Споделена история от Други

Късат ме за втори път на шофьорски изпит...
Здравейте,
Преди около 2 седмици се явих на практически изпит за придобиване на книжка за категория В, при което даяджията ме скъса още на петата минута, поради неправилно завиване наляво. Днес отново бях на изпит и познайте, падна ми се същия даяджия :)))) 20 минути карам перфектно, при което на 20тата минута ме скъса, отново, защото трябваше да завия наляво, но да пропусна тези отсреща, които карат направо. Пропуснах 4-5 коли и тръгнах да завивам, когато се появи още една кола, която беше далече. Но този от ДАИ ми наби спирачка и ме скъса. След това бил разправял колко добре съм карала... Може ли да ми дадете някакви съвети - да се явявам ли на следващ изпит или да изчакам, някакви такива?

Коментари

1.   Късането на шофьорски изпити е от изключителна важност. Шофьорският изпит не е като да се явиш на изпит по ноктопластика, поради простата причина, че като шофьор носиш отговорност както за собствения си, така и за животите на другите участници в движението.

Когато се прави ляв завой без предимство, трябва да се пропуснат всички отсрещни коли. Просто е, това е. ДАИ-джията те е скъсал с право.

Съветът ми към теб е: право при инструктора за още часове. Но не 10, както е по закон, а поне 20.

Успех!

2.   Аз моят изпит го карах преди около 9 години, но едвали има кой знае колко промени.
Преди ако те скъсат, трябваше да навъртиш още определен брой часове преди да се явиш отново.
Какво да ти кажа, трябва да се опитваш отново и отново.
Мен ме късаха 3 или 4 пъти на кормуването. Първият път изпитващия направи шашма, а вторият път ме скъсаха за супер голяма простотия изсмукана от пръстите. Тогава и да се оплачеш, все едно си безгласна буква. Сега не знам какво е положението.
Нямаш друг вариант освен да се явиш отново, успех.

3.   Мен също ме скъсаха 2 пъти и го взех на третия. Ако изчакаш повече време може да се наложи да повториш курса.

4.   Следващия път като отидеш на изпит облечи се с много къса поличка така, че като седиш на седалката краката ти да са разголени две педи над коленете ти. Гарантирам ти, че изпита ще го вземеш. Може и с много дълбоко деколте. Бъди изобретателна.

5.   Наистина много кофти късмет, че пак е бил същия. Тия типове са ужасно злопаметни и ако първия път си направил грешка и са те скъсали, нарочно се опитват и втория път да те предизвикат да направиш същата грешка. Успокой се! Почти няма човек, който да не е бил късан поне веднъж. И аз го взех от втория опит. Така, че съветът ми е, опитай още веднъж (дано ти се падне по-сговорчив изпитващ) и ако и тогава не стане, тогава го мисли. Не е важното колко пъти са те късали, а после какъв шофьор ще си, внимателен или опасен за всички.
Успех!

6.   Съветът ми е да си платиш още часове кормуване с цел да придобиеш повече опит и да спреш да правиш подобни грешки, чак тогава се явяваш на нов изпит. Неправилното завиване на ляво може да убие както други хора така и самата теб. И в двата пъти си завила неправилно на ляво. Ако вторият път онзи засили за да хване зеления светофар, който вижда пред себе си и те блъсне засилен, какво правим?

7.   Скъсал те е, защото не си си платила изпита. Нали трябва пари от някъде да получат. На третия-четвъртия път ще те пуснат, ако не си откровен идиот на пътя. И мен така ме скъсаха. Единият път бях притеснен, другият си карах добре, но забравих да си сложа колана. Третият път си карах окей и го изкарах. При всички положения, особено в София, няма как да караш по правилата. И това, че ще те пуснат, нищо не значи, освен, че имаш книжка. Те първа трябва да свикваш с джунглата, с идиотите на пътя, с това, че не винаги трябва всички да пропуснеш и като някой е по-далеч, то може да минеш, защото иначе правиш задръстване и т.н. То е практика. Но ти гарантирам почти на 100%, че ако си сравнително адекватна, просто си намират защо да те скъсат. Повечето си платиха и взеха от първия път, аз не исках да го правя. Ще го вземеш, споко, а след това просто излизай вечер да караш, като няма никой, за да свикваш.

9.   Когато бях на моя изпит след мен имаше едно момиче /направо си беше жена на около 30,а аз едва навършила 18/ нея я скъсаха за втори път и то по следния начин: прави ляв завой, защото на право не можеше да се мине, защото имаше ремонт. След като зави имаше стоп и имаше команда да направи отново ляв. Момичето спря на стопа огледа се и изведнъж един от дясната страна профуча. Изпитващия веднага наби спирачките и я скъса,а нямаше и 5 минути. Не пии валидол или такива глупости преди изпита. Ако ще пиеш пии вечерта като мен. Тя се наблъска с 2 или 3 валидола и беше страшно спокойна. Даже преди да я скъсат имаше команда да завие надясно, а тя тръгна да завива наляво.
Опитай се да бъдеш по- спокойна. Аз исках да съм първа от групата,за да ми е по- спокойно. Ако аз го ядосам да си го изкара на другите. Шегувам се. Просто нямаше да ми е спокойно аз да съм втора или трета. Имаше и още една жена с нея. Бяха приятелки. Тази жена се явяваше за сигурно 10 път. Каза, че вече е забравила за кой път се явява, защото са я късали много пъти. Аз си го взех от първия път с 3 наказателни - 1 защото ми падна скороста по околовръстното в моя град /падна на 30 и точно за се засиля и айде наказателна/ а другите 2 защото при обратен завой излязох в лява, а не дясна лента. Е как да изляза в дясната като имаше коли. И един съвет. Карай си внимателно, по - добре изчакай и другата кола. Аз имах така възможност да мина,обаче ме беше страх и на два пъти предпочетох да си почакам и тогава да минавам. Успех и не се отказвай!
Ж. 18г.

10.   От авторката:
Явих се отново и отново ме скъсаха :( Накара ме да завия, но улицата беше забранена, а аз от паника не се усетих :(