Споделена история от Други

Изрусяване
На 16 съм, момче. В последно време си мисля дали паралелно със свалянето на брекетите да си изруся косата и веждите. Имам хубаво лице, но взе да ми писва от тъмните ми коса и очи. Приятелите ми ми казаха, че съм щял да приличам на "циганин", "Калеко Азис", "гей", "педераст", "мангал", ако се изруся.. Не съм на това мнение, педераста си е педераст, независимо дали е рус, черен или лилав.. Аз нямам такива наклонности. За съжаление няма как да ме посъветвате дали ще ми отива, поне кажете педалско ли е според вас? Пак повтарям, не съм гей! Ааа, и нещо друго.. Ако все пак припегна до изрусяване, какво да използвам (супра, перхидрол, к'ви други подобни съществуват?!) На фризьор ли да ида или в къщи пред огледалото?

Коментари

1.   Здравей, младеж!

Честно да ти кажа, хич не харесвам изрусени мъже. Изглежда ми хем циганско, хем гейско. Съгласна съм с теб, че не боята прави ориентацията, но на пръв поглед просто така ми изглежда, какво да направя:) Не мога да избягам от асоциацията с Азис. Освен това... тъмните мъже са толкова красиви! (повечето;) Никого не ангажирам с мнението си, просто ти помоли да бъдем честни и аз бях. Съветвам те да не го правиш, ако кожата ти мургавее:)

Борония

2.   Отиди на фризьор. Там ще направят всичко, както и трябва. И не е педалско нито педерастко. Познавам много момчета, които са руси и много момичета ги харесват. Така, че няма нищо лошо и ти да се изрусиш.

3.   Твоите приятели са прави. Споделям мнението им. Сега е модерно да си педераст, не ставай като другите! Смешно е, грозно е и хора като мен наистина биха те взели за гей. И още един съвет - избягвай розовите тениски и изобщо дрехи в женски цветове :)

4.   Бе той е с тъмни очи, вежди... Братовчед ми такъв експеримент си прави с тъмни очи, вежди, беше го срам направо :) съветът ми е не го прави :)

5.   На мен лично ми е смешно момче да обръща толкова внимание на косата си, особено пък изкуствено русо, стои смешно много. Не го прави... ще те спукат от бъзици по улицата...

6.   О брат не го прави в никакав случай!!! И аз съм с тъмни очи и коса и миналото лято се изрусих. Като казвам изрусих имам впредвид при фризьор, за да няма гафове после. Много добре ме направи жената, дадох сума ти пари, а накрая не се харесах. Как да ти кажа.. беше ме срам от себе си. Косата ми беше малко по-дълга от обикновеното и затова можах да я подстрижа почти 0 номер. Все пак лятото мога да си позволя да ходя с почти гола глава. Стоях си известно време повечето вкъщи. Сега никога не бих повторил тази грешка. Но нали трябваше и през това да мина, за да си взема поука. Ако има значение на 28 съм. Ако имаш други въпроси пиши да ти отговоря. На работа съм. а след нея помагам на приятелката ми да гледам нашето бебе. Така че нямам много време, но ще се постарая да погледна темата пак.

7.   Ужас - изрусен мъж. И защо по-точно? Тъпо е и наистина е и циганско и гщейско. Родителите ти какво мислят? Къде всъщност живееш, защото сред по-интелигентни хора това изобщо не върви.

8.   Хм... не искам да ангажирам никого с мнението си, но един от най-секси мъжете, които познавам, е изрусен :))) Освен това е и много красив :) И със сигурност не прилича на гей, хах.. Не знам защо вие като чуете за изрусен мъж се сещате за Азис. При мен въобще не е така. Иначе, че си падам повече по тъмнокоси.. Така е :) Моят съвет е - иди на фризьор и той ще те посъветва. Защото ние все пак, без да те видим, трудно бихме могли да преценим.

10.   Когато човек прави корекции по тялото си като смяна на цвета на косата, пилинг на кожа, пиърсинг, татуси и т.н. е задължително първо да се посъветва със специалист. В твоя случай - изрусяване е повече от задължително и ще ти кажа защо.
1. Тенът на лицето ти- сам е трудно да прецениш дали ще ти отива.
2. Боите за коса- толкова са много, с различни нюанси- към жълто, платина, оранжево......виждала съм и зеленикави.
3.Марката на боята- в никакъв случай евтини от по 2,3,4 или 5 лева. Когата правиш нещо по себе си винаги използвай реномирани марки и да, скъпи са, но поне няма да изглеждаш евтино и смешно.
4. Непременно отиди при добра фризьорка, която може да ти предложи качествена и професионална боя и ще те изруси както трябва. Не си и помисляй да правиш нещо сам...пред огледалото. Вярно е, че косата расте, но докато това стане.....няма да искаш и до магазина да идеш.
5. Косата се боядисва поне 2,3 седмици преди да отидеш на море, защото от морската вода и силното слънце цвета ще се скапе.
6. Структурата на косъма е много важен. Всяка добра фризьорка ще ти каже, че няма гаранция, че цветът , който искаш ще се получи на 100%.
7. Ако косата ти е черна и си по-тъмничък.....забрави за изрусяване, гледката ще бъде потресаваща.

11.   Боже, не, ужас. Ако си мургав ще приличаш на циганин, ако си светъл.. пак няма да е хубаво. И нали се сещаш, че ако се боядисаш в цвят много далечен от истинския ти след 1-2 седмици ще ти почернеят корените (ако си черен, да речем) и какво - ще си ходиш с черен път и руса коса. Русите мъже са чаровни, когато са естествено руси. Според мен са прави приятелите ти. Наскоро видях в метрото една такава изцепка. + това ако искаш пак да си върнеш цвета ще ходиш 1 година като идиот, докато ти порасте косата. И последното, което е най-важно - грозно е! : D Наистина.. никога не бих тръгнала с изрусен (ако му лиич, де)

12.   Брей, аз като се изрусих как не се намери, някой да ми каже, че съм гей? Не ги слушай тия дрънкалници, прави к'вото знаеш и не позволявай да ти слагат квалификации. Освен мен и един познат направи същото и не съм чул някой да го дамгосва(макар че той обича да побийва хората и може за това да е). Идеята ми е, че ако ти самия мислиш, че ще се харесваш изобщо не търси мнения, още по-малко онлайн, където хора с предрасъдаци под паравана на анонимноста ще ти набият идеята, че еди си какво е грешно. Просто довода "изрусен ще приличаш на гей", звучи, като пълна простотия.

13.   отиди на фризьор, какво ще кажеш за руси кичури? веждите не изрусявай! те се сменят за месец и става смешно като се прошарят
Ако не ти харесва, винаги можеш да си възвърнеш естествения цвят, споко - косата си расте... не си прави татута, те са за винаги и смело с косата и ноктите

14.   От автора: Не съм мургав, кожата ми е светла. За кичури не искам и да чувам... Питахте от къде съм - малък град, но не бих казал, че манталитета ми е селски.. Мнението на родителите ми е, че съм си достатъчно чаровен с тъмни коса и очи, та дори и с брекетите, но, както споменах още в началото, иска ми се нещо ново.. Очаквам още мнения, благодаря на тези, които са ме посъветвали. :)

15.   Аз съм момиче и се изрусявам от много години. Косата ми е много светло руса. Обаче такъв нюанс, като моя, не мисля, че ще отива на момче, защото твърде много ще си личи, че е изрусена. Може да си направиш по-естествено руса, във светло кестенявата гама. Имам познат, който се боядисва така, не е много светло русо, но пък седи страшно естествено и готино. Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отиди на фризьор, защото в къщи сам... резултата може да е много трагичен, от опит ти казвам ;)

16.   Ти си момче бъди себе си и не се излагай.

17.   Глупости ако искаш да си хубаво рус отиди на фризьор, и не мисля че това което искаш да направиш е педереско