисълта ми е, че винаги ще се намери някой, който няма да хареса как изглеждаме, но каквото и да правим трябва да е заради нас самите.

17.   Много си зависи и от тена ти. На някои жени им отива, други обаче изглеждат ужасно с бяла коса. А и едно е добре поддържана бяла коса, друго е неравномерно побеляла коса, рошава без прическа, т.е. да изглеждаш занемарена. На 37 съм и се боядисвам, избрала съм си един кестеняв цвят близък до естествения ми, няма нищо страшно, стига да купуваш качествени бои и да ходиш на фризьор, вместо да рискуваш да стане неравномерно. Не знам майка ти каква боя ползва, но качествените бои със сигурност не са боклук.