Споделена история от Други

В пълен Батак съм
Всеки има хубави и лоши дни, провали и падения. Не исках животът ми да бъде прекрасен, винаги съм посрещала ударите и съм продължавала напред с вярата, която носех в себе си. Загубих я, обезверена съм, не знам в какво да вярвам вече, загубих мечти, цели нямам абсолютно нищо. Лошото е че нямам желание за абсолютно нищо, тъй като знам че отново ще се проваля. Връзка без развитие, която ми носи печал и ми прави живота още по труден. Работа за която толкова усилия положих, а накрая ме изритаха като мръсно куче няма едно благодаря. Убедена съм че колкото по- стойностен си отвътре, колкото си честен и изпълнителен, не мрънкаш и роптаеш толкова си загубен. В момента оставам без работа и въобще не знам какво ще става, с човекът до мен сме пред раздяла, дори не знам обича ли ме не ме ли, но това е друга тема. Просто искам да кажа, че не мога да се примиря, цял живот работя и се старая да имам хубав живот, но винаги удрям на камък. Мислех си, че това е период и ще отмине, но аз съм така цял съзнателен живот. Наистина на искам много от живота, но не мога да си го взема. Понякога искам земята да се отвори и да ме прибере. Като че ли единственото правилно решение е просто да изчезна тъй като аз просто съществувам. Исках да стана майка, но защо да раждам живот, в тази мизерия и несправедливост. В батака съм и няма измъкване, всеки опит да оправя цялата тази каша ме връща назад и ме удря с по- голяма сила. Оставих се на течението понеже нямам сили за нищо вече. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Трябват ти нови цели и мечти - нова работа, нова връзка. Това, което ти се случва не е приятно, но е поправимо. Някои хора с непоправими проблеми, например неизлечима болест, си мечтаят за такива като твоите. Не падай духом и всичко ще се нареди!

2.   Здравей, постарай се да не се отчайваш. Пожелавам ти да се измъкнеш от лошия период и да си подредиш живота. Да, наистина към изпълнителните и добри хора се излива огромна неблагодарност от шефове, а и не само. Научи се да си отстояваш позициите! Независимо дали става въпрос за работа или лични отношения. Това за работата е напълно решим проблем. Щом си образована и кадърна винаги ще си намериш работа, това да ти е проблемът. Ако си от някой по-малък град може да помислиш за развитие на друго място - областния град, София, а защо не и чужбина?

3.   Напълно те разбирам, не си само ти така. Такъв е живота, за съжаление не винаги получаваме това, което искаме и заслужаваме. Чувстваш се неоценена и ти е обидно... Просто не си попаднала на подходящите хора и среда. Може би това не е била твойта работа, а тези хора не са били твойте хора. Божа работа е, че си тук и не си заслужава заради някви хора да се откажеш

4.   работа се намира на всеки ъгъл, живота продължава хубаво или лошо въпрос на гледна точка, важно е да си в играта най хубавите радости са безплатни. Чист въздух, природа, спорт със собствено тегло, разходки, приказки с приятели, обикновено това са нещата които радват, но които неглижираме когато подгоним печалба и бачкане. Радвай се на тази пауза старай се да нае живееш на кредит.

5.   За начало си пропуснала да кажеш възраст. Изброеното може да е сериозно, ако си на 36 примерно. Но ако си на 24 е дребно младежко премеждие. Като се оплакваш, помисли какво щеше да ти е, ако примерно катастрофираш сериозно, колата ти е на изплащане и е за изхвърляне и не можеш да работиш следващите 2 години. Ще мечтаеш големият ти проблем да е, че си временно без работа или се разделяш с някакъв случаен човек.