Споделена история от Други

Какво представлява членството в определена младежка организация на партия или в конкретна партия?
Обмислям да се присъединя към една от партиите в България и бих се радвал ако има хора, които да споделят опит без да споменават имена на партии, за да не политизираме сайта.

Коментари

1.   Означава да плащаш членски внос.
По твое желае е всичко друго (активност, дарения, идеи).
Въпрос на умения е да извлечеш и полза, разбира се, зависи къде, в коя организация или партия си.

2.   В студентските години членувах в една организация. Голяма простотия човек, по- добре не се занимавай.
Събирахме се там, обсъждахме разни работи, а по висшестоящите бяха супер филмари, и в един момент се чувстваш като в някаква секта. Придаваха си важност, а в същото време не правеха абсолютно нищо. Дори разбрах, че "по висшите" въртят определени далавери и веднага реших да се махна. Иначе като млад идеалист постоянно ходих на протести, а тези от сдружението, уж най- надъханите постоянно се криеха като мишки.
Пак ти казвам, не се занимавай, просто няма смисъл. Баницата отдавна е разпределена и изядена.

3.   Представлява загуба на времето ти.

4.   Представлява велика глупост. Читав човек не мърси себе си с участие в политиката. Всички партии са производни от БКП, дясно не е имало, няма и да има. Намери си стойностни занимания, успех!

5.   "Какво представлява членството в определена младежка организация на партия или в конкретна партия?" - каквото е, да си калфа при майстор. Ще вършиш черната работа, а майстора обира парсата. Но без този път не може да се мине, ако искаш да се занимаваш с политика. Само като калфа можеш да се докажеш и после да ти се гласува доверие. А №2 е търсил на баницата мекото, но не му се е отворил парашута, искал е от раз да почне да събира дивиденти от съответната партия. Като много може, да си създаде партия и да стане лидер, практиката доказва, че не се иска много акъл, а селски тарикатлък, каквото е в българските партии до сега!

6.   До номер 5 от номер 2. Там е работата, че не търсих никакви дивиденти или пари. Правих всичко защото като млад бях доста голям идеалист и вярвах в идеята. Но като видях, че хората с които съм са еднакво крадливи и прости като другите, просто веднага се отказах.

7.   Извинявам се на модераторите и на другите читатели, с риск да стана досаден искам да отговоря на №6(2), защото се оформи дискусия. №6, 89 -90-та години, когато се оформяше "демокрацията", бях млад и идеалист като тебе, вярвах в промяната, вярвах, че можем да се борим за чиста природа, вярвах в честността на хората, но и аз като тебе се разочаровах от действителността. Ако не знаете(не знам на колко си години), началото на промяната започна от екологична организация зародила се в Русе. Това се случи още преди 89. Тогава Румъния ежедневно тровеше Русе с отровни газове изпускани от техен завод на брега на Дунава, и русенци започнаха протести още при бай Тошо. Тогава ги подкрепиха много интелектуалци от цяла България, и БКП беше принудено да вземе мерки, но без резултат. Едва след като убиха Чаушеско, Русе си отдъхна. На базата на тази екоорганизация, след 89 година, първите политически формирования започнаха на база екология, мога да твърдя, че СДС кристализира точно по този начин. Първо се появи партия Екогласност(после се получиха много трансформации). Почти във всеки град се родиха структури на тази партия, и аз наивника, надявайки се на промяна се включих в тази структура. Началото беше обнадеждаващо, почти всеки ден се събирахме в клуба(тогава още нямаше скъпи офиси както сега, нямаше държавно финансиране, нямаше субсидии), но имаше много енергия и ентусиазъм, поемахме задачи доброволно в името на децата ни, искахме да им оставим чиста природа. Но постепенно от користолюбието на внедрените комунисти, организацията взе да мухлясва, започна борба за лидерство, започна разслояването, "другарите" започнаха опитите си да узурбират ръководни постове, започнаха да недоволстват от условията в които действахме, искаха офиси, искаха модерни коли(тогава им бяха отпуснали една Жигула), с които да ходят до централата в София. Стигна се до дребнавост, че им дали червена покривка за масата в клуба, а не зелена-символа на природата. И аз като тебе, като разбрах с какви хора съм се събрал, че нищо от предварителната програма няма да се изпълни, напуснах тази сбирщина, но не се отгазах да се боря за промяна и по добър живот за децата ни. Впоследствие тази органиция Егогласност замря и се трансформира в множество "демократични партии", започна роенето, което не спира до днес. За мене СДС е първата мошеническа партия която завзе властта от комунистите, но показаха, че са по комунисти и от БКП. Наблюдавайте днешните им активисти и ще се убедите сами в моята истина. Живеят по комунистическият принцип, за всеки според нуждите и лапат с пълни шепи от държавата. Годините в надежди отлетяха, но още вярвам, че ще се появи нов Данко, или нов Левски и България ще пребъде. Вярвам, че народа ще се събуди и ще се вземе в ръци, а днешните мошеници в политиката ще са или в затвора или забегнали в чужбина с натрупано богатство от политиката! Те затова най много драпаха, границите да са отворени, за да могат един ден лесно да избягат от България. Не се отчайвайте млади хора, силата е във вас, само трябва да отсеете зърното от плявата, а плявата трябва да е в затвора, само тогава ще има истинска промяна, ако още чакате, може да стане късно!

8.   И аз бях членувал в младежка партия и общо взето лепиш плакати и вършиш черната работа на големите риби. А полза има само за бизнесмени и подобни, които чрез партията си уреждат сделките. Има и такива, които си плащат, за да ги слагат нагоре в листите и се добират до някакви постове. Има и разни лизачи, които след години лизане и зарибяване на електорат, се поиздигнат малко. Общо взето ти вменяват някаква кауза, за която уж трябва да се бориш, а то реално вършиш черната работа на големите риби да си правят схемите. Нещо като секта. Иначе е възможно да ти уредят примерно някаква работа или нещо, но е условно. А и при смяна на властта първо си заминават точно тия. И после никой не те бръсне за слива, защото вече властта е друга. Ей такива неща. Не е за идеалисти и почтени хора.