Споделена история от Други

Домашен любимец
Здравейте! Искам да Ви споделя нещо за което не мога да спра да мисля ден след ден. Имах домашен любимец-котка. Гледахме я в бабини може би около година. Тя дори и си имаше малки, към които много се привързах. С моята котка създадохме силна емоционална връзка. Един ден баба каза, че повече не можем да се грижим за нея и че ще я остави някъде, където може да се оправи сама. Ха днес, ха утре. Накрая дена, в който трябва да я остави дойде. Аз не бях с нея. Плаках ден и нощ дори и сега докато Ви пиша ми става много мъчно. Мина може би около месец. Една вечер докато се разхождах случайно погледнах към мястото на което я беше оставила баба. Това беше моята котка. Беше толкова мръсна и едва мяукаше. Изтичах да я прегърна. Тя ме заведе до мястото, което си беше намерила. Там тя беше само с едно от котетата й (да се надяваме, че другите някой ги е взел, за да ги отглежда). Искаше ми се да я грабна и да я отведа с мен, но макар и на баба да беше също гадно не позволи. Мога да ходя при котката, но е друго чувството, когато отключа вратата или изляза на двора тя да ме посрещне. Макар и да правеше бели тя си беше моята котка. Как мога да приема по-лесно липсата й?

Коментари

1.   Ами, освен да се опиташ лека полека да не мислиш за нея, иначе друг вариант не виждам. Аз също имах котка, но това беше много отдавна и помня, че и аз бях много привързан към нея. Само за това се сещам, постепенно да се опиташ да не мислиш за нея, накрая ще остане в спомените ти, аз така бих направил.

2.   Ми вземи си я. Един път тъй послушах майка ми и до ден днешен съжалявам и ме гризе съвеста. Рода рода ама не за всичко. Някой път и друг трябва да се наложат за доброто на животното.
Имахме куче намерено и бях решила да му дам дом намерих му осиновители ама майка ми се раздрънка и ако бяхме изчакали 1 ден сега щеше да има дом. Но не, и моя приятел го остави в двора на едно училище като разбрах какво е направил се побърках, много се ядосах. Ходих да го търся но не го намерих. И след седмица разбрах че една друга жена го е намерила и сега си го гледа да е жива и здрава. Ама аз това не мога да си го простя и ми тежи на съвестта, пък и майка ми е вятърничав човек за това от тогава слушам само сърцето си пъ тя каквото иска да казва.

3.   О! Няма ли някакъв начин да убедиш баба си да си я вземете обратно? Аз имам 2 кучета и не мога да си представя да ги изоставя! Те са си част от семейството!

4.   Как може баба ти да я изхвърли, душа няма ли? Ако проблемът е че нямате пари за храна ти мижеш да спестяваш по 50 ст - 1левче на ден и така какво изобщо я слушаш баба ти взимай си котката и това е нали е в двора

5.   А на баба си кажи, че един ден няма да можеш да се грижиш за нея и ще я изхвърлиш на улицата. Да си знае.

6.   Ей заради такива "хора", като баба ти, ще продължаваме да си живеем като примитиви, които през 2019 г. още се разправят с безпризорни животни. Ще си имаме котка/куче/не знам какво, няма да го кастрираме, за да нацвъка няколко малки, а после ще решим, че не можем да го гледаме и айде, оставяме го някъде да се оправя само с бебетата си. Що за първобитно отношение, как не ви е срам? ! Някаква жал, някаква отговорност за тези същества, а и за самото общество нямате ли? Гадно ви било, ама май не чак толкова, а? И другите, които пък си изхвърлят кучетата, за да четем после за глутници, нападащи хора. Хич не се хаби да пишеш колко ти е мъчно, лъха на лицемерие и фалш просто. На когото му е мъчно, не си изхвърля животните да се оправят в нищото. Следващия път си вземете камък - не цапа, не прави пакости, стои си на едно място - тамън за подобни на вас индивиди.

7.   От авторката: И на баба й беше гадно, но котката правеше много бели, а и малките започнаха да чупят цветята, пък и двора е малък. Проблема е, че се привързвам много лесно към животните, но това беше първият ми домаше любимец. Макар и да правеше бели аз пак си я обичах. От време на време ходя до мястото да я видя. Единствено ми е мъчно за това, че когато изляза на двора нея няма да я има. Макар и да не даваше осонено да я галя, мен ме успокояваше само да я погледна. Всеки път щом се сетя за нея плача, но вече няма как да я гледаме не заради парите, а по точно заради самата котка. Рано или късно ще преодолея липсата й. Ще ходя при нея когато мога и така...

8.   От авторката:Разбирам възмущението Ви номер 6,но няма да позволя да обиждате мен и баба ми по този начин.

9.   От авторката: ПП:Към номер 6 отново. Ако вие имате възможност да приютявате животни бих ви я дала. В днешно време трудно някой би се навил да си осинови животно. Мислите ли, че аз също удобрявам това, но друг начин няма. Котката е наблизко и когато мога ще ходяда я гледам просто в двора нямаме възможност вече за толкова многолюдно котешко семейство. Ако имах възможност щях да прибера всяко животно. Отново казвам че разбирам разочарованието Ви, но не мисля че трябва да критикувате по този начин хората.

10.   От авторката:До номер 5:Никога не бих говорила по този начин на баба си! Разбирам я и макар да не ми се искаше се налагаше. Важното е, че котката се е обособила, а и има откъде да й дават по нещо. Пък й аз когато имам възможност ходя.