Споделена история от Други

До кога ние българите ще търпим македонските еничари и кражбата на историята ни?
Здравейте. Искам в тази публикация за момент да избегна проблемите, които са от днеска до утре и да отидем към един по-дълъг въпрос, който трае вече повече от 140 години. Това е македонският въпрос. Знаете за държавата Македония, от скоро Северна Македония. Знаете, че там живеят българи, които са малко отклонени от нас. Но знаете ли защо са отклонени? Сега ще обясня на кратко за тези, които не знаят. Преди години, когато бях 7-ми клас карахме час по история и учителката ни обясняваше за съдбата на българите след националните катастрофи. Казваше как някои останали там, някои от тях загубили националната си идентичност и станали гърци, турци, сърби или румънци, други се преселили в свободното царство, а една част останали в изкуствено създадената държава Македония. После ни каза, че македонците били с масово изпрани мозъци. Обясняваше как там се извършило масово изпиране на мозъци. Една съученичка, туркиня беше, аза, че ѝ е много интересно какво учели в Македония в часовете по история и нашата учителка отговори, че ги учели, че са потомци на Александър Велики. Аз тогава не повярвах. Мислех си, че не е възможно да има толкова много спрели хора. Приех го като слухове, като приказка. Но после след време видях клип от Шоуто на Слави където се разказва как останалите българи в Македония нямали права там. Биели ги, не им давали работа, асимилирали ги и тва мен ме ядоса. Тогава в последствие разбрах, не само, че учителката ни е била права, а че е много по-зле. Нека сега видим какво пише в историята, която знаем. Според историята, на която ни учат в училище, ако изобщо е вярна, македонските българи са от конфедеративната държа Кубер България. Идват тук с хан Кубер, братът на Аспарух и създават своя държава с траките и славяните, които живеели тук и след време с тях стават един народ. По времето на Първото Българско царство са били защитени. Нямало големи заплахи за тях. След византийското робство когато България се освобождава те остават още дълго под робство. Освободени са за един период от време и после пак са поробени от Византия. След това ги покорява разрастващата се Сърбия и накрая са поробени от турците. Знаем, нито гърците, нито сърбите, нито турците са имали намерението просто да седят и да гледат хората в новите си земи. Сърбия и Гърция се освобождават от османското робство. След тях най-после и ние, от части. В географската област Македония са живеели българи, гърци, турци и сърби. На Берлинския конгрес те остават под робство. Избухва Балканската война. Империята на османците експлодира. Македонските българи вече не са роби на султана. Много са освободени и вече са в тяхното царство. Но много от тях са попаднали в Гърция и Сърбия. Започват да ги избиват и колонизират. Ето я и следващата Балканска война. С цел да ги освободен губим огромни територии и преживяеаме национална катастрофа, САМО ЗА ДА ГИ ОСВОБОДИМ! След Балканските войни част от тях са освободени. Тези в гръцката част на географската област Македония са разорени, избити, прогонени, превърнати в гърци. В Сърбия започва колонизация. Опитват се да ги превърнат или в сърби или в нещо друго. Няколко мъчителни десетилетия, но те все пак запазват своята идентичност. През Първата световна война за кратко са освободени, после върнати на Югославия. Започва Втората световна война, Германия и Италия нападат Югославия и тя пада за малко повече от една седмица. Хитлер връща Вардарска Македония на България. Македонските българи тогава вече са били супер. Целия свят на война, те празнуват, веселят се, ядат, пият, живот живеят. Ноо, партизани, комунисти, за пореден път губим войната и пак са дадени на Югославия. Грузинският плъх Иосеб Бесарионис, по-известен, като Йосиф Сталин управлява Съветският съюз и комунизма заповядва на своите верни слуги, югославския маршал Тито и нашия национален предател Георги Димитров да изперат мозъците на македонските българи, че са отделна нация. Че са потомци на Александър Велики. Дори искал от Димитров да предаде на Тито Благоевградска област (част от географска Македония) и той бил готов да го направи и така да извърши национално предателство. Слава богу не го прави, но заповядва да промият мозъците на хората там да мислят, че са македонци. Правят го но после спират. В Югославия е много по-зле. Крада истоия от нас, от гърците, слагат я в учебниците, учат децата в Югославия на най-различни лъжи в продължение на десетилетия. Скопските сърбомани и комунистите, които вярвали в по-добрия живот, който комунизма уж предлагал били готови на всичко. Казват, че Александър Велики, Филип Македонски, Кирил и Методий, император Юстиниан, всички български революционери от географска Македония са били македонци по националност и много от тях се борели против българите. Но само така не ставало. Трябвало да ги откъснат от българското завинаги. Избивали буквата "Ъ", думите "България", "българи", "българско" и други такива от надгробни плочи, от каменни надписи, казали им, че българите сме татаро-монголско племе. Казали им, че сме татари и монголци. Още повече, казали им, че сме окупирали "Пиринска Македония" както те му викат, става дума за Благоевградска област и сме асимилирали македонците у нас. Същото за гърците, но при тях е "Егейска Македония". Казва им се, че там живеят македонци и кажат ли им нещо тва е. Вярват. Казват им, че ние сме били фашисти и няколко пъти сме ОКУПИРАЛИ Македония. Вярват на абсолютно всичко. Те ни мразят. В интернета непрекъснато виждам как ни наричат татари, монголци, фашисти, същото е и във Фейсбук. Вместо да използват интернет, за да четат и да разберат истината те предпочитат да го използват за ръсене на пропаганда, омраза и обиди. Виждал съм десетки профили в Инстаграм където обиждат България, Гърция и Албания, защото вече са открили жестока омраза и към тях, леят пропаганда, лъжи, обиди, омраза и тем подобни гадости от Титова Югославия. Пробвах се да пиша с няколко такива хубавци. Единия се държа много надменно. през 3 съобщения казваше, ше сме татари, фашисти, колко мразел гърците, смърт за албанците, мъртъв албанец бил добър албанец, направо ужас. Показваше, ше териториалната цялост на нашата държава го дразни и казваше, че иска България да бъде разпарчатосана и поделена между Македония, турция, Сърбия и Румъния. След всичко, което сме направили за тях той иска подобно нещо да се случи. Но същото в момента бавно се случва с тях, понеже вече имат около милион албанци. Другия откровено се опитваше да ме убеди, че те са на Балканите откакто света е създаден. Че то в началото не е имало Европа, нито Азия, камоли Балкани. Няколко пъти ме попита по каква логика Пирин бил в България. Явно за тия хора няма телефон, маратонки, слушалки или други неща, които съвременен човек желае, ами искат по-голяма държава. Явно не са разбрали, че в 21-ви век не територията прави държавата велика. В Ютюб има куп клипове и дори цели канали, посветени на анти-българската пропаганда. Същото и за анти-гръцката и анти-албанската, но най-вече за анти-българската. Горят знамената на Албания, Гърция, дори и нашето палят, а отдолу ни псуват и обиждат. Държат се като цигани. Там видях и македонски песни. Не откраднатите български, като Македонско девойче или Йовано Йованке, а песни, които възхваляват македонизма и изпирането на мозъци. Нещо като в Северна Корея. Там песните трябва да възхваляват династията Ким и техния режим. Точно по този начин се възхвалява и македонизма. Пеят как Благоевградско и гръцка Македония, "Пиринска" и "Егейска Македония" били "отделени от майка Македония", щели да си ги върнат някой ден, как Македония била разделена на три страни, как нито на небето, нито на земята нямало място за шиптъри (албанци), гръм да ги убие. И македонски рап намерих. Вместо да пеят нормален рап пеят "Бугар, Грък, Шиптар що взимат наше ке се ЗАКОЛАТ!" Това нормално ли е? Също така пеят как щели да си върна Пирин и Егей, те дори не знаят какво значат тези неща, мъртъв шиптър бил добър шиптър, направо се изненадах колко колко много расизъм! И най-лошото е, че те забелязват това. Мислят се за нещо повече от другите. Във Фейсбук има най-различни страници, където все се говори за нас, че сме татари. Държат ни сметка, да откровено ни държат сметка, че преди повече от 1000 години уж сме имали хан. Можете ли да повярвате за каква глупост става въпрос? Значи ако преди повече от хилядолетие лидерът на държавата ти е бил с титла хан или нещо друго така по-обикновено ти си по-нисш от тях. Имат се за много висши. Напомням само, че България първа признава Македония за отделна държава с нейното конституционно име. Даваме им танкове, за да се бият с албанските сепаратисти през 2001-ва, няколко пъти спасяваме икономиката им и цялата им държава. Мнозинството от тях ДОРИ НЕ ЗНАЕ ЗА ТЕЗИ НЕЩА. Те не се споменават, не се учат в училище, не се говори за тях. Вместо това обиди. Много са ме наричали "татар", "монгол", "пичко татарска", заплахи, закани, обиди, рогатни, псувни, абе все неща, които свързваме с древни, антични цивилизации. Защо вместо да използват интернета за псувни и пропаганда не проверят как се държат хората от една истинска древна нация, като Китай или Япония. Е сравнение с хората от там те се държат, като някакви варвари. През 2008-ма започват нещо като нова пост-Югославска пропаганда в социалните мрежи. Разпространяват се снимки, на които пише "бугари, умрете", изгорени знамена, обидни мемета, в които нас ни представят едва ли не като някакви хуни по манталитет, а те се изкарват, като богове. И наистина се имат за богоизбрани. Дори съм виждал коментари, където пишат, че те са богоизбран народ. Имат се за нещо повече от нас. Дразни ги това, че съществуваме. Въпреки всичко, което сме направили за тях, те ни мразят до кокал. Но тук има нещо странно. ТЕ ОБИЧАТ ТУРЦИТЕ. Затварят си очите са историята с тях. Те ги обичат, защото някакъв си там турски дипломат, който явно е оставал на изпити по история казал, че Македония имала история и още няколко подобни случая. Няма лошо, че ги харесват, но нормално ли е да обичаш тези, които са отровили животите на твоите предци и да мразиш тези, които ти спасяват не само седалището, ами и цялата държава от всичко? Сега да преминем към най-страшната част от това. Македонска мафия в България. Казах ви, че те мислят, че Благоевградската провинция е тяхна. Ами преди близо 30 години в Благоевградска област се заформя македонска анти-българска пария наречена ОМО (обединена македонска организация) "Илинден-Пирин". Те искали представете си, изтегляне на "българските окупаторски войски" от "Пиринска Македония", предаване на църквите и манастирите там на непризнатата македонска патриаршия, автономия за региона и забрана на българските политически партии да извършват каквато и да била дейност там. Разбира се е отказано партията да бъде регистрирана. Но те съдят нашата държава непрекъснато в Страсбург и ни осъждат да им плащаме стотици хиляди левове. Финансират се от македонци, които живеят в Австралия. Пълнят главите на тези в Македония, че там имало македонци, които нямат никакви човешки права, а македонците в България през 2011-та са малко повече от 1600 души, а в Благоевградска област живеят стотици хиляди българи. Но колкото и да го повтаряш на македонците, те си знаят своето. Мислят, че целия български народ са е настроил против тях и ръси пропаганда срещу тях, а е точно обратното. Веднъж се опитах да обясня на едни в интернет, че ние македонци нямаме. Бях наричан татар поне 10 пъти, а на профилните снимки на хората, които ми го говореха ясно личаха дръпнати очи, като на азиатци. Държеше ми се сметка на мен, че преди повече от 1000 години сме били имали хан и сме били с фашисти. Но да се върнем на темата с тяхната партия. Тази партия не само ни осъжда. Тя също ръси и пропаганда против нас, прави опит за намеса в политиката ни и то с лоши намерения, които заплашват териториалната ни цялост. Свикват се събори на Илинден където се събират по 50 дъртака с изпрани мозъци, които дори не знаят македонската норма, или поне така гледах по интернет и понякога поругават нашето знаме и цели наши празници. А доколкото прочетох цяло едно село ЖИВЕЕ ПОД ПОСТОЯНЕН СТРАХ от тези омовци. Става дума за село Копривлен, а дали е истина не знам, но може и да е, защото тези хора са пълни българофоби и членовете на тази партия са общо около 1000 души. Виждал съм как в интернет пишат глупости, че в "Пиринска Македония" македонците били асимилирани и заплашвани от нас. А най-лошото е, че им вярват. Видях и страницата им във Фейсбук и направо се уплаших каква българофобия. Имат и клипове във Фейсбук, където говорят на български, но продължават да ни наричат бУгари, как трябвало лошо за нас, как турция трябвало да направи нещо за нас, понеже понякога турция помагала на Македония. Малката помощ на турците към тях се забелязва, но ние като им помогнем не виждат. В коментарите естествено псувни по наш адрес. Но съм виждал ние като кажем нещо обидно към тях веднага ни правят забележка, че се чувствали обидени. Това безумие трябва да спре! Но защо ние не правим почти нищо, за да защитим историята си, нито да защитим смелите си сънародници, които въпреки дългата комунистическа пропаганда и трудностите продължават да се наричат българи? Гърците ги търпяха, търпяха и накрая направиха няколко протеста и измитите мозъци веднага си смениха името. Не им позволяват нито да се кичат с античната им история, нито да им крадат героите, нито да правят кампании против тях в собствената им държава. А ние какво направихме? Накарахме ги да признаят, че Гоце Делчев е бил българин, но те нито имат намерение да го махнат от учебниците по история, нито нищо. До кога ще търпим тази малка държава и този дребен беден народ да ни обиждат, заплашват, да ръсят пропаганда срещу нас, да ни крадат историята и да правят опити да се намесят в политиката ни? Не може ли и ние да направим няколко протеста и да ги стреснем? Защо ние българите винаги трябва да сме толкова мълчаливи и търпеливи? Всички злоупотребяват с нашето търпение.

Коментари

1.   Тоа па

2.   Единственият ни проблем са турските еничарите, които ни поробиха и ги слушаме, а те не искат съединена и силна България.

3.   България е бедна държава, затова не искат да са българи. Ако утре България стане богата и развита, македонците ще станат най-големите български патриоти.

5.   По принцип си прав, но аз съм оптимист, въпрос на време е все повече македонски граждани да се върнат към българските си корени.
Само за едно не си прав, песента Македонско девойче. Тази песен не е българска народна песен, а авторска песен, написана едва през 1964 г. от югославския македонец Йонче Христовски. Ето ти линк да видиш кой е Христовски.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Йонче_Христовски

Именно защото обичам фактите мисля, че трябва да престанем да твърдим, че северномакедонците откраднали от нас Македонско девойче, защото ставаме смешни така.

6.   От историческа гледа точка си прав, но почти няма държава, в която по някаква причина да няма малцинства от друга държава, а има и много народи, които са в две държава като Корея, Ирландия, Молдова и други. Македонците колкото и да са с изпрани мозъци 30 000 македонци взеха бг гражданство, защото отваря вратите към ЕС, а и премиерът им Заев каза, че са българи.

7.   Всичката мара втасала, остана да разрешим само македонския въпрос и цъфваме и връзваме одма, разбираш ли? Ти истински проблми нямаш ли си? Това ли ти е единствената болка?

По темата - колкото и да се пънете, македонците са си отделна държава и отделен народ и вашето мнение е без значение за тях. Това за Александър и дето крадат историята, си е така, обаче не са българи.

Аз нали им виждам чертите, нямат нищо общо с българските. Да, може да има и българи, останали в Македония още от тогава, но това, че на етническите македонци някога прадядовците им са живели в България, понеже са нямали собствена държава, изобщо не ги прави българи. Вижте им само чертите и ще се убедите, че приличат много повече на сърби, хървати и т.н., отколкото на българи.

Но българи и македонци си приличат по едно. За тях всичко на света е българско/македонско и са готови да носят от 9 кладенеца вода, за да го "докажат". И какво ще стане, ако им докажеш, че са българи с промити мозъци? По-лек живот ли ще имаш, някой ще те потупа по рамото ли?

Абе живей си живота и не го усложнявай с глупости. Айде чукнете си единичките и да ви олекне, но се замислете дали не се тормозите с неща, които нито можете да промените, нито пък ако промените, нещо ще спечелите. Само от гол измислен патритизъм, полза няма.

Ако искате да сте полезни на България, вземете свършете някаква реална работа и си платете данъците. По ще сте от полза, отколото да мързелувате и философствате по форумите.

8.   До 7
Така е! Аз пък се дразня на някой мангали, които се определят за роми, като се има предвид, че на външен вид циганите изглеждат 100% като турците. Никаква разлика! Същия цвят на кожата, ръст, черти....

9.   Благодаря ти за труда да го напишеш! Има и осъзнати български маледонци! По този въпрос едновременно изпитвам срам, болка, недоумение, любов... И безсилие.
Мамка му, дано се случи нещо! Да се съединим! Вярвам!....

Ж23