Споделена история от Други

Квартира с куче
Здравейте! Случайно да знаете квартири във Варна позволяващи кучета? Имам Хъски, а съм студентка и не искам да си го оставям при родителите ми. И как бих могла да разубедя хазяина да ми позволи куче в квартирата, ако не ми даде? Благодаря ви предварително за отговорите!

Коментари

1.   Аз съм от Варна, преди време с приятелят ми живяхме на квартира с хъски..освен ако не намериш добър човек, влизащ в положението, нямаш шанс.
В апартамент трудно ще ти позволят, защото е голямо, ръси косми, страх ги е да не изгризе мебелите и т.н. Ако беше котка по биха се навили, ИЛИ ако е необзаведена
Има едно дядо, което отдава под наем нещо като малка къщичка, между ВИНС и Графити Хотел. Има си и дворче въпросното нещо. Трудно може да бъде намерен, защото не пуска обяви по нета, но пробвай с вестник Позвънете.
Търси места които са партерни и са нещо като къща, има ги, просто трябва да търсиш.
Разбира се, има и вариант и апартамент да си намериш и да ти позволят.
Оставяш депозита и казваш, че каквото направи кучето го поемаш ти като разход, независимо от депозита, пък съседите се оплакват като лае и не е в час в който на тях им харесва, не е лесно, но ще се справиш...само така, мисля че биха били малко по меки в това отношение, рентиерите са страшно предпазливи и има защо.
Другия вариант е да намериш евтина квартира из крайните квартали със стари мебели, старо строителство...И пак пазарлък с хазяйна.
Желая ти успех, мила!

2.   Здравей. Само не го изоставяй детето. Аз така някога направих, заради тъпи наемодатели. Може да е малко трудно, но се намират и такива, които разрешават с коте или куче. Само не казвай по телефона, че си с животно, на секундата ми отказват. Виждате се на оглед, разглеждаш, правиш се на много сериозна, казваш, че никога не бавиш наем и че много те устройва мястото, преди това водиш общ разговор и гледаш да им спечелиш доверието, за да после да им е неудобно да ти откажат. И накрая им казваш, че си е животно. Това всичкото работи при мен вече години. Само запомни, не казвай с животно съм по телефона!
В краен случай, наемаш мястото без да си казала, че си с животно и казваш, че си много заета и предпочиташ наема по банков път да го превеждаш всеки месец. Това също работи безотказно.
И не изоставяй животинчето в никакъв случай. Успех!

3.   "И как бих могла да разубедя хазяина да ми позволи куче в квартирата, ако не ми даде? "

Честно ли? Ако му обещаеш по-висок наем, докато има куче. Но дори и тогава може да не мине. Другия вариант е да делиш с някого къща. Тогава е малко по-лесно.

4.   А защо трябва да му казваш, че има куче? Ако хазаина ти не живее в същата сграда или на същата улица няма как да види, може да му се обадят съседи, но тогава ти гредаш за 10 дни кучето на вашите или нещо друго.Единствено когато подписваш договор трябва да гледаш дали пише, че нямаш право на домашен любимец.

5.   До 2

И като в договора изрично е написано, че не можеш да отглеждал домашни любимци, не само, че губиш всякакви депозити, ще трябва да напуснеш, но като нищо, може да ти поиска и парични обезщетение за реални и нереални щети.

6.   А с домашен любимец -мъж, може ли да се намери квартира?