Споделена история от Други

Наръчник за това как се моли за услуга в наши дни
1. Идваш при човека.
2. Заповядваш му да свърши това и онова, когато на теб ти е удобно и както на теб ти е удобно.
3. Искрено си потресен, когато нахалникът ти заяви, че не може да изпълни всичко по начина, който си му наредил.
4. Следващият месец го уволняваш заради неподчинение на пряк началник... чааааакай малко, ама ти не си му работодател!

Та стигаме до съществото на темата: хората не са ли много нагли напоследък? Иска ти услуга, очаква да му я направиш задължително, ама да е при неговите условия и без да отстъпи дори на милиметър от тях. Дори да е в точния ден и час, в който им се е приискало - удобен или не за теб. Т. е. ти не само нямаш право да решиш дали да му направиш услугата, но и дори нямаш право да уточниш условията по същата. Кога хората забравиха, че ти не си длъжен да им правиш услуги, т. е. го правиш от добра воля и съответно не могат да ти нареждат като на служител? Що за арогантност е това, господа капиталисти? Не целият свят работи за вас - припомняйте си го понякога! Не притежавате хората - можете да притежавате къщи, картини, всякакви предмети, но не и хора, нито да се разполагате с живота и времето им! Няма да е лошо да направят магнитчета за хладилник с тези думи, за да е сигурно, че господа началниците на целия свят ще четат тези думи поне понякога. Току-виж нещо им влезе в главите и запомнят нещо, което не са измислили сами.

Дано след прочитането на тази история да си кажете: никога не ми се е случвало! Дано само на мен да ми се лепят такива наглеци и да не съм прав, че светът е станал отвратителен и поне 50% от хората вече не могат да отстъпят на милиметър от първоначалните си искания! Пожелавам всичко най-хубаво на прочелите историята и най-вече да влизате тук от скука, а не заради истински проблеми!

Коментари

1.   Винаги е имало нахалници. И винаги ще има. Кофти е да си жертва на такива „пирани“. Само трябва да се усетиш на време, преди да ти се качат на главата цяла тълпа от нагли, себични нахалитети, щото ако посмееш да не направиш това, което те желаят, може да те накажат с физически методи. Не се шегувам, някои от тях са готови на това!
В училищата често се случва. Неусетно ставаш подлога на „готините“ и те даже се сърдят, ако не искаш да им слугуваш.
Наричат те „свидлив“, „егоист“ и т.н. и си мислят, че са по-велики от теб, но всъщност....това, че те ползват, значи че си им нужен, така че не са по-велики.
В живота има доста такива енергийни вампири, които ти смучат енергията, времето и нервите.
Лошо става, когато започнат да претендират, че си им длъжен, а всъщност те са ти длъжни.
За това и трябва да можеш да казваш НЕ!, иначе ставаш роб.
Ако знаеш, че не им дължиш нищо, можеш просто да си щастлив със себе си. Все пак никой няма право да ти се сърди за това, че „не даваш своето“, защото за това и се нарича „твое“, а не „общо“. Проблемът е, че няма как да го обясниш на същество с мозък колкото на амеба, или на някой разглезен злобар.
Всички казват, че трябва да бъдем услужливи, но услужливите не са оценявани, а използвани.

Авторе, ще те разочаровам, не си единственият, който е попадал на такива личности! Винаги е имало нахални хора, дето се смятат за VIP-персони и едва ли не, всички трябва да им козируват. Най-добре просто ги игнорирай и разчитай само на себе си, защото дори да си добър с тях, те няма да ти направят същата услуга.
Всеки мрази нахалитети, а много хора твърдят, че стават такива, за да „оцеляват“.
Те не правят разлика между „отстоявам своето“ и „посягам на чуждото“, мислят си че като искат нещо, просто трябва да им бъде дадено. Само че щом е дадено, значи не са го постигнали сами.
Едно е да спазваш прават им, друго е да ги оставиш да ти ограбят времето, нервите, ежедневието и психическото спокойствие.
Не се впрягай! Нормално е да си изнервяш от такива индивиди, но можеш просто да им теглиш...чертата.
Просто покажи на въпросните нахалници, че не си техен роб и да се оправят! Успех!

2.   Има и такива, да