Споделена история от Други

Вие пътувате ли сами?
Мъж на 26

Миналото лято бяхме с приятелката ми в чужбина. Малко след нова година се разделихме и до сега нямам сериозна връзка и жена до себе си. Предишни години ми се е случвало да ходя чрез агенция в чужбина сам и нямах проблем, но сега се замислям, че ще ми е доста самотно. Вие пътували ли сте сами в чужбина и бихте ли пътували?

Малко ми е терсене...

Коментари

1.   В чужбина - не. На организирана екскурзия от фирма - не.
Но сама си пътувам често. Всъщност миналата година ми бе първото море с партньор ама се разделихме след него. :-D
За организираните екскурзии съм предубедена, че няма да ми е готино, защото повечето хора ходят с компания и ти ТРЯБВА да се набуташ в някоя, за да се чувстваш комфортно. А аз не съм находчива в комуникацията с хора и само ще се сдухам, че съм сама и ще се депресирам през цялото време.
Но знам от моя приятелка, че на такива екскурзии редовно има по 1-2 самотници, които или се присламчват към някоя компания, или си правят група на самостоятелно пътуващите, ако са двама. Ако си комуникативен, сигурно ще си намериш с кой да си дърдориш по време на пребиваването в чужбина.

2.   Случвало ми се е веднъж. Да, малко е кофти първия ден, но после, ако си на организирана екскурзия, няма начин да не се заговориш с някой от групата и след това да си ходите наоколо с него или нея. Освен това винаги можеш да помолиш приятел да дойде с теб. Не е казано да ходиш на екскурзия само с приятелката си.

3.   Аз много обичам да пътувам , не съм ходила сама , не съм много контактна . Иначе обмислям да отида някъде за един , два дни .

4.   Млад си още - стискай зъби и карай. Не губи време. Като минеш 30 тогава вече ще ти е криво, ако си още сам.

5.   Ходя с най-добрата си приятелка, дори след 2 дена ни предстои ходене в Париж. Но бих искала и да отида някъде сама да се усамотя. Имам друга приятелка, която също ходи сама по екскурзии. Това, че си сам не бива да те спира да опознаваш други култури и да виждаш нови места. Така или иначе за момента си сам, по-добре да си сам в Италия (примерно), отколкото вкъщи. Ще си разнообразиш живота и като се прибереш ще има какво да разказваш. Ако имаш хубав фотоапарат се престори на фотограф, като ти е тоооолкова неудобно. Не осъзнаваш какъв късметлия си...
Ж27

6.   Здравей, аз често пътувам сама, най-вече из България, защото по принцип не обичам Чужбина. От 15-годишна си пътувам сама, дори без родителите ми да знаеха винаги, за да не се притесняват. Отивах си за 1 ден сама до някой град на 60-70 или пък на 170 км от родния ми и се прибирах с последния транспорт. Понякога се виждах с приятели от въпросните други градове, но често и бях сама. За самото пътуване винаги бях сама, слушам си музика, екстра ми е. На 18 години отидох и до морето сама, там имах една приятелка, но с нея бяхме само през деня, вечерта си бях сама и понякога се разхождах в града или пък седях в хотела и гледах нещо на лаптопа или ядех. Екстра ми беше. Едната вечер се разходих и с едно момче от там до късно и пак се прибрах. Направих си от Варна една екскурзия до Русе, видях се с един приятел от там, бяхме на ресторант и дискотека после, след което се върнах до Варна за още няколко дни и се прибрах към родния ми град. Ако става въпрос конкретно за Чужбина - тези дни отидох на Виена, за да видя една от любимите ми рок групи. Отидох със самолет, преди това предварително бях проучила къде се намира залата, как да се оправя в метрото във Виена и така. Самолета беше с прекачване от Кипър, нямах проблем с летищата, после и с метрото, намерих залата, аз знам английски и като не ми беше ясно нещо питах, доста хора знаеха поне малко езика. Концерта беше уникален, разходих се из града и на вечерта към 1 и нещо ми беше автобуса за България. Единствения проблем ми беше, че автобуса закъсня с 6 часа, защото идваше от Германия, а нямаше персонал на гарата и аз даже мислех, че съм го изпуснала, но се оправих, поседях през нощта около гарата, то имаше постоянно хора, чакащи автобуси и евентуално и моя дойде. На мен лично не ми е никакъв проблем да пътувам сама, нищо, че съм на 21, попадала съм на разни перверзници по нощните влакове, но не се панирах, а тактично се измъквах в друг вагон направо и така. Просто аз знам с какво мога и с какво не да се справя. В моя град редовно се разхождам и сама, не само с компания. За да свикнеш сам, пробвай първо да излизаш на разходки ей така сам и като свикнеш вече може и друго. Едно от най-хубавите неща е на човек да умее да се наслаждава на собствената си компания!

Сатурн

7.   Не, не съм, но честно казано винаги ми се е искало да пробвам. Повечето ми познати гледат подобни "самотници" с леко предубеждение, едва ли не са странни за тях, на мен обаче ми изглежда много освобождаващо - не се съобразяваш с никого, правиш каквото на теб ти харесва, ходиш на места, на които наистина искаш, а не по задължение. В крайна сметка са няколко дни, които посвещаваш само на себе си. Решила съм тази година да пробвам, пък да видим. Аз лично нямам нужда да говоря с някого постоянно, въпреки че ако се намери някой готин човек (или готини хора) сред пътуващите, няма да имам против да прекарваме част от времето заедно. Според мен не му мисли толкова, харесай дестинация и тръгвай. Сигурна съм, че няма да съжаляваш. :)

8.   Много хора пътуват сами, намираш се компания. Като седиш вкъщи, какво?

9.   Никога не съм, но познавам страшно много хора, които го правят... и им се чудя, но в случая - аз съм странната. Миналата седмица мой приятел, на 22 години е, замина за Испания, за да извървява пътя Камино... съвсем сам. Същият този път друга моя приятелка го привърши миналия месец, отново съвсем сама... като каза, че си е намерила авери по пътя. Друг мой колега напусна работата си и замина за Тайланд съвсем сам и вече е там 4-ти месец. Четвърта моя приятелка остана в Индия сама, пътувайки... цяла година. Хората го правят, пич... не се и съмнявай. Не е странно, нито лошо. Стига да ти е окей на теб и наистина да ти е комфортно.

10.   Още не, но искам да отида на организирана екскурзия сама, да си почина малко от семейството.

11.   Аз живея в чужбина и съм пътувала сама из Европа. В Бг обикновено пътувам с компания защото си ходя с роднини, но иначе нямам нищо против това да пътувам сама. Супер е, с никого не се съобразяваш, ходиш където искаш, излизаш и се прибираш когато искаш. Единствено за снимките е малко кофти защото трябва други хора да помолиш, но останалото си е ок. По принцип ако си човек който обича своята собствена компания и няма проблем да отиде на мероприятие сам, няма защо да ти е скучно или самотно. Но има хора които предпочитат да са в компания, въпрпс на характер.

12.   Пътувам сама постоянно :)
По този начин човек преоткрива себе си.
Но този начин на скитосване не е за всеки.
Ако усещаш, че искаш да прочистиш ума си, ще ти хареса да посетиш някое ново място сам.

13.   пътувала съм сама по работа, но наред с това съм и обикаляла градове и разглеждала забележителности. Не е лошо, съобразяваш се само със себе си, разглеждаш и ходиш където ти е интересно, като се измориш - почиваш. Особено пък на организирана екскурзия е още по-лесно, все ще се запознаеш с някого от групата