Споделена история от Други

Винаги ли ще бъда сам ?
Здравейте, на 20г. съм и винаги съм искал да имам приятелка, с която да се обичаме, да си говорим на всякакви теми, да си споделяме как ни е минал денят, да се забавляваме заедно и т.н.

Не ходя по дискотеки и барове, нямам компания, с която да излизам, ходя на работа и от там вкъщи, тренирам бягане. Общо взето ежедневието ми е едно и също от 8 клас насам само че с разликата, че сега работя, а не ходя на училище. Завърших училище преди 2 години и мислех, че нещо ще се промени, но животът ми продължава все така скучен и самотен. Живея с родителите ми, не пия алкохол и не пуша. Досега съм нямал приятелка, а много ми се иска. Живея в град, в който след като завършат училище всички се изнасят в други градове да учат и не се и връщат. Не знам какво да правя имам чувството че живея в изолация от обществото и с всеки изминал ден се чувствам по - зле. Няма с кого да споделя всичко това и затова реших да го напиша. Извинявам се ако съм написал нещо неразбираемо.

Коментари

1.   Стани гамен и няма да имаш проблеми с жените.

2.   Едно към едно с теб съм, само че съм момиче.
Моята причина си я знам и тя е, че не съм красива и не привличам хората визуално. За теб не знам дали е така, но може също да не ги привличаш на външен вид. Друг проблем ми е трудното запознанство и общуване, но това се дължи на ниското ми самочувствие и внушението, че всички ме смятат за грозна и не искат да контактуват с мен. И аз вече почвам да се отчайвам и да се чувствам все по-зле и по-зле.

3.   Номер едно е много прав с това изречение. Друг е въпросът, че не всеки е способен на такова държание. Много добре те разбирам и не мислех да ти пиша. Но на кратко ще се опитам да ти обесня в какво нещо навлизаш.
Мъж на 40 години съм. Живея в наследствен голям апартамент в центъра на голям град. По стечение на обстоятелствата майка ми ползва една трета от апартамента и не ми се меси за нищо. Все едно я няма. Разведоха се с баща ми още като бях на 15 и животът ме грабна от малък. Виждах приятелите ми как се забавляват и излизат по барчетата, а аз не можех да седя с тях. Също съм тих, скромен и много търпелив. На сила ме запознаха на 18 с едно девойче и полудях по нея. Аз давах всичко от душа а тя се опитваше да ме разкара. Започнах да работя на 16. Парите вече не бяха проблем. Но работех до късно и изпусках компанията. Уволних се от казармата след 19. Намерих друга компания от ПРИЯТЕЛ в казармата. Покрай тях, започнаха да се хвърлят по врата ми много момичета. А аз си мислех, че трябва да съм добър и верен! Въртяха ме като парцал. Едната, другата, петата. Всички бяха съученички от едно училище. Разбрах по-късно, че първата се похвалила на всеослушание какъв размер съм имал, и дълго време се чудех как 10-12 момичета се надпреварваха да ми се метнат на врата. Докато една от тях не се изпусна и ми каза, че много от тях искали да спят с мен заради размера. А аз най-наивно си мислех, че всяка от тях е сериозна и ще излезе добра връзка. Все още съм същата мека душа. Но преди 2 години ми писна! Писна ми и то както трябва. Многобройните ми дървени връзки се оказваха от провал до по-голям провал. На 33 мечтаех като теб за семейство и дете. Не виждах нищо пред мен освен децата по улицата. За това стиснах зъби и очи и хванах първата която ми обърна внимание. Казах си, че това е краят на лутането ми и ще дам всичко от мен за да създам това мечтано дете и семейство. Тази особа се съгласи с мен и заживяхме заедно в големия апартамент. На шестия месец, майка ми стана излишната. Всекидневни скандали! Думи които ми късаха душата и сърцето! Знаех, че трябва да мълча. Роди ми се прекрасно момченце. Обърнах цялата си душа и съществуване само за него. Заради болния мозък на майка му, която се промени коренно различно в момента в който разбра, че е бременна, сега детето ми е с психоза от скандалите! Не вярвам в измисления свят на богове и демони, но всеки ден ги моля да вземат душата ми като цена да се оправи детето. През 2002-ра година започнах работа при едно семейство. Мъж и жена му. След година на работното ми място се появява "ангел"! Дъщеря им облечена в бяло и аз тотално блокирах! Загубих ума и дума когато я видях. Постепенно се сближихме през годините и аз и станах най-добрата приятелка! Знам страшно много неща от живота и които ми е споделяла. Стигна до там, че ме накара да огледам гърдите и за бучки!!! Имаше ме за момиченце! А аз глупакът 14 години пърхах след нея! Бях до нея винаги. зачести с визитите на родителите си и постоянно стоеше около мен. Наблюдавах връзките и. Подкрепях я когато се сриваше. И накрая се хвана с един невзрачен компютърен чичо с 10 години по-голям от нас! На 4-та година от връзката им забременя от него, а аз вместо да се зарадвам, потънах като пробит кораб. Търпях още години "приятелката". Осъзнах най-накрая какво съм си причинил с това въздишане по нея. ПРОПИЛЯХ СИ ЖИВОТА! На 40 години съм и съм парцал! Не съм щастлив от нищо! Преди 2 години реших да прекратя с "добряка и внимателния" човек който съм. Намразих дъщерята на шефовете си. Започнах да се държа отвратително с нея. Обиждах я! Заяждах се с нея. Спрях да говоря дори с нея. След 40 неприети позвънявания, ми изпрати съобщение, че не се чувства добре. Хукнах към тях. Мръсната и лъжа беше за да ме накара да се разтревожа за нея и да говорим. Беше седнала на масата в тях сама. Изнуди ме да си излея душата. Разрева се и ми се хвърли на врата. Оказа се, че от години и тя имала същите чувства към мен, и нарочно е тръгнала с чичото за да ме провокира и да се развикам. След като не съм го направил се отказала да ме преследва. Бяхме любовници около година и половина. Понеже съм мека душа, ме гризеше съвестта. Обичам я, но не искам да я виждам! За това и сега пиша в този сайт, понеже не искам да се огорчавам повече. Не желая да съм подлога на никого! Изпуснах много шансове и добри възможности да си подредя живота. Най-голяма вина намирам в държанието и човечността която имам по рождение. Пропилях си живота, но ти си още на 20 години. Сега е моментът да отлетиш от гнездото! Колкото и невъзможно да ти се струва, махни се от родителите си! Запиши каквото и да е висше образование! Ако ще и за хигиенист! Ще попаднеш в друго общество. 60 процента от студентките са умни и скромни. Там е най-добрият вариант да потърсиш добро момиче. Ако сам не си помогнеш, няма да ти падне отгоре! За това ти изписах моя скапан живот, за да не стигнеш до там. Щом аз не мога да бъда щастлив, ще се опитам да направя други хора такива. Действай приятелю, и знай, че живота и най-вече хората са злобни!
Онзи лудия

4.   Чак ми стана смешно като прочетох, че си на 20 г. На тия години е нужно да кипиш от ентусиазъм, енергия, желание за живот (дори да си интроверт), а не да се жалваш като някой преполовил живота си в безсмислие.
Отпусни сееее, не е нужно да си парти енимъл, за да имаш приятели или гадже. Знам... в такава възраст си, всички се държат като животни, но съм сигурна, че има и тихички човечета като теб, знаеш... те не общуват много, но има причина за това, и се нарича - нещо като самодостатъчност..., виждаш кви са човеците и знаеш, че без тях ще си по-ок, но понякога ти се приисква да си кажеш две думи с някой различен от теб самия (вечните монолози), звучи ли ти познато? Ако не, значи не си тихо човече, а подтиснато. Липсват ти човеците? Изнеси се и ела в София. Ако си тихо човече ще ти иде да се гръмнеш, ако си подтиснато, ще имаш много полета за изява на.... поведението си.
А и, животът не се променя от само себе си, та и да чакаш... ще си изкараш живота в чакане. Действия са нужни.

5.   Прочети за индиго личностите, такива като теб и мен не се вписваме в сегашното збъркано общество.

Момичетата/Жените търсят първичното и животинското в мъжа в момента защото само това им гарантира поколение.

Ставаш "силен" физически/финансово или наблюдаваш отстрани човеците и ги анализираш и се учиш, ако ти е заложено в земните уроци които имаш да учиш и имаш късмет може да срещнеш момиче с поведение и разбирания като твоите.

6.   1 ти е дал правилният съвет. И за това си има причини естествено. Нарича се естествен подбор. Жените са свикнали да очакват агресивен, егоистичен, дори нарцистичен мъж. Мъж който може да си вземе това което иска от живота, сам, без никакви скруполи. Жените не могат да живеят с такива мъже, но пък искат те да ги "оправят"... Към другите пък мъже, нямапък "химия", и няма уважения, така че и с тях не могат да живеят.

Извод - жената не може да живее с никой мъж. И не, това не е някакво "скандално" изказване. ТАКА Е В ПРИРОДАТА. Мъжкият и женската се срещат в определен период от годината, отдават се на хормони, правят следващото поколение и кой откъдето... Ако трябва да избираш кой мъж да си - по-добре да си безскруполният ебач... За съжаление, човек не може да избира характерът си, и още повече - ВСИЧКИ ЛЪЖАТ какво ценят и очакват. Никой няма да ти каже каква е наистина истината освен:

1) учебникът по биология. Четете драги!
2) собствените ти очи. Човек бива излъган, на първо място когато сам иска да бъде излъган.

А някой ще запита, как сме се развили като цивилизация толкова години... Ами това го сториха родителите ни, и стигмата която имаха за брака и семейството. През цялата ни позната история, правенето на семейство е било традиция, и е има женска роля, имало е и мъжка роля. До голяма степен изборът на партньор се е въртял около това хората да си изпълняват ролите, и да са съвместими, а ако не са - да се търпят. Хората под 40 са първите които са се отдали на тотална свободия, хедонизъм, и идеята че семейството може да се базира около кефа, секса, животинския нагон.

Това е и разковничето, защото е толкова трудно, особено за днешните мъже да си намерят жена. В животинското царство много малка част от мъжките оставят генетично наследство. Когато принизиш човекът до животното, ефекта е същия. 80% от женските търсят 20% от мъжките. Така че не вярвай на тъпи изказвания като на 2. Освен ако не е над 100 кила, и над 35 години, всяка жена има поне някакъв избор от мъже. Само че ако не е достатъчно красива, да, няма да е измежду тези топ 20%, а между долните 80% . Когато жена ти каже, че няма мъже, тя има предвид точно това. Природата е надарила жената със способност да омая повечето мъже, това е пак БИЛОГИЯ хора. Само че трябва малко да се поддържа, и да използва активните си години между 20 и 30 да хване някой. Това което ги учат сега жените обаче е, да се отдадат на курвалък, и преследване на "яките пичове" през тези години. И като минат 35, тогава да се замислят за семейство.

Иначе, към авторът, ако търсиш решение - няма. Това всичко се дирижира отгоре. Както традициите се дирижираха навремето отгоре, сега пак се дирижира. И причината е проста - човечеството се увеличи доста, и политиките които се развиват, са просто контрол над популацията. Ако се замислиш над този въпрос, ще си обясниш много от живота днес. Китай ако знаеш, имаше политика - едно дете на семейство. Тя имаше сериозни проблеми, но това което създаде запада, е дори още по-зле. Тяхната идея е чрез методите на либрализма да разбият семейството и намалят популацията.

7.   "Не знам какво да правя имам чувството че живея в изолация от обществото и с всеки изминал ден се чувствам по - зле."
На тези години трябва да се стремиш да опознаваш света - да покоряваш върхове, да научаваш езици. Запиши се в планински клуб или в танцов състав. Живота там е много по интензивен и се споделят по-висши ценности.

8.   Към 5

Индиго деца има много отдавна на Земята. Те са тук, за да рушат лошите и неработещи системи, но в лош аспект, могат да проявяват ненужна агресия, да сеят разврат, ниски ценности, да станат алкохолици, наркомани, убийци. Звучи ли ти познато? Има много индиго деца на тази планета.
Прочети за кристалните деца или децата-дъга. Те са много нежни, внимателни, емоционално зрели, а не просто емоционални. Те ще положат новите основи.

9.   И аз бях като теб, но всичко се промени когато започнах да следвам в друг град /не в София/. Като се преместих на общежитие, исках- не исках, като деля едно помещение с още 5 човека се социализирах.
Като добавим, че се освободих от токсичните си родители и стари "приятели" нещата се получиха.
Имаш ли някакви амбиции за развитие- да учиш и/или работиш в друг град. Аз учих и работих едновременно. Постоянно бях сред хора и се социализирах. За мен това беше решението.
Истината е една, не направиш ли рязък завой, нищо няма да се промени, а времето лети.
Опитай се да излезеш от зоната си на комфорт.
Успех ти пожелавам.

10.   До 5
Сигурен ли си, че тези Индиго деца не са с леко аутистично разтройство примерно.
До 6
Мед ми капеше на сърцето докато четях коментара ти. Естествено гласувах с 5 звезди. Много точно казано. Женската иска мъжкият леко да я напъне. В природата, сред животните си изглежда като насила сред много, много видове, не съм чак такъв спец, че да кажа всички. Сред хората подобно поведение си е опасно, трябва да си на ръба или съвсем леко около него. Не всеки е способен на подобна златна среда. Трябва си определено самочувствие и не само, да е подплатено. Аз отговорно бих казал, че около 80% от мъжете се борят за 20-30% от жените. Естествено не на всеки му е възможно, има много фактори при хората.
В миналото рядко хората са били по любов, това е било пожелателно, мечтано. Писано в книги, пято в песни. Уредени бракове е имало адски много. На много населени места не е имало голям избор на партньори. В селата в България след 2-та Световна, момиче след 20 не омъжена се е считала за стара мома - било е смятано за срамно и лошо. Сега едва ли не ни карат да се мислим за вечни. На 30-35 да намериш партньор, да правиш деца - буквално хващаш последния бърз влак, ама най-последния. Гледах интервю с психолог/сексолог по БНТ, там жената каза, че наличието на социални мрежи, аз бих добавил и ходенето на училище, университет и по дискотеки, кара хората сериозно да се заблуждават за реалния брой на реални потенциални партньори. Тук трябва да се отчете и фактът, че в България класовото разделение в обществото е съвсем нов процес, а емиграцията няма силен контрапункт.

11.   Здравей, авторе! И аз съм като теб! Но вече съм на 36! Днес беше кулминацията на тържествата по повод 140 г. ВОЕННОМОРСКИ СИЛИ! Днес за първи път имах шанса да наблюдавам учебния парад в морето, както и да се кача на военен кораб! А след броени дни е и Празника на Варна! Има какво да се види в нашия град! Какво от това, че съм сам? А едва ли ако имах компания, тя щеше да споделя интересите ми! Отговорът ми е ясен-НЕ! Тогава за какво ми са някакви си там, които не ги вълнува фолклор, изложби, духов оркестър или посещението и опознаването на военен кораб отблизо! Колкото за "пълнеж" ли? "Пълнеж" на какво-на пиянски оргии и празни приказки ли? Не обичам така! Не се деля от обществото, а се стремя да се слея с него! И успявам! Хората ме и уважават! Вече започнах да го казвам: "Не съм като другите"-не ходя там, където ходи деградиралото общество-кръчми, клубове и др. под. Да, твоя град е малък, не споменаваш от къде си! Сигурно имате е читалище! Там сигурно е интересно-да гледаш как пеят и играят твоите по-възрастни съграждани! Има къде да убиеш скуката!

12.   Онзи лудият, ти вече си ми любимият покемон тук. :D

Братан.

13.   Към номер две..описа ме в две изречения! :)