Споделена история от Други

Събирам пари
Събирам си пари за скутер. От село съм. На 13 съм. На ден помагам на мама на нашият магазин, когато не е на работа помагам и в домакинтството и ми дава по 3 лв. на ден. Вуйна която живее в другия етаж над нас ми дава на ден по 2 лв. да измия и измета стълбите. Такаче наден печеля по 4-5 лв., защото мама понякой път ми дава по 2 зависи колко работа съм свършил затова написах 4-5 лв., а не 5! Чудя се все пак дали няма възможност още от нещо да попечелвам, но говоря за всеки ден не за еднократна работа... Сещам се за неща от сорта да питам вуйчо да му измия джипа, ама той обича да си го мие сам и тем подобни, които са дреболийки, ако имате идеи или като малки сте помагали с нещо срещу заплащане на родителите си споделете с мен. Ако на някой му се стори странно това, че искам пари за това където помагам да се замисли дали той всъщност би помагал безплатно. Дали би мел и мил стълбите всеки ден, дали би минал с прохосмакачката цяла къща, дали би хранил всичките животни. Дал8и би помагал за стоката рано сутрин в магазина(която не е малка)и т. н! Благодаря за съветите предварително.

Коментари

1.   ами добра идея, ама не пишеш колко струва този скутер?
Освен това, вашите нямат бездънни джобове, те се радват точно толкова пари да ти дават и трудно би им измъкнал повече.
Пишеш, че живееш на село - ами там живеят много възрастни хора, защо не питаш при тях?
Доста от тях не могат да се справят с градините и с домакинството си. Определяш си една тарифа на ден или на час и действаш.
Питай в кооперацията дали имат нужда от помощ някаква при прибирането на реколтата, нека родителите ти питат сред близки и познати, дали имат нужда от помощ.
И ти този скутер на 13 можеш ли изобщо да го караш?

2.   Абе скутер... да знаеш, че си пич.
А иначе - гледай сега, вашите 100% са доволни, че те виждат наоколо да правиш нещо, в смисъл не само дето им помагаш, ами и не правиш глупости, също задето събираш парите т. е. имаш си цел и си я следваш. Щото някъде на 12-13 точно трябва освен всичко и лееко да почнеш да внимаваш повечко, вярвай ми не е по-лесно нататък, нищо че и да си възрастен си има плюсове. Та мисълта ми е пробвай като събереш примерно 60-70% от парите да ги питаш не може ли да ти додадат малко а ти да продължиш да помагаш докато ги "изплатиш". Седни с вашите и помислете каква може полза още да има от скутера - да разнасяш стока ли с него или нещо си там, той си е икономичен, не е мотор. Ако скоро имаш някви празници, кажи им че не искаш никви торти, купони, подаръци, кажи им знаете кво искам ако може не трошете пари за нищо, запазете ми ги, като си го избера и ще ми ги дадете. Последно - не бързай, поразгледай, изтърпи лятото - наесен ще го спазарите за по-малко, сигурен съм... и пак ти казвам - скурет, скутер, квото и да било, после ще искаш кола, добре си зацепил, че за много малко им е дадено на тоя свят, трябва да имаш цел и да си взимаш. Това имах прдвид като казвам пич си. Аре успех
И после го карай внимателската, да не се побъркаш от кеф и вашите от шубе

3.   Спешно се нуждая от 140 лева. На 11 години съм и наскоро получих нов телефон. Проблемът е че сметката ми е голяма. Обикновено мама и тате ми дават по 2 лева на ден като джобни, но сега не съм на училище и не ми дават пари. Майка ми много се ядоса за сметката и ми каза че докато не събера 140 лева няма да ми купува нищо. Моля ви дайте ми съвет!

4.   Моля ви помогнете, сабирам за колелокоето стружа 560лв. нямам сабрани но на седмица ми дават по 10 лева. Нашите неискат да ми дадат защото сегашното си го направих с вилки и подобни и ми излезе около 400лв. апак е като райдавейка. Моля ви кайете как да сабирам пари на 13 сам и не мога да работя. Благодаря предварително :)

5.   Моля Ви помогнете ми! Събирам пари за за бедните деца! С моя клас ще им правим концерт и трябва да съберем 700 лева, за да можем да им купим дрехи, блокчета за оцветяване и подобни! Моля Ви помогнете ми със съвети как да ги съберем!

7.   АЗ съм изомена от теб. Че си толкова работлива а пък на 13г. Желая ти всичко най-хубаво.

8.   Номер 7, аз съм озУмен от теб колко си неграмотна.

9.   Що не си земеш едно яко колело и да го направиш с хубави вилки да стане и за планината и за града.. за село не разбирам смисъла от скутер. Скутер може в града за по-големи разстояния. Иначе ако искаш да се учиш хубаво.

10.   събирай си от празници рожденни дни и други ;д

11.   За 1 месец си събрах 350 лева! От джобните са около 250 а другите 100 съм си ги изработила! Раздавай флаери ще стане по-бързо! Помагай в домакинството и ето ти парите!
-момиче на 13 години