Споделена история от Други

Намерен сребърен пръстен със син кристал
Здравейте,
Намерих дамски сребърен пръстен, докато се разхождахме в природата. Интересното беше, че тъкмо заговорихме за странни (паранормални) случки и спиделих, че покрай мене се случват такива неща и го видях в краката ми. Взех го, не съм сигурена дали беше правилно, не знам дали и ще го нося.
Въроса ми е имали начин да го пречистя по някакъв начин, все пак е намерен?
Също така редно ли беше да го взема и ако не е било как да постъпя с него, тъй като не изглежда да е скъп.

Благодаря!

Коментари

1.   Ами след като слязох от грифона си, мога да споделя много интересен метод за махането на черни магии, но нека първо нахраня понито си, за да не умре от глад. Оле, храната му свършила. Грабвам вече ядосаният ми грифон, който се опитва да ми откъсне главата, но разбира се аз съм герой и му удрям един пердах по задника. Така със стопанина не може! Отивам в магазина на дъгата, опа парите ми свършили, а заплатата чак другия месец, все пак едва вчера почнах новата ми работа като човека, който реше косата на принцеса Рапиенцел (да, Рапиенцел, защото Рапунцел си отряза косата, хъх) и скоро няма да ми платят в бира и сланина. Тогава значи, трябва да открадна малко пари. Изтичвам и отмъквам буркана със злато, от дебелия зелен чичка от на края на дъгата, докато му пускам доведената ми сестра да му поиграе кючек по жартиери, която да вметна е сирена, но моята майка й подари крака за коледа. Опа, имам пари, нахраних си понито и вече мога да пиша! Но да побързам, че скоро ще изака вълшебните трици за лице, които махат пъпките.
Така, ето и следният ритуал:
Трябват ти вода, леко дъблок съд, оцет и сода бикарбонат. Взимаш съда и изсипваш содата и слагаш пръстена вътре. Изтискваш оцета и не се плаши, ще стане магия, пяна ще кипи, химични съединения ще се създават и разрушават! Търкаш пръстена и го оставяш за цяла вечер. После на сутринта го миеш с вода и когато има пълнолуние го оставяш или срещу пълнолунието в чаша с вода, или просто ей така. После 1 седмица затворен на тъмно! И това е накратко.
А според мен, най-добре го продай по олх или го върни в полицията. Най-добре казвам.

Jack The Ripper

2.   От бабите знам, че среброто (уж) задържало енергията на собственика си или нещо подобно. Тоест, намерените бижута могат да донесат както щастие, така и нещастие, но това зависи от кармата на собственика. А'бе, един вид, сребро не се краде, намереното не се взима и изобщо, бягаме от чуждото сребро, защото- суеверия. Със златото беше още по-заплетена историята, но не помня в детайли какво са ми говорили навремето. Мисля, че имаше някакъв "ритуал", нещо, което правиш, ако намериш изгубено бижу. Дали пък не се правеше дарение в църква? Не помня, но можеш да потърсиш в интернет.
Самата аз съм намирала бижута на улицата, но никога не съм ги взимала. Не ми трябват, не ги искам. Все вървя с тази мисъл, че някой в същия момент може да търси изгубеното и да го намери, ако го оставя там. Чиста случайност, че и суеверието твърди, че е по-добре да не пипаме чужди бижута. Не намирам нищо паранормално в цялата история, обаче.

3.   Можеш да го поставиш във вода със сол да постои и след това обилно го изплакваш.