Споделена история от Други

Шофьор на автобус не дава билети
Днес се качих на рейс, който е за Варна от Равда до Несебър, но няколко човека дадохме пари на шофьора, но не ни даде билети, тоест открадна си ги. Искам да попитам какво се прави в такъв случай.

Коментари

1.   Подай сигнал до Автобусни превози - Варна или съответната фирма, с която си пътувал. Напиши точния ден и час на пътуването. Фирмите имат на интернет страниците си платформа за подаване на сигнали.

2.   Забогатял е значи с твоите 2лв! На какъв автобус се вози, коя фирма? А и какво предпочиташе да ви свали още при качването и да ви каже "нямам билети с такъв номинал, затова няма да ви кача" или да ви каже "няма да ви взема пари".
Ей такива, дето чак след пътуването се сещат, че са пътували без билет, много се дразня, ами като толкова си държал да имаш билет що не си поиска бе авторе? Подаваш си парите имаш уста искай си билет, мълчите като.... после хората ви виновни. Или по време на пътуването билетът не ти беше важен, чак като слезе реши, че шофьора забогатял с твоите 2лв. В автобусите отдавна имат камери които са свързани с фирмения компютър и повярвай фирмата знае колко човека до къде са се возили и шофьор няма как да си прибере твоите пари. И да пишеш на фирмата няма да има полза.
В крайна сметка от Равда до Несебър са 4км що не ги извървя пеш?

3.   Какво значи няма билети с такъв номинал, това някакво извинение ли е? Длъжен е да има, щом му е такъв бизнеса. Ако ще квитанция на ръка да ти напише. Не разбираш ли, че теб краде, не само автора. Това е укриване на приходи и данъци. Вместо да си ги сложи в джоба, може да се изгради плувен басейн в твоя град или ремонт на училище или болница с тези пари! Всеки ден сто души по два лева, по 365 дена, колко укрит данък е това от един автобус? А от цялата фирма? А от всички фирми?

4.   До номер 2. Е щеше ли да обеднее без тия два лева шофьорът? Да го беше качил безплатно като няма билети! Няма да фалира, нали? Да ти имам логиката.