Споделена история от Други

Имаше нещо в стаята ми
Здравейте, аз съм момиче на почти 18 години. Не знам дали ще повярвате на това, което ще прочетете, но беше истинско и не преувеличавам. Тази вечер, когато си легнах около час си цъках на телефона и към 12 часа отидох да си измия зъбите и да си лягам. Понеже вкъщи коридора е доста дълъг в единия край е моята стая, а в другия холът, на който вратата е със стъкло. Та когато приключих в банята се запътих към стаята и когато затварях вратата на стъклото на врата на хола имаше някакъв образ, все едно имаше някой или нещо, нямаше как да е някой от семейството ми, защото всички бяха заспали. Стоях няколко секунди, изплаших се и си легнах с мисълта, че може просто да ми се е превидяло. Въртях се около час, беше ми много трудно да заспя, понеже имам проблеми с дишането и ми беше доста топло. Та към 1 някъде успях да заспя. След това започнах да сънувам как сме се събрали с приятели и играем на някаква игра и почувствах как цялото ми тяло изтръпва едвам го движех и ме болеше, като най-изразено беше в областта на устата и зъбите. Зъбите ме боляха ужасно много и цялата ми уста се беше вкоченила, когато си барнах предния зъб той започна да се клати и усещах как всеки момент може да се отдели от венеца. Тогава се отделих от компанията и погледнах лицето си в телефона... гледката, която видях беше покъртителна, устата ми беше разширена и крива не можех да я помръдна, когато извиках сестра си ( ние сме близначки) казах да извика линейка тя ми се изсмя и ми каза, че се филмирам. Та след това се пренесох в къщата на една приятелка, която правеше някакъв купон, тогава пак се случи същото нещо, казах на сестра ми и се запътихме към църква, по пътя сестра ми спъна едно момиче и започна да се заяжда с нея, на мен ми стана гадно и тръгнах след нея, за да се извиня от името на сестра си, момичето бягаше и плачеше. Тя влезна в един малък магазин, който беше към църквата, аз започнах да й се извинявам, тя започна да говори "не аз съм виновна" успокоих я тя ми преложи чай, но отказах, защото отивах към църквата. Лицето и беше странно и необикновено имаше нещо в нея. Когато прекрачих прага на църквата и влязох имаше една жена която говореше и правеше нещо на някакво момиченце, което беше седнало на някакъв стол. В момента в който влязох в църквата, това се засили започна цялата ми уста да се криви, цялото ми тяло се вкочини, не можех да издам никакъв звук, в църквата това беше доста по-силно. От нищото се появи как държа телефона си и чета статия как протича сеанс на екзорсизъм, имаше снимки как жена е потопена във вода след това някакъв човек и прави нещо, накрая пишеше "това е вътрешна борба" След това се пренесох в стаята ми как съм си на леглото и видях, че сестра ми е будна, събрах всички сили, които имах и започнах да я моля да ми помогне, да светне лампата, да извика мама, но тя не направи нищо. След това се събудих и в стаята беше същия образ, който бях видяла преди да си легна, отново го гледах продължително, но не изчезваше, усещах как устата ми е още леко изтръпнала, но бях по-добре, събудих сестра си и и разказах всичко. Когато погледнах часа беше 2 сънувала съм само час, а имах чувството, че е било цяла вечер. Страх ме е, защото са ми се случвали необясними неща преди, след тази вечер ме е страх да заспя.

Коментари

1.   Това е сънна парализа. Аз също съм минала през това. Имах период в живота си, в който бях доста психически разклатена поради ред причини. Мисля, че това се проявява от стрес. Да ти се е случвало нещо стресиращо напоследък? Не знам как успях да го преборя, но имах нощи, в които се будех по 2 или 3 пъти. След, което нарочно не заспивах - спеше ми се, но се страхувах. Трябва да си спокойна. Всичко е в главата и в психиката.

2.   Гледай по-малко ужаси филми. Е много ми е интересно как аз, която изобщо не съм страхлива и ще ми е интересно да ми се случи нещо подобно, не ми се е случвало. А гледам много ужаси филми и даже ако биологията не ми беше трудна бих записала Медицина само, за да вляза да разгледам моргата с мъртвите. Просто спри да го мислиш. Хората сънуват, това което най-много мислят и от което ги е страх.

3.   Доколкото разбирам първият път образа е бил зад стъклото на вратата, т. е. си видяла силует или нещо подобно. Какво видя вторият път след като се събуди? Не че разбирам от такива неща и не казвам, че си измисляш, но ми е любопитно, а и така ти също можеш да си изясниш някои неща. Имам предвид, че в първите мигове след такива сънища, човек не винаги е съвсем буден и съвсем тук и сега. Горе-долу искам да ти кажа, че вероятно си била в полу-будно състояние, междинно, и този образ може да е бил един вид остатък от съня ти и от факта, че си вияла нещо зад стъклото, което те е притеснило и е останало в съзнанието ти. Сънищата са странно и интересно нещо, човешкото съзнание също. На първо време се успокой, това е било само сън. Каквото и да се случва насън, то се изпарява, когато се събудиш. Това, което си видяла зад стъклото може да не го видиш никога повече, а може да е било игра на светлина и сенки или някой от семейството ти все пак да е бил буден. Не казвам, че лъжеш, но просто трябва да се успокоиш. В Далечния Изток, казват че всичко е сън, дори това, което наричаме реалност. ;)

4.   Сънна парализа?

5.   Ами ти сама казваш, че към 12 часа вечерта си ходила да си измиеш зъбите. Всичко започва от тука. Никога, ама никога недей да се поглеждаш в огледалото след 22:00 часа вечерта, защото това, което разказваш идва точно от там. Дяволът играе със тебе... Препоръчвам ти да ходиш на психиатър :)

6.   Към 1- Аз попринцип имам здравословни проблеми свързани с психиката. Преди известно време имах доста проблеми, и ми се случиха доста неща от стрес и нерви. Например някои от органите ми не функционират правилно, получих и хормонални проблеми и наистина много ми се насъбра, но не знам дали това е причината.

7.   Сънна парализа.
Сега ще ти го обясня причините от самото начало, защото не искам да се страхуваш без причина.
Отивайки до банята си видяла образ, но за това трябва да има логично обяснение. Вечер зрението ти не е като през деня, а преди това си стояла на тъмно и си гледала екрана на телефона. Тоест, очите ти са били изморени, спяло ти се е. Нещо ти се е привидяло. Повярвай ми, случвало ми се е и лице да видя и да е съвсем реално, а да се окаже, че по някакъв начин няколко мебели и вещи са излъгали очите ми. Когато нещо ти се привижда, обикновено мозъкът ти си играе с теб и се опитва да изгради най-възможният образ. Така работи той, няма общо с паранормалното или поне не в случая. Ще стигна и до това. Легнала си си и си сънувала кошмар, защото вече си се изплашила от образа, който ти се е привидял. Това е нормално. Първо имаш дихателни проблеми и си заспала трудно, второ си се наплашила, трето си започнала да сънуваш неприятен сън. Действително кошмарът ти щеше да е само с клатене на зъб, ако вече не беше решила, че имаш полтъргайст вкъщи. Тук си сънувала, каквото си сънувала и си се събудила, но тогава си видяла същия образ от по-рано. Защо? Защото мозъкът ти го е определил за заплаха, а ти вече си била изплашена от по-рано. Изпаднала си в сънна парализа, всъщност изобщо не си се будила напълно. В този момент не усещаш тялото си добре, не можеш да го движиш или получаваш разни тикове. Парализирана си, дори не можеш да говориш. Нормално при сънната парализа е да виждаш образи, да чуваш звуци и дори да имаш разни усещания като допир или дъх по кожата. Съпровожда се със силен страх и усещане за зло. Ще обясня състоянието просто, но по-добре го прочети сама, защото простото не е 100% вярно- съзнанието ти е било будно, но тялото ти още е спяло. Всичко е в психиката ти, не си луда, такива неща се случват на почти всеки.

8.   Здравей, изглежда има активност на нечист дух в апартамента ви, който прави всичко възможно да ти влияе. Обърни се към Бога за помощ като казваш молитвата Отче Наш и Псалм 90 и чети Библията.

9.   Какво гледа или чете преди да си легнеш? Аз за това мразя филмите на ужасите, защото така ми се запечатват тия образи в главата, че после няколко нощи поред сънувам кошмари и ми се привижда какво ли не в тъмното. Така, че ако си гледала някакъв такъв филм или си чела нещо подобно вечерта... нормално да "виждаш" какво ли не! Успокой се! Най-вероятно всичко е бил плод на въображението ти. Аз като дете така веднъж, чувам някакъв шум в тъмното, свила съм се под завивката, треперя от страх и накрая събрах смелост и включих нощната лампа и какво се оказа, беше лято, прозорецът отворен и в стаята ми на пода някакво полиетиленово пликче и като подухва ветрец от прозореца и то шуми. Или пък съм метнала някаква дреха на стола и в тъмното ми прилича не нещо живо. Същото ми се е случвало луната да се отрази в огледалото на стената и тогава също има едни сенки... ужас!

10.   Ами момиченце, спри да гледаш тъпите филми на ужасите! Точно тях трябва да забранят, ама нали е за пари...
Мъж на 45 съм.

11.   Да допълня номер 8, вземи си светена вода от някоя църква и съшо ако не си кръстена се кръсти.

12.   Номер 1: Видях ти отговора към моя коментар и ще ти кажа, че много си приличаме. Само това е! Аз съм с почти същите проблеми. Хормоните още не мога да ги оправя, до скоро и с киста се борех ама това е дълга тема.
Мога да ти дам 1 съвет. Бъди спокойна, прави неща, които те успокояват. Аз например правя леки упражнения с не много физическо натоварване, йога, пилатес. Пия чайове от мента, маточина. Чета някоя приятна, отпускаща книга.
Всеки има различни начини да освободи стреса. Много късмет и успех и не се тревожи. :)

13.   Синята светлина от телефона ти дисхармонизира билогичния ти часовник и лъже мозъка ти, че е ден, а е нощ, ако сърфираш на телефона си често, това прави съня ти накъсан, имаш нужда от шест до осем часа сън. Лягай си по едно и също време вечер и ставай по едно и също време сутрин, трябва да спиш на тихо, тъмно и не прекалено студено, яж нещо леко преди лягане и прави физически упражнения поне четири часа преди да си легнеш.

15.   Шизофрения или сънна парализа.