Споделена история от Други

Излъгали ли са ме?
Здравейте,
Имам въпрос относно безсрочните договори и по конкретно за тези на бившия мтел. По телефона ми беше обяснено, че поради прехвърляне на договорите от мтел към а1 не мога да запазя настоящия си безсрочен договор. Служителят поиска от мен да избирам между два изготвени от централата нови договора. Когато го попитах дали не може да направя прехвърлянето от някой офис, ми беше отговорено, че това няма как да се случи и мога да избирам само от двата, които ми предлага. Въпросът ми е дали и на Вас са звъняли с подобно предупреждение? И вярно ли е, че не може да се прехвърля от офис на а1?

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не не е вярно разбира се и второ когато те изкупуват мтел придобиват освен активи и пасивите на компанията. Аз бих се обърнал към КЗП и не бих се съгласил по телефона на никакъв договор. Ако се обадят пак направи запис

2.   Какъв договор имаш? Та не знаеш ли че от мтел към а1 се премина преди година и никога до сега не съм чул да променят нечий договор поради смаяна на името и собственика си. Най вероятно някой те лъже или се майтапи с теб.

3.   На мен не са. Явно са видели, че договора ти приключва и това не им се е харесало. Теи са уникални мошеници, направо ми е писанло от тях.

4.   На мен преди 2 години ми звъняха тези мошеници и ми казаха, че договора ми изтича този ден в който звъняха и им отказах нов договор. Веднага отидох да се прехвърля към Теленор. След това се оказа, че договора ми не изтича този ден и дължа на Мтел 150 лева. На излизане от магазина им им казах, че затова остават без клиенти.

5.   И мен се опитаха да ме прекарат (казусът беше друг, но такава им е практиката), е, не им се получи. Тръгнаха с оферта от около 30 лв. (сега не помня точно), финишираха с 16,99 (при същите условия). Теглих им една майна, намерих си група и сега съм на 10 лева пак при тях, с повече услуги.

6.   В тия фирми работят млади, надъхани, почти зомбирани неосъзнати хора, заслепени от обещанията за много пари. И са готови на всичко за поредния бонус. После винаги има оправданието - ами вие като подписвахте не си ли прочетохте договора?

7.   Няма как да не може да се случи в офиса. Нещо повече, действията по договорите с А1 като подновяване, прекратяване или промяна се правят лично в офиса им. На мен ми звънят от една година да ме питат за баща ми и аз им обяснявам, че е в чужбина и няма да си дойде скоро. Доклкото ми казаха той няма как да си оправи договора съответно промени/поднови/прекрати по телефона или през сайта им и аз не мога, въпреки, че съм му дъщеря и едната от картите я използвам аз, но тъй като в системата им стои неговия подпис моите правомощия се ограничават до това да му платя сметката и дори не ми се дава почти никаква информация. В това отношение са го измислили добре честно казано. Когато аз прекратявах договор към тях, също го направих лично в офис. Хора, мислете малко, моля ви! Сключване на договори с клиенти за този тип услуги никоя сериозна компания, особено интернационална, каквато е въпросния мобилен оператор, не прави по телефона, колкото и да си имат кусури. Не се хвърлят пари през терасата! И не се превеждат на първия продиктуван IBAN!

8.   Измамници. Прекратих всичко към тях. Най-добре е Теленор, но в бизнес група!