Споделена история от Други

В мен няма нищо женско
Здравейте!
Моля за мнения, съвети, отчаяна съм.
Работата е там, че съм с ПЯН преждевремена яйчникова недостатъчност.
Имам си друго заболяване, което е причина за тава.
Това означава, че яйчниците не произвеждат достатъчно хормони, тр да пия лекарства за да имам цикъл.
Първият път ми дойде без лекарства, но после няколко години нямах цикъл и така.
Просто без лекарства нямам цикъл, това имам в предвид, че няма нищо женско в мен.
В момента нямам приятел, но евентуално ако си имам нз как ще реагира на това, че не мога да имам деца, как да го оставя без деца и т. н.
Да, аз още не съм го намерила, а се притеснявам, но нали хората за това се събират, да създадат семейство.
Вие ще останете ли с такова момиче?
Благодаря!!!

Коментари

1.   Не бих казал чак "нищо женско", все някой друг вторичен полов белег ти се намира, нали?

Първо,
погледни позитивно: доста народ ще е щастлив да се оттърве от стреса "да не е бременна" всеки месец и от възможността за еякулация без прекъсване / изваждане.
Плюс икономия от контрацептиви.

Второ,
не съм запознат с болестта ти, но щом се получва овулация с хормонална стимулация имаш достатъчно материал за инвитро. Така, че със "сериозен фен" ще се намери начин за деца.

2.   Не се тревожи. Има хиляди жени уж без проблеми, които не могат да имат деца. Може да осиновите. А най-важното, че както уж не можеш така може и да забременееш. Освен това има хиляди мъже с по 1-2 деца и без жена. За тях си добър вариант. Важното е да приличаш на жена, а не да се правиш на трети пол или на откачена. Карай си нормално живота. На колко години си? Ако практикуваш нещо от типа на вегетарианство го зарежи - има всякакви причини за ситуацията ти.

3.   Аз искам точно с такова момиче да се обвържа, секс до изнемогване, никакво пазене и да не забременява, защото не искам деца.
За нещастие срещам точно неподходящите момичета-тези, които пък искат деца.

4.   Голям праз... Какъв е тоя зор абсолютно задължително всеки да има деца и абсолютно задължително той да си ги е направил? А колко деца се мъчат в домове.... И само заради това нямало нищо женско е теб, жената една крава за разплод ли е?! НЕ!

5.   Има мъже, които не искат деца. Може и да си осиновите. Не се пртеснвай, ако те обича истински ще остане с теб. Лично познавам такава двойка. Мъжът не може да има деца, но те са си заедно.

6.   Това че нямаш цикъл редовно, някой потвърди ли ти на 100 %, че не можеш да имаш деца?
Ако отвориш да четеш темите, ще видиш колко жени и и мъже не искат да имат деца, въпреки че МОГАТ да имат.
Освен това ти препоръчвам да си направиш консултация в инвитро клиника с доказал се специалист по стерилитет а не просто някой гинеколог и да споделиш притесненията си.
Опасявам се, че мислиш много затворено и архаично, сещам се поне за 5 двойки, които нямат деца. Едните сега ще правят с донорска яйцеклетка.

7.   Проблема ти може да се реши от доктор.

8.   Ами ще остана, но аз не искам деца и не мога да говоря от името на всички.

9.   Никой няма да остане с теб, но не защото имаш здравословен проблем, а защото нямащ никакво самочувствие и смяташ, че ще изчерпаш предназначението си в този свят, само ако станеш инкубатор и дойна крава.

Какво те интересува дали някой ще те вземе? Ти да не си стока/поничка? Нямаш ли собствени амбиции и интереси, освен това да се размножиш? Ако не си промениш светогледа рискуваш да свършиш самотна и неоценена. Не се принизявай до това да бъдеш предмет.

10.   А ако намериш взовец ще е най-щастливия човек на света, че има жена до себе си, а ти ще получиш семейство. Не всички искат да имат деца или ако искаш може да осиновиш. Изобщо не го мисли живей и се радвай.

11.   №10,
жител на кв Иван Вазов ли имаш предвид?