Споделена история от Други

Странно приятелство или хора без работа?
Здравейте,

Предварително съжалявам, ако излезе дълго, но нямам идея как ще се получи.

Значи аз съм на 15 години /момиче/. Майка ми се омъжи 2 път. И един път бяхме на вечеря тя, доведеният ми баща и негови приятели.

Като цяло ми беше тъпо, но там се запознах с един човек. Много мил, заговорихме се и открихме, че имаме много общи интереси /музика, филми, вкус към храна и какво ли не/. Още едно от тях е, че той е фотограф, а на мен това ми е нещо като хоби. Разказа ми много интересни неща. И поиска да ме снима за една сесия. Съгласих се. И така се сприятелихме повече. Подчертавам сприятелихме. Понеже всичко, което правя с него, го правя и с най-добрата ми приятелка. И той е уникален човек. Много ми е забавно с него. Но проблемът е, че той е на 26 и хората започнаха да говорят глупости, че съм била спала с него, за да стана, забележете, модел. Никога не съм го искала и това не се е променило. Нито пък бих спала с въпросния мъж. Това е толкова тъпоооо. Правя си фотосесиите при него /с времето се запалих към това да изразявам себе си и с мои снимки, не само с такива на природа, познати и т. н. /, понеже ми е близък, не ми е неудобно, чувствам се добре, а и той е страхотен фотограф. Не знам защо се получиха тези тъпи слухове. С нищо не сме ги предизвикали, толкова ли е ненормално? Знам, че не е стандартното приятелство, но пък чак толкова? Стигна се и до мама, та тя ми изнесе една лекция. Едвам се сдържах да не избухна. Такива простотии. И даже й пратили линк във фейсбук, където съм качила наша снимка /то има доста, но за тая са се закачили/. То не, че тя не я е виждала.. ама айде. Та въпросната снимка представляваше: аз и той на огледало. Не си падам по тоя тип снимки, но супер много ме радват такива с професионален фотоапарат в огледало.. Не знам защо. И на нея той е с лигава физиономия, а аз съм си скрила с ръка очите и съм направила някаква физиономия.. определиха, че точно след тази снимка съм била спала с него и не знам още какви неща. Пращат ми съобщения, пращат му приятелства, занимават се с това да ме коментират постоянно.

Хора, ще се побъркам, какво ги интересува? Не го разбирам, не им влиза в работата, дори да спя с него- какво им пука? Много ме е яд значи.. Как да ги накарам да не ми се месят вече?? За родители- окей, разбирам, но какви са тия, дето дали са говорили 1 път с мен, че да ме определят?

Коментари

1.   Хората са си такива, не съм изненадана, а и ти не би трябвало да си. Моят съвет е да не ти пука :))) Да говорят каквото си искат, ти си наясно със себе си, че не вършиш нищо нередно. Обясни го и на майка си това. Не знам, аз ако кажа на майка ми, че няма за какво да се притеснява, тя веднага ще ми повярва. Може би зависи от отношенията майка-дъщеря, но все пак съм уверена, че и твоята ще разбере :)

2.   Приятелство между 15 годишно момиче и 26 годишно момче. Това са глупости, вие нямате и няма как да имате общи интереси. Това, че той се прави, че го интересуват нещата които интересуват и теб, за да спи с теб е друга работа. Аз самият съм бил "приятел" с много момичета (все пак винаги палнолетни) на възраст 18 - 21. Ако и ти искаш да спиш с него твоя работа, но бъди сигурна, че именно това е неговата цел.

3.   Номер 2, що за тъпи предразсъдъци?! Приятелство може да има между хора от всякакви възрасти, защото не годините определят интересите. Една от най - близките ми приятелки е по - голяма от майка ми - това не пречи да имаме сходни възгледи за света - нищо, че тя има внуче, а на мен ми е рано за деца...

Авторке, не се връзвай на приказките на ограничени хора. Тегли им една майна и си живей живота, както ти харесва. Простаци и приказливци винаги ще има. Запуши им устите с безразличие:)

4.   Съгласна съм с 2. 3 и аз съм била приятелка с няколко пъти по-голямата майка на приятеля ми, но нали се сещаш, че станахме близки заради него, а не от само себе си. Да не говорим, че тези, които са под 20 са деца, а не възрастни. Точно такъв "приятел" може да е какъвто 2 го описва.
Твоята "разкрепостеност" си е чиста наивност да не кажа и нещо повече.

5.   4, аз съм 3. Дамата, с която се сприятелих нито е майка на човека до мен, нито ми е каквато и да било роднина. Сближават ни общи интереси и светоусещане. Не е нужно да обиждаш всеки, който не споделя еснафските ти виждания. Момичето ясно казва, че нито има връзка с човека, нито възнамерява да има. Защо да не си приказват и да не си правят снимки, щом ги влече. Много сте интересни - всичко, което строгите мама и тате не одобряват за вас е грях Божий... За приятелството не би трябвало да има граници, защото е рядка и ценна стока. Пък и ти и номер 2 кога ги опознахте въпросните хора, кога проумяхте целите и мотивите им, че да им размахвате пръст досущ като някакви лелки - възпитателки? Всеки случай си е сам по себе си.

Авторке, ако чувстваш, че това е искрено и пълоценно приятелство, пази си го. От плащане на данък "обществено мнение" никой далече не е стигнал. Остави ги да си кудкудякат...

6.   3/5, аз съм 4. Значи аз обиждам. Това какво е:

Авторке, не се връзвай на приказките на ограничени хора. Тегли им една майна и си живей живота, както ти харесва. Простаци и приказливци винаги ще има. Запуши им устите с безразличие:)

Елементарно е, просто е съмнително. И аз мислех, че няма нищо лошо в това приятелят ми и приятелка, която не ми беше особено далечна да са близки, а майка ми ми се чудеше. Постоянно си казвах как тя не била широко скроена и че по нейно време е било различно. На края си платих за това мое глупаво доверие. Истината е, че колкото и да се променят нещата, дълбоко в себе си те си остават едни и същи.
Да се виждаш от време на време с някой- ок, но не повече, още повече при разлика като тази.
Ти имаш наивен и идеалистичен поглед на човек, който няма опит.

7.   Към номер 6, не виждам защо сравняваш историята ми с твоята, явно това са твои лични предразсъдъци, които те карат да мислиш, че приятелство между нас не може да съществува- но фактите са си факти. Иначе- благодаря ви за коментарите :) Аз явно приличам на номер 5, дано не грешим :) Успех!
Авторка

8.   Номер 2 съм.
Номер3 това което ме е привлякло в споменатите момичета е точно тази наивност която лъха и от твоя пост. Колкото е по-наивен човекът сревщу теб толкова е по-лесно да постигнеш целите си. Нямам много предрасъдаци в живота, но за сметка на това във всичко търся логиката, а в този случай тя води само в една посока... Нищо ново не се случва в живота и любовта. Каквото е било преди 50 години такова е и сега само, че не винаги можем да го разпознаем.

9.   Номер 2, аз съм 3.

Човешките отношения не са математика, нито програмиране. Там логиката пасва идеално, но когато говорим за човешка психика трябва да изоставим еднопричинните обяснения и еднопосочните пътища. Много често събитията вземат най - неочаквани обрати, влияят се от неща, които не сме си и представяли, че могат да окажат влияние. Логиката е чудесно нещо, но не може да бъде панацея. Просто животът не е партия шах. Не всичко можем да проумеем и предвидим, най - малко пък, разполагайки само с няколко реда информация...

10.   Номер 2 съм.
Рядко пиша в този форум, именно защото смятам, че не съм получил достатъчно информация за да коментирам. В този случай не е така. Аз например съм приятел с 12 годишното момченце на съседите, но няма да тръгна да му правя фото-сесий. може да прекарам няколко часа с него когато съм на гости на баща му, но няма да изляза с него на кафе примерно. Не казвам, че приятелството между мъж и жена е невъзможно, но то е голяма рядкост и се получава в особени случай, а когато имаме такива особености като разлика в поколенията, то е невъзможно. Представи си с какво може да обогати интелектуално едно 15 годишно момиче, един 26 годишен мъж! Ясно е, че той се интересува от нея само заради външноста и. Също така е ясно, че той е много по обигран от живота и лесно може да я манипулира!

11.   № 10 грешиш! извинявай, че го казвам но не може да правиш едно и също нещо с 12 годишно момче и 15 годишно момиче. Например с 12 годишно момче защо да не поправяте колелото или да гледате "Ледена епоха" неща който ще забавляват и двама ви. "с какво може да обогати интелектуално" От дете може много да научиш, не мисли, че си по умен, да може да си завършил висша математика и в този аспект да си по умен но нали не си научил всичко на този свят децата са големи психолози и могат да ти помогнат в даден момент дори правилен съвет да ти дадът.

12.   абе момичето каза че и двамата харесват фотографията... ЕТО ГО ОБЩИВ ИНТЕРЕС. към авторката: живота си е твой не се съобразявай с хорското мнение!!!