Споделена история от Други

Той не знае истината за мен...
Здравейте,

Този сайт много ми харесва! Бих искала да споделя своята история - много съм тъпа!

Имам хубава работа, добро образование, на 23 години съм! Имам и приятел - най-милото същество на света - умен, красив, добър! Колко прекрасно! Но направих огромна грешка.

Аз съм от едно село. Живеех на квартира в по-голям град! Запознах се с моя приятел инцидентно, не ми хареса в началото, той искаше да излизаме всеки ден! Аз се дърпах, имах чувства към бившия си приятел, разпитваше ме за живота ми - беше ме срам, че съм от село и казах, че съм от града :(

Дните продължиха щастливо с него, влюбих се до полуда, сега дори живеем заедно... НО той не знае истината за мен... Всеки ден се опитвам даму кажа, но 8 месеца думите се спират на устата ми - какво ще каже? Защо съм го излъгала?

Голямо момиче, а такива глупости да прави!!! Моля дайте съвет! Знам, че съм тъпа комплексарка...

Коментари

1.   Ох миличка, не се притеснявай, все едно аз съм я писала тази история. При мен стана същото, само дето така и не му казах, ами той сам разбра. Пита ме защо съм го излъгала за такава глупост, а мен ме беше срам да му кажа. Така и не му дадох логично обяснение.

Но сега след 3 години вече ние сме щастливо женени и имаме дете и вече сме забравили за нелепата случка :) Ама тогава, чесно, хич не ми беше смешно. Ако мога да върна времето назад, може би, бих му казала, че съм се срамувала от факта, че съм от село и за това съм го излъгала. Незнам миличка..., но не се притеснявай, и да си от село не мисля, че ще те обича по-малко. Успех и пиши по-нататъка какво е станало. И само един съвет - не слагай край на връзката с момчето само, защото те е срам да си признаеш, може би това е голямата ти любов (както беше при мен).

2.   Мило момиче, не виждам нищо срамно в това къде точно е роден човек. По- важното е, че си амбициозна и си постигнала нещо в живота си. Не се притеснявай да му кажеш, ако той те обича и държи на теб ще те разбере. По- добре да разбере от теб. Ако искаш да имаш сериозни отношения с това момче не можеш да го лъжеш, ще дойде момент когато няма да можеш да го скриеш и тогава ще се чувстваш още по- глупаво. Кажи му, подходи с чувство за хумор. И моля те пиши какво е станало ако все пак се решиш да му кажеш. Успех!

3.   Няма значение от къде си.. ако си умна никой няма да те пита.., а ако той е твоя човек даже няма да му направи впечатление ;)

4.   Хе-хе, вие ще ме бутнете от смях бе мили дами! Аз съм от голям град, но най-добрите и качествени хора, които познавам са именно от "селото", така че не виждам поводи за притеснение. Ей, наистина ме разсмяхте! :)

5.   Кажи му, няма лошо, че си от село. Там сигурно ще му хареса. Признай си и съм сигурна, че ще те разбере. Нищо лошо не си направила. Абе защо много хора от село имат такива комплекси? Аз съм си от София и как бих искала да ида на село и да храня кокошките...

6.   Здрасти. Ще се срамуваш ли да кажеш, че си от България ако си в чужбина? Аз не. (политиката е друга работа)

Така че какво те притеснява. Аз съм от София. Простаци има навсякъде. Въпросът е дали си от тях. А щом се обичате, той вече те познава и ти за него не си простачка.

7.   БОЖЕ, БОЖЕ - ГОЛЯМ СРАМ ГОЛЯМО НЕЩО - СЕЛЯНИН ДА СЕ НАРЕЧЕШ?! НАПРАВО СЕЛСКИ НОМЕРА ...

Моето момиче и аз съм от село, ама ти надминаваш всичко - какво срамно има, аз не мога да разбера?! Аз съм от село, или Аз съм българка, (ромка), ще ти се да отричаш нещо, което си? Ами нека да те "светна", никой не избира родителите си, родината си, произхода си, дано ограничения ти "градски " "калъф" го осъзнае ..

Нека да ти кажа, че преди всичко останало - именно селищата са били първите подобия на градове, единствения град истински в историята на България който от раз е град това е Димитровград - мисля, че няма нужда да обяснявам, защо има история, чети имаш нужда градско чедо.

Държа да кажа, че не съм против градовете или хората в тях, но тази история направо ме изкара извън "кожата" ми..
Хайде сега, да завърша твоята история със следното: какво казваш на твоя, когато ходиш на село - тази седмица съм в Боровец, другата в Пампорово, а на третата умряла е баба ми (да не дава господ ) трбва да си ида на село, да я погреба и така да разбере. Това ли е начина - да отричаш себе си? Нали се обичате, какъв е проблема?

8.   Искам да ти кажа че моя приятел също е живял мноого год на село но това не ми пречи да го обичам до полуда.. важен е човека а не къде е роден не се протеснявай кажи му.

9.   Ами случват се такива неща. Навремето харесвах едно момче, то пък реши да ме запознае със свой приятел и така с приятеля му станахме гаджета. Излизахме може би 2-3 месеца, докато се престраши да ми каже, че били братя. Представяш ли си?! И аз да не разбера... защо ми го казаха тогава - това че са приятели, и досега не разбрах. Вече не ме и интересува.

Така че, поговорете, това ще реши проблема, дето не е никакъв проблем, само се стягаш.

10.   Хей, един съвет от мен. Никога не се срамувай от къде си! Хората не се делят на селяни и граждани, а на добри и лоши. Бъди винаги такава каквато си. По- добре му кажи още сега от къде си отколкото да мълчиш още дълго време, рано или късно сам ще научи и тогава не се знае каква ще е реакцията му като разбере, че е лъган. Аз не мисля, че той е с теб, защото си гражданка, а заради самата теб. И един въпрос: Какво са селяните - хора или извънземни от друга планета? Желая ти успех!

11.   Не можах да прочета никои от коментарите но сега ще го направя, а относно моето мнение ... ако тоЙ те обича истински няма да те остави заради една такава глупост ;) Успех и кажи какво се е случило.

12.   Това са пълни глупости.

13.   Аз също съм от "село", но това не ме комплексира. Имах известни неудобства само през ученическите си години, защото се налагаше да доказвам способностите си. Впуснах се в състезанието на живота - можеш, искаш и го правиш. Имах волята и амбицията да получа образованието, което исках, да се реализирам, но и да подбирам приятелите си по друг признак - човечност, а не от къде са. Имам семейство, съпругът ми е от град. През последните години той самият предпочита често да релаксира сред тишината на селския бит. Мила, важно е ти каква си, а не от къде си. Не мисля, че имаш повод за терзания. Разходете се заедно до твоето място, защото то е важно за теб, и ако те обича, в което не се съмнявам, то ще стане и неговото място.

14.   Не ти требва да му казваш мълчи си и готово.
JusT SmiLe :)

15.   Не е важно от къде си , а какво си.....

16.   Споко и аз съм от село ама гаджето ми незнае обаче той така здраво е хлътнал по мен и аз по него че и да му кажа няма нищо да стане надявам се тоест искам да кажа че ако те обича достатъчно много няма да стане нищо ... УСПЕХХХ!!!!

17.   Спокойно, всички сме от село! Едни сме дошли в града просто преди 50 години, други преди 5 :)

18.   До номер 6, 7, 17- абсолютно сте прави