Споделена история от Други

Живот в планината...
Здравейте! Иска ми се да живея в планината, да се откъсна от цивилизацията, да си отдъхна от ежедневните неща и битовизми. Според вас има ли начин човек да живее дългосрочно в подобна среда? Ще се радвам на мнения и съвети.

Коментари

1.   Има... с много пари, добра екипировка, защо не, без зимата естествено... Иначе ако си представяш нещо като навремето из дивия запад - няма как да стане. Хората са ловували за да преживяват.

Аз ако имах пари, щях да отида в някое не толкова умряло планинско село. Да има някакви основни удобства като вода, ток, покрив. А като искаш си обикаляй гората през свободното време... Но забрави идеята за "отдъхване", това си е оцеляване. Като искаш да "отдъхнеш", върви на почивка някъде...

2.   Да, ако работиш дистанционна работа и можеш да прекараш интернет там. Или ако се занимаваш със селско стопанство.Или ако развиеш някакъв селски туризъм. Или.. ако имаш някакъв онлайн магазин.
Друг начин не виждам. И все пак трябва да си хем в планината, хем близо до града. Друг начин е да живееш като аскет, ама не ти го препоръчвам. Начини има много, развивай въображението си и ще откриеш твоя.

3.   Какъв е проблема да не може, какво й е на "средата"? Ако смяташ, че ще ти стане самотно - отиди да живееш в някое малко градче като Троян, Трявна, Елена.

4.   Здравей! Напълно те разбирам, аз съм същата. Не знам до колко можеш да живееш в планината. Според мен това, че си израстнал/а в град или дори село с всичките удобства, е доста голяма пречка. Първо трябва да си възвърнеш връзката с природата. Трудно ще е да живееш само с нея. Според мен си изморен/а от стреса, напрежението, може би и хората и затова искаш да се отделиш така ли е? Да, природата лекува, но първо трябва да я заобичаш. А и ако можеш да караш без интернет и без да търсиш глезотиики за храна, възможно е, да. Но нагласата е също много важна.
Нищо обаче не ти пречи да си направиш експеримент. Наеми си някое бунгало, все едно си на почивка. Махни устройствата от себе си. Опитай се да "говориш" с природата. Виж как ще ти подейства. Аз успях да възвърна връзката си със земното, но след часове разходки, съзерцаване и отпускане. Опитай ;)

5.   Аз също си мислех по тази тема още преди да прочета твоята. Идеята е интересна и авантюристична, обичам природата и приключенията. Ако говорим честно, това е идея за почивка от стреса и сивото градско ежедневие, за около 2-3 седмици. Не мисля, че човек може да живее сам и изолиран в природата при естествени условия. Екскурзия и почивка- да. Искам да кажа на момичето от коментар 4, че съм впечатлена от връзката й с природата и от правилното мислене. Ние трябва да се научим да обичаме природата и да общуваме с нея, това е жив организъм.. Интересно би било да се съберем като скаути и да образуваме един отбор. Така е поне по- безопасно и ще се научим да общуваме като приятели в естествена среда. Прилича ми на сюжет от филм, приключенски и мистичен. Номер 4, какво мислиш? Струва си дори само да се запознаем като хора обичащи природата. Желая ви хубави моменти, спокойствие и релакс.
Лиа

6.   Аз също си мечтая за такова нещо.
Според мен ще е най-добре в някое малко село, заради тока и водата. Такива села има бол, например в Родопите или Северозападна България. Според мен проблем са доходите, все пак дори сред природата ти трябват някакви пари.
м34

7.   До #5. Идеята ти е интересна! Да се запознаем, ще се радвам да познавам един природолюбител. Можем да обменим мисли и идеи ;).