Споделена история от Други

Относно китарите
Привет! Искам да задам въпрос към тези, които разбират от китари. От много отдавна искам да свиря на електрическа китара. Просто обожавам онзи звук. Баща ми скоро ми купи електро-акустична китара и отначало ми беше забавно да свиря, но сега... вече не ми е забавно. Не ми доставя това удоволствие, а винаги съм си се представяла с електрическа. Все още си искам електрическа китара, но и не мога да си го позволя, защото ми идва скъпо. Та, един познат ми каза, че ако се науча да свиря на акустична китара, ще мога и на електрическа. Наистина ли е така?

Коментари

1.   Естествено че ще можеш да свириш на електрическа китара ако можеш да свириш на електро - акустична. От това което прочетох, разбрах, че отскоро имаш електро - акустична китара и вече ти е омръзнала затова искаш електрическа. Съветът ми е да се упражняваш малко повече и наистина да задобрееш. Може да гледаш видеа във Youtube. Много са полезни. Няма смисъл да си прахосваш парите за електрическа китара, защото съм сигурен, че и тя ще ти омръзне скоро. Задобрей и тогава мисли за електрическа!

2.   Да, ако можеш на акустична, значи можеш и на електрическа. Разликата е, че за електрическата ти трябва усилвател в който да я включиш иначе не се чува почти нищо от нея. Акустичната от друга страна има е куха, което усилва звука докато свириш на нея. Така няма тя нужда от усилвател.