Споделена история от Други

Колко ще ми стигат за квартира?
Здравейте,

Според вас, от личен опит или не, каква сума ще са разходите за сам човек в двустайна напълно обзаведена квартира в гр. Пловдив. Говорим наем +ток/вода/Интернет и телевизия /такса за етажна собственост и храна ако не си готви, а купува готови храни (не говорим за ресторанти).
Разбира се в тази сума не включвам разходи за излизания, гориво и т. н, които при мен са някъде 350 + 100(за гориво само за работа).

Благодаря предварително.

Коментари

1.   1500 всичко.

2.   Ами просто влез и виж офертите в интернет...

3.   Наемите в за Гарсониера, Боксониера в Пловдив са около 250 до350- зависи от квартала и състоянието. Иначе в кв. ИЗГРЕВ можеш да намериш тристаен за тази цена. Преди 5 год живеех в гарсониера до хотел Санкт Петербург за 230 лв -кухня и дневна. Двустаен за сам човек е много разход, те са 450/480 лв. Има много сайтове за недвижими имоти сам можеш да си направиш сметката. Иначе за ток това зависи от теб. Аз плащах 30/40 лв лятото, зимата 70. Но ти щом няма да готвиш още по-малко ще харчиш. За храна едва ли ще харчиш повече от 150/200. Има Кауфланд, Билла има и такива магазини за готови храни на сносна цена и вкусно приготвени. За разход бензин не знам. Сигурно знаеш , че като наемаш се плаща наем предплата комисионна на агента. Тя е някъде около 25/30% от един наем. Хубавото е че за оглед не плащаш. Друго, ти етажна собственост няма да плащаш. Плащаш за чистачка вход и ако асансьор. Сложи ги ориентировъчно 20лв (може и по-малко). Даже между другото ако си ориентиран в кой квартал ти е удобно и като цена мога да ти препоръчам агент - човечен и разбран и културен човек. Имай предвид, че има и доста такива не приветливи и груби хорица. Ако искаш пиши ще ти дам името му

4.   Към 2

Хаха, кви оферти да види. Разходите да не са само наема?

5.   Към Номер 3.

Благодаря за инфото, но мисля че сега е доста различно от преди 5 години. Двустаен е комбиниран хол с кухня и отделно една стая с едно легло. Нищо особено. Такива вървят от 350, като тези с нормално обзавеждане са 400-450. едностайните под 350 също рядко има читави. Вече също така комисионната не е 20-30% а един или в повечето случаи два наема.