Споделена история от Други

Жилище в центъра на града
Според вас това нормална цена ли е за това жилище: гр. Пловдив, Център (до Бунарджик), 115кв. по обява (реално 65кв. ), 105 000 евро. Обзаведен с най-евтини мебели, строителство около 2004г, мазето се наводнява от дъждовете, по стените има течове и са направили една лачена мазилка като фолио, да не си личи и цената е крайна? Без гараж, без паркинг, изложение север-запад. Малка кухня, малки спални, няма място за нормален гардероб и детско бюро. Общо взето легло и мини гардероб и това е.

Коментари

1.   Не.

2.   Идеална за балъци

3.   Ами те надуват цените, че дано някой се излъже. Като видят, че няма балъци, ще смъкнат цените доста.

4.   Не е за изпускане

5.   Никога не съм бил в Пловдив, нямам идея как са цените, но 105 000 евро за 65 квадрата си е близо 2000 евро за квадрат. Множко ми се струва. Че ти за тия пари по-добре си купи един парцел и си построй направо нова къща. Даже и за чисто ново обзавеждане ще ти остане.

6.   До нас се строи кооперация и едни приятели, които работят в чужбина ме помолиха да питам за цените на апартаментите. Още правиха изкопа, а вече всичко било продадено. 820е на кв. в кв. Тракия на зелено, т. е. преди да е построено. Явно има голямо търсене, какво остава за супер център... Брокерът на моите приятели ги е посъветвал да изчакат края на Пловдив 2019

7.   Верно сме си шарани. Преди 15 години си купих тристаен 80 квадрата апартамент в Ханя, това е на остров Крит в Гърция, за 97000 евракис. Помнете - докато има шарани, ще има и рибари.

8.   Цените са такива заради чуждестранните студенти от Медицинския университет в Пловдив. Точно този район е по-скъп дори и от централната градска част заради високите наеми, които се взимат от тези жилища. Много мои съседи се изнесоха от района и дадоха жилищата си под наем на такива студенти. Обаче и този бизнес не знам до колко ще изкара, защото в момента стотици апартаменти се предлагат за наем в района, а още хиляди апартаменти са в процес на завършване и тепърва ще излизат на пазара. За това според мен ще има лек спад в цените следващите 1-2 години. Говорим за Пловдив и за този район, в който аз самият живея.