Споделена история от Други

Поправителен изпит по физическо
Здравейте! Аз съм момиче на 17 г. в 10-ти клас. Реших да споделя тук, защото смятам, че няма смисъл да обсъждам това със съучениците ми. Въпросът ми е понеже в последният ни час по физическо, в който правехме годишните упражнения(т. е. тези, които се правят към края на учебната година) дойдох с дънки и господина, който ми преподава каза, че съм "изгоряла'' на тези упражнения и ще ми остави двойка и ме заплаши с поправителен през лятото. Аз го попитах дали ще може следващият час да се подготвя, но той ми каза, че нямало кога да ме чака и било късно. Искам да попитам дали е възможно наистина да ме остави на поправителен и как да избегна този изпит по някакъв начин. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ти за толкова години не се ли научи, че по физическо се ходи със спортни дрехи? Може да те остави на поправителен за лятото. Единственият начин да го избегнеш, е да говориш лично с преподавателя пак и да му се извиниш за наглото си поведение.

2.   Ако е беден мазохист, да! Аз не бих се занимавала през лятото с такива неща! А ти не се притеснявай училището прибира по-малко пари от повтарячите от колкото от тези, които вървят напред. Дори да те остави ще се явиш по спортни дрехи лятото и ще те пусне.

3.   На 17 години, какъв ли ще бъде поправителният!? Осъди го за сексуално насилие, иска да те сваля!

4.   Учителят ти по физическо се е заял с теб. Ако ти пише 2-ка ще те остави на поправителен по физическо,
Оценката не се пише за това дали носиш анцунг или не носиш анцунг.
Щом сте имали още часове а той ти е казал, че не може тогава да се явиш на нормативите, означава, че се е заял много с теб.
Говори с директора и му обясни за учителя.

5.   По принцип имаш още време за покриване на тези нормативи някъде до средата на юни месец. Ако господина ти се заяжда и не ти дава да ги покриеш, просто се оплачи на директора и вземи твои съученици за свидетели, а може да извикаш и родител. Знай си правата и ги отстоявай, защото ако му се оставиш, ще продължи да те мачка!

6.   Лично съм се явявала на поправителен по физическо, имаше физически и писмен изпит, в писмения въпросите бяха от рода на "от колко играча се състои баскетболния отбор" и такива подобни.
Колкото до учителя той е прав, знаела си че имаш взискателен учител, знаела си че имате изпит /това се явява нещо като класно/. За да се заяде така учителя с точно с теб не е само заради последното ти идване по дънки, кой знае как си го ядосвала и колко пъти си идвала с неподходящи дрехи в час през цялата година.
Лично аз все си вземах медицински бележки, че съм неразположена за да не карам физическо и накрая се оказа, че нямам достатъчно изкарани часове през годината за да ми пишат оценка.

7.   Спокойно! Никога не съм чувала за някой оставен на поправка по физическо. Да, може да имаш 5 вместо 6, но поправка... едва ли. По-скоро господинът се е заял нещо. Ще си покриеш норматива следващия час. В крайна сметка може да си била болна и да не си била в състояние да те изпитат миналия път, така че не мисля, че е редно да няма и втора дата. Ако и следващият път се заяжда и откаже да те изпита, винаги можеш да говориш с директорката на училище, да обясниш, че не си избягала от часа по физическо, а си имала причина, примерно си имала тежък цикъл и за това молиш да те изпитат друг ден. Не вярвам да направят голям проблем заради това. Обаче първо говори с господина, най-вероятно миналия път просто е бил ядосан от нещо и си го е изкарал на теб. Едва ли сериозно смята да те остави на поправителен.