Споделена история от Други

Я малко по-кротко с тоя правопис...
Много сте глупави бе хора.. я малко по кротко с тоя правопис.. Ония незнам си как пишел, третия незнам си кво.. кви са тея простотии??? Не сме в училище, ако ще и с краката си да пишем все тая..

Нали сме тук именно да помагаме един на друг не да се дървим за АБСОЛЮТНИТЕ простотии... Всеки в един момент прави грешки.. Не, не направо сте върха на комплекса.. Ама то човек който може да прави едно нещо трябва да си дъжи на него нали ;) Сега не пиша с грешки, но пак не ме разбрахте половината "умници" нали ;) ?

Коментари

1.   Абе що не си гледаш работата! Хора на по 25-30 години да не могат да напишат елементарни думи. Това е направо жалко. Как да дадеш съвет на човек, който и името си не знае как се пише. Дали ще го прочете? А дали ще го разбере?

2.   Миличък или миличка,защо си мислиш, че пишеш без грешки? Не се пише "незнам си КВО'', а се пише ''незнам си КАКВО", не е "кви са тея", а е "КАКВИ СА ТЕЗИ'', не е "дъжи", а е "ДЪРЖИ"!!!!!!!!! И ако може ти се кротни!

3.   Aбе аз много добре си гледам работата.. ама несмятам че и ваща е да поучавате както ти каза хора на по 25-30 години ;)

4.   Ей ги тия пак с техните "не се пише... а се пише... научи се на правопис и тогава искай съвет", аз пък ще ви кажа на човещина да се научите и тогава да влизате в сайта, да добавяте истории и да пишете коментари!!!

5.   Автора е голям лудак:)))))) супер много ме изкефи всичко написано... подкрепям го напълно :)

6.   Глаголо с отрицание от пред се пишат отделно - "незнам" е пълна глупост..

Пише се "не знам" и като ви липсват първите години от основното училище, къде сте тръгнали да давате по-квалифицирани съвети??

7.   Аз няма да се кротна ЩОТ не се е родил човека дето да ме накара !!! и Т'ВА не пиша с грешки не се отнася до целия текст а до "Ама то човек който може да прави едно нещо трябва да си дъжи на него нали ".. но за хора които са некоректни няма да си разтълкувам мнението ;)

8.   Абе автора е адски зле. Просто е недопустимо голяма част от хората да грешат елементарни думи.... не, не ми се занимава с малоумници!!! Излагате се!!!

9.   Много сме умни и интелигентни, в училище сме имали добри учители и сме си учили уроците, а не сме гледали порно. Номер 2, все пак се пише "Не знам си какво".
Та авторе/авторке, сигурно имаш други дабри и утре може да ми станеш шеф. Коооолко тъжно ще бъде, ще трябва да те унищожа. Номер 6, "отпред" винаги е една дума. Инженер съм, за сведение, но с добри учители и старание от моя страна.

10.   Направо нямам думи. Синът ми владее перфектно немски и английски език, но с родният му са напълно скарани. Все едно, че той е авторът/ката. Знам ли, може и така да е.

11.   Хa мн ме кефите бе хора ;) супер сте :D Искам само да се доизясня... "Коооолко тъжно ще бъде, ще трябва да те унищожа." и Господ се включи ;) с тези си изказвания имах в предвид че този сайт не е за да се покажем колко сме можещи а за да и помогнем..това имах в предвид..а кой как пише и колко грешки прави ..не ме ЕБЕ!!!! Важното е човек да струва без да говори..а не да говори и да не струва ;) Каквито сте повечето (без да се обиждате) базикам се обиждаите се колкото искате не ми и пука за вас защото вие сте банда досадници дето търсят грешките на другите и преди да испратят всяко свое мнение си го преразглеждат поне 10пъти за да не оставят една запетя пропусната.. Вгледайте се в човешкото.. а пък другото се постига с труд хора;))) Успех на силните!!!

12.   Правилно Номер 11!

13.   Браво на темата!!! Колкото до:" КВО" - това е правилно, но трябва да е с апостроф - кв'о-разговорна форма, а не книжовна реч-да уточня.

Защо, правите дребните неща на "слон", защо не вникнете в същината, в проблемите на хората ?! Нима не разбирате, че повечето пишат, когато са в момент на гняв, депресия или през сълзи?!
Грешките изобщо не ги интересуват !

Може би образованите и грамотни хора, са и доста повърхностни и отегчени.
Мили хора - МОЛЯ - намерете си занимание, освен, това да влизате, и да четете поредно написаната- неграмотна история,от поредния хленчещ човечец, която да бъде редактирана от Вас!!!
Вие четете ли историите, като такива, или се мислите за редактори в просветно издание, а?!
Деси

14.   Аз съм "номер 5" искам да попитам нещо "номер 10"

[ Синът ми. Все едно, че той е авторът/ката. ]

Как така синът Ви, изведнъж може да е авторката... Замислятели се изобщо какво пишете, преди да го напишете бе хора :Д:Д:Д:Д

"номер 4" си го каза ====> [Ей ги тия пак с техните "не се пише... а се пише... научи се на правопис и тогава искай съвет", аз пък ще ви кажа на човещина да се научите и тогава да влизате в сайта, да добавяте истории и да пишете коментари!!! ]
И Десито също я подкрепям във всяко едно отношение:) Замислете се над нейните думи!!!

15.   Ами така е .. номер 14 - съгласна съм, че има грешки... И аз имам грешки, и то доста ..., не е похвално, но имам в следната история: "И това ми било живот ", но нека стане ясно, че грешките са от определено естество - ЕМОЦИОНАЛНО, а и доста хора не пишат на БДС, а на фонетичния вариант. Най-малкото, на някой му пука -за грешките, когато е в емоционално, неуравновесено състояние...

Грешките са тъпи и нелепи - сами се сещате, че не са от грамотността на човек, не съдете кой - е умен, или тъп по-това, защото сами ставате -ВТОРОТО!!!

Не желая да обиждам и да се заяждам - давайте мнение по ТЕМА, а не по ЕЗИКОВА КУЛТУРА!

16.   Никой не знае какво представлява любовта. Чак когато нещо много ни заболи, разбираме че тя е била при нас и
си е отишла. Вече 1 година не мога да забравя моята
неграмотна любов. Дните се изнизват, нощите са трудни,
заспивам с помоща на алкохола. Сутрин съм още по зле.
И така ден след ден.

Не мога да се оплача на жена си.
Имам две деца-студенти, които искат пари, а те естествено не стигат. Единственото ми желание е да получа един
неграмотен, ама супер неграмотен SMS от моята голяма
последна любов.

Иначе харесвам всичко умно у жената, но за момента аз нямам избор. Имам чувството, че умирам, а съм само на 49 години. На вас младите и особено на тия, които се правят на елитарни ви е лесно засега, но като виждам как живеете ден за ден си мисля че когато станете на моите години щв бъдете още по зле. Затова по кротко.

Вслушвайте се в съветите на такива като мен. Нищо, че и
аз имам нужда от помощ. Такава тук не можах да получа.
Но ако реша все пак да пиша на някого, ще се подписвам

ГС1

17.   ГС1 -> след всеки труден момент идва и нещо добро....
За съжаление, понякога закъснява и аз чакам, и аз се надявам на нещо добро ..., но явно не съм го заслужила - за момента ..

По-кротко с умирането (макар, че за там ред няма...) и аз унивам, и аз не се чувствам велико след неуспех, но нямам избор - освен да чакам и да се надявам на нещо по-добро ...
И нека, всички, получим нещо: по-добро в този живот, за да бъде оправдано чакането!!!

18.   от Авторката - аз писах и номер 3 и 7 и 11 ... и накрая откривам че повечето сте съгласни с моето мнение ;) А номер 16 не си мисли че всички малки живеем ден за ден и не се вслушваме ;)

И накрая...който мисли да продължава с ТЕЯ забележки да си отвори сайт по правопис ;)

19.   E, то стана цяла война! Разбира се, няма безгрешни хора - едни правят правописни грешки, други правят психологически, финансови, емоционални, административни, диагностични, сексуални и какви ли не още грешки! Не сме тук за да си вадим очите, а за да се подкрепяме.

Но все пак на по-младите от мен трябва да кажа, че много ме дразнят правописните грешки, не мога да направя сравнение с такъв дразнител за по-младото поколение. Но наистина много дразнят. От нашето поколение /35 и нагоре/ това просто прави голямо впечатление, не можем да го подминем просто ей така. Затова се и впрягаме.

20.   "Ама то човек който може да прави едно нещо трябва да си дъжи на него нали ;)"

Хихихих, нямал/а грешки. А запетаята?... Шегувам се. Напълно си прав/а.

21.   Ами, аз лично често си правя изводи за човека, с когото си общувам по така наречения му "умствен багаж". Ако някой например напише "незнам" (като теб /пише се отделно/) определено ще му направя забележка. Ако допусне втори път тази грешка, колкото и маниакално да звучи, отношенията ми към въпросния човек няма да са същите. На 14 години съм, но това прави впечатление дори на мен. По-добре се научи да пишеш, иначе с този правопис за никъде не си.

22.   АДСКИ СТЕ СИЧКИТЕ:))))))))

23.   Авторката: олее 21 :DD бая ме развесели :DD много е готино да съдиш хората по правописа им. Искам да се обърна към теб лично-това е "наи-правилния" начин да прецениш някой !!! :DD не не немога :DD точно така мацка ,с тоя моя правопис направо нз как съм студентка ужаст :DD а пък аз ти давам съвет да не съдиш толкова глyпаво и повърхностно и може и да спечелиш ;)
и 20 не се бъзикай :p

24.   А по какво трябва да съди според теб?
Аз не бих могла да намеря обща тема на разговор с неграмотни хора (без да искам да обиждам никого, разбира се). Но в скоро време, ще правите (ти и всички твои "съмишленици") правописни грешки и в имената си!!!
Милост!

25.   Хахахахахахаха абе хора гледайте си гъзовете и се спасявайте по единичко ;) sorry ама тва е 14 годишно момиче по кво да съди ли ..ми по добрината, по характера, по наивността, по находчивостта, по държанието..... примерно да се опита да опознае някой преди да почне да го съди.. ако пр пише с някой и той направи грешка и тя вече го е затрила а той и се е обяснявал в любов но през сълзи и е мотал мн думите тогава КАКВО?????

Да хора съдете по правописа ..този дето пише неграмотно не е човек бе как може да си говорите с такива хора ..те нямат чувства и мисли :DDDDDDDDDDDDD глупци

26.   "Ония незнам си как пишел, третия незнам си кво"
Няма дума "кво" и "незнам" се пише разделено- не и знам....

"...трябва да си дъжи"
и дума "дъжи" няма...

"Сега не пиша с грешки, но пак не ме разбрахте половината "умници" нали ;) ? "
Ами не е така. Пак имаш правописни грешки.... мисля, че това което си написала е пълна глупост! То си личи колко ги грамотна.... какво като не сме на училище това е български все пак има си правила!

27.   "не знам" се пише разделно,за разлика от неграмотен :)

28.   Във виртуалното пространство точно правописът прави впечатление, скъпи авторе. Нито те знам кой си, нито каква фина душа носиш, за да мога да те преценя подобаващо. Но само като видя "НЕЗНАМ" и вече си мисля, че си имам работа с поредния 12-годишен. А може да не е така. Сега разбираш ли докъде водят правописните грешки?

Съгласна съм с онези от коментиралите, които са написали, че безгрешни хора няма - така е! Трябва да сме снизходителни. Но в позицията на автора ме подразни нотката на пренебрежение към установените правила и доста изпъкващата арогантност. А като се замисля, не виждам кое те кара да бъдеш толкова наперен и арогантен.

Аз, като уважаваща себе си, оценявам човека отсреща, когато се е постарал да пише ДОБРЕ. Не казвам безгрешно, а в рамките на нормалното и позволеното - държа да се отбележи.

29.   Да, и на мен ми е писнало от форумни ченгета, които само да следят за правописа и да ти го НАТЯКВАТ в лицето...
Ако някой напише "Помощ, котето ми умря! " или нещо подобно, те вместо да дадат съвет, отклоняват темата, извъртат я пак на правипис и въобще не отбират дума от това, което авторът/ката е казал/а и гледат да си изсипАт егото понай-гнусният нначин, без да им пука, че човекът насреща има проблем...

30.   Потресена съм какви теми са одобрявали модераторите... за сметка на много стойностни, които сме писали надълго и нашироко, изливали сме си душите в търсене на съвет или утеха, а не са виждали бял свят. Вземете под внимание някои неща!!!!

31.   29, ако някой ти каже, че си нечистоплътен и миришеш на лошо и от това ли ще се засегнеш? Ами научете се да пишете правилно и никой няма да се дразни. Претендирате, че сте по образовани от минали поколения, а показвате, че сте неграмотни!? Кое според вас е по образованото, това, че сулю и пулю си купуват дипломи за образование, не значи, че са по образовани. Хайде за по младите, да се надяваме, че имат още да учат и ще се поправят, но претендиращи висшисти, да не могат да пишат, това е недопустимо. Какъв елит ще бъдат утре? Такива окепазяват цялото ни образование, а от там и държавата.

32.   До авторката:

Ако правописът на един човек куца, това значи че не е грамотен и не е внимавал в училище. А грамотността е един от елементарните аспекти на образованието. И след като един човек не е образован дори на ниво грамотност, не мога да си представя в личностен план какъв ще е.

Не демонстрираш абсолютно нищо, освен това да покажеш колко глупава си всъщност.

33.   От 29 до 30, 31, 32-значи щом човек е направил 1-2 грешки, е готов за разстрел и екзекуция? ! Много си вдигнахте стандартите в днешно време, бе хора!!! Всичко да е идеално, всичко да е прецизно за вас, вишистите, които имате по 3 висши образования, а? !? А всъщност половината от вас, които пишат, са фалшиви моралисти и позьори, които се смятат за велики и подхвърлят тук-там няколко забележки, за да се правят на важни. Ама като се явите на поправителен по български език, ще ви питам аз на кого ще давате акъл!!!

35.   Алоооо! Авторката или автора!!!! Всеки ще си пише както си иска - ето вижте хора - поредния моралист седнал да кодоши хората и да им дава акъл как да пишат. Автора не си е погледнал правописа и тръгва на нас да прави забележки, откъде ще дойде възпитанието на това поколение? !

Аз съм на 23 години - строг съм към такива забележки - не съм тънкообиден , но това не означава, че трябва да си покажете големите усти тука. Говоря за автора. останалите да сте живи и здрави. :)

36.   Автора е неграмотен, то си личи от 100 километра. И с това държание нищо не у разбрах от историята, все едно я пише някой тийнейджър или чалгаджия. Е, все пак трябва да бъдем по- толерантни ама как да стане, след като в историята, която прочетох току-що има изразена злоба къмнас българите. Може и да сме прости, но нали сме хора.

37.   Алоо, 35 и 36, тази история е писана преди 8 години, как очаквате, че авторът ще прочете мнението ви за него? !? !? ! Той, че е неграмотен и нагъл няма спор, ама вие( по-скоро ти-очевадно е, че и двата коментара са от един човек) не сте в час.