Споделена история от Други

Страх ме е да заспя
Жена на 27 год съм. Преди около месец ми попадна едно видео в YouTube за реални случаи на паранормални активност хванати на камера. Изгледах въпросното видео, но тъй като бях емоционално въвлечена, не спрях до там. Всички видеа на въпросния ютубър са предимно в тази насока. Както и да е. Работата е там, че от тогава не намирам покой като стане мрак. Даже няколко дена сестра ми спа при мен. От тогава всяка вечер заспивам на филм. Наравно с това подскача при всеки шум, който апартамента прави. Имам една единствена плюшена играчка и постоянно я гледам, да не би случайно да си е изместили положението. Страх ме е да си отворя очите в тъмното, за да не видя как някакви очи ме гледат. Страх ме е нещо да не ме следи и наблюдава. Искам да се освободя. Сега пиша тази история в 2:55 сутринта, защото ме е страх да заспя.

Коментари

1.   Не се страхувай и имай вяра в Бога, всичко ще бъде наред, дерзай!

2.   Духовете не трябва непременно да са лоши. Може да са добри и да те обичат, примерно да е някоя твоя баба или пра баба или ангел пазител. Може да е душа от друг живот, която те обича и ще ти помогне. Ако нещата в ютуб не са представени по начина по който са представени надали биха били толкова доходоностни за авторите им.
А да и нещо друго, аз супер често летя преди да изгледам поредицата Разсредване на самолетни катастрофи направо обожавах, сега само да трусне самолета или да направи завой и веднага почвам да си мисля някакви търотии.

3.   Спи веднага с гледането на тези неща. Явно ти влияят зле на нервите! След това ако трябва си купи хапчета за сън, не някаква силна химия, а някакви на билкова основа и започни да ги пиеш. Със сигурност имаш нужда да се наспиш нормално! Ако трябва дори "мента глог и валериан" пий и гледай вечер да правиш приятни и отпускащи неща, като да слушаш приятна музика, например. И най-важното НИКОГА повече не гледай такива неща!!! Както и разбира се всякакви филми на ужасите и подобни. Не ти влияят добре.

4.   Ето защо деца и хора с лабилна психика не бива да гледат подобни видеа!

5.   Здравей,

Всички тия клипове са фалшиви. Основната идея е печелене на пари.

Потърси в Youtube канала с име: Captain Disillusion.

Човека обяснява тези "истински" клипове.

6.   Почвай да гледаш развлекателни видеа, а не такива, които ти грабват окото, ако усетиш, (заглавията са нож с две остриета) че нещо има пропускаш скроллваш или -, абе ако трябва изключи компютъра, и се занимавай с нещо

7.   Повярвай ми, това са глупости... няма зли духове и тем подобни тъпотии.... не ти го казвам просто така.... и аз гледах по едно време такива работи и ме беше страх... после започнах да гледам debunk видеа в които на 99 процента.... не на 100 процента от случайте всичко е измислица и е изценирано. Така че спи спокойно!!!

8.   Здравей, авторке! Ако толкова те е страх, покриващ мечока, явно тези видеа са ти взели ума-и аз съм същия-вечер ако гледам страшни видеа или филми, а през нощта отивам до едното място, ми се привиждат нелицеприятни неща, отивам с една отвертка, че ако видя нещо, да го "намушкам" с отвертката! Преди време някой пак беше пуснал такава тема-посъветваха авторката да избягва на всяка цена каквито и да е страшни филми и видеа!

9.   Бау
Много си повярвала. Възможно е да има такъв случай, но няма доказателство, че може да ти навредят тези "очи". Фантазията и това как обременяваме мозъка си е един кофти номер в който сами се въвличаме. Според теб как виждаш да ти продължи живота? Да не спиш нощно време? Да дежуриш с метлата или нож в ръка на всички светнати лампи? Или сестра ти да се пренесе при теб? Няма да се появи "всевишна сила" и да ги премахне от главата и мислите ти. Ограничи това любопитство и спри да гледаш подобни филми и клипове. Това е само в главата ти. Ако ти измисля някой сюжет, и на мен ли ще повярваш? Постепенно умората и времето ще ти заличи манията.
Дядо Тошо

10.   Аз съм на твоята възраст и ми се струва детинско да се страхуваш от такива глупости. Самоят факт, че спиш с играчки показва, че си недорасла. На възраст си, в която трябва да имаш деца и ти да ги пазиш от тъмното. Шумове винаги може да чуеш. Хората искат да изкарат пари от интернет и какви ли не истории могат да разкажат и направят на фотошоп. Всеки е имал момент, в който се е стррахувал от тъмното и повярваи ми по-скоро хората са много по-страшни от призраците. Сташно е да се събудиш от шумове на крадци в къщата ти, а аз това съм го преживяла, тогава се плашиш наистина до смърт.
Случвало ми се е гардероба да ми се разтваря и познаи имаше си причина, на следващия ден пишеше, че е имало земетресение. Страшно беше и когато се събудих през нощта на 21 май 2012, когато беше земетресението в София. Това са страшни неща другото може пък да е ддобър дух на твои близък починал, които иска да те види.

11.   Чупи гипса сестро

12.   И аз като бях ученик нямах други грижи и гледах такива видеа. Страхувах се... После завърших бакалавър и започнах работа. Какво установих ли - установих, че ХОРАТА са по-страшни ! Ако знаеш с какъв страх и нежелание ходя сега на работа...ех...автореее... :(

13.   Аз бих те посъсетвала да се абстрахираш от тези видеа, не ги мисли, внуши си, че изобщо не си ги гледала, няма и да ги гледаш. Според мен вечер не можеш да заспиш, защото се връщаш към тези видеа и сама си влияеш , започваш да се вглъбяваш и да ти минават всякакви сценарии през главата и е напълно нормално. Просто спри! Кажи си от днес нататък няма да позволя на подобни измислици да пречат на съня ми! Виж дали ще помогне! Но всичко зависи от теб! Ключът е в теб! Както някой по-горе те беше посъветвал, гледай развлекателни филми, видеа, пранкове, хумористични клипчета, свали си комедии! Успех!

14.   Повечето духове са ангели хранители, така че не се страхувайте, а бъдете благодарна, че е с Вас! :)

15.   Жени...

Сънувал съм и аз кошмари. Затворен в къща с убиец (който ме наръга); удушаван от черна фигура, говореща с познати гласове наопаки (сънна парализа); придърпван и парализиран от невидимо присъствие към кухнята.
Най-скорошното беше да седя в стаята си и да се гледам посред пълен мрак в огледалото (което го няма там), как кожата ми става буквално катранено черна, косата и веждите ми изчезват, а очите ми избеляват. По едно време насън си казах да престана да се зяпам в огледалото, че да не привлека вниманието на демона зад мен (играх доста MK11 с Noob Saibot същата вечер).

Единствените случаи, когато обаче съм се панирал по време на сън е когато сънувам, че съм в транспорта и нямам билет пред контрольора. Майко мила, сърцето ми не е било толкова силно...

Гледай с хумор на тия глупости. Мен не би ме гряло, че някакъв задгробен содомит се обарва в килера и ме гледа, докато спя. Ако обаче ми доскосне рутера или ми спре тока, докато се псувам с руснаците в DoTA, леле синко. Първо светената вода и Библията, после ексорсизъм. Ако умра, лошо за него. Ще му бръкна до лакът отзад в отвъдното.

16.   Случва се когато се интересуващ от паранормалното да го привлечеш. Злите духове са факт, както и Ангелите, но първите предизвикават страх, безсъние и много други негативни неща. Както и другите са ти казали, спри да гледаш такива неща веднага. Отиди и поговори с православен свещенник, нека той се помоли за теб, ако не си кръстена се кръсти, вземи си светена вода от храма, пий по малко всеки ден и напръскай дома си, а най-добре помоли свещенник да направи водосвет. Започни да се молиш на Бог за закрила, казвай Исусовата молитва и "Да възкръсне Бог" (можеш да ги намериш в интернет). И ако си кръстена, но никога не си се изповядвала и причастявала-направи го, сега идват и Петровите пости, момента е подходящ. Не се страхувай, много хора са като теб, случва се когато човек не е информиран да направи грешка. Не бива да се обръщаме към злото, дори и само да проявяваме интерес, да не говорим за различни ритуали, магии, да държим разни амулети вкъщи и тн. В тази връзка не се обръщай към врачки, да не ти леят куршум, само ще стане много по зле. Не отлагай, обърни се към Бог за помощ. Ето и малко информация, може да потърсиш часта за полтъргайст или да го прочетеш цялото

https://muncho2.weebly.com/10541058-10501040105010421054-10481057105010401058-10441040-10531048-ldquo105710551040105710711058rdquo/9257811

https://dveri.bg/component/com_content/Itemid,137/catid,58/id,156/view,article/

17.   И аз гледам такива видеота, но си спа съвсем нормално. Интересни са ми някои, други си личи от километри,че са фалшиви.Може би всичко си е до психика, пък и аз си падам по страшните филми, така че не ми влияят. Но явно ти си по-впечатлителна от мен. Просто не ги гледай, пускай си нещо забавно преди лягане, има доста клипове със сладки животни. На мен са ми интересни да гледам интервюта с любими артисти, как е правен даден филм, гафове от снимането му.Има и доста скечове . Дори и анимация да е , но нещо забавно. Щом такива неща ти влияят, не ги гледай. Спорен е въпросът дали има такива неща, аз вярвам,че има, но не всички сигурно са враждебно настроени и се държат като по филмите.Пък и в живота живите те нараняват повече отколкото мъртвите, така че не се панирай повече.

18.   Не се притеснявай, аз имах същия проблем. На 12 години съм. Ако не можеш да заспиш просто си сложи слушалки и си пусни успокояващи звуци и и така ще заспиш за около 10-15 минути. Лично на мен ми помага. Звуци като например дъжд или нещо подобно. Наистина помагат.
Успех! :)