Споделена история от Други

Чиста омраза
Омразата- единственото нещо което ми дава сила да продължавам напред след всяка загуба, след всяко поражение. Единствено омразата ме поддържа жив, тя придава смисъл на живота ми. Нямам приятели, гадже, не съм се влюбвал, не съм обичал, никога не съм изпитвал такива чувства към никой и никоя било то романтични, приятелски или семейни. Не знам от къде идва всичката тази омраза, просто зная доста злата порода наречена човек и чесно казано не обичам да си играя на лицемер. Изпитвам единствено омраза и отвращение към всички, поддържам физическа форма и тренирам бойни изкуства за да се бия с хора които се опитват да ми навредят. Обичам усещането когато извивам нечии ръчички. Въпреки че имам много нисък праг на фрустрация не го показвам и не действам импулсивно, за да не си навлека неприятности в напечено полжение. Понякога правя добри неща за някои хора, за да им спечеля доверието. Трудно създавам приятелски отношения с хората, просто се сливам с тълпата и слагам маската на добрият човек. Обичам и да създавам интриги между хората. Попринцип не се закачам с "невинни" хора, но 99% от хората, които познавам са лицемери, социални паразити, изроди и използвачи пъти по-лоши от мен. Така че който шибаняк ми пресече пътя господ да му е на помощ.

Коментари

1.   Абе добре, че не те познавам. Злобен си си е това е..

2.   Направо се напиках от смях... аа пардон, от страх.

3.   да ти кажа аз съм момиче, на 24, и ааз малко разсъждавам като теб...
зависи с какво те е сблъскал живота.. много хора са озлобени по някаква причина.
но да тти споделя, мисля си че от 1 страна нищо не печелим.. отблъскваш контактите, а без тях не може...
100% си прав-всички са лицемери. като по-малка бях много добра, много се възползваха от добротата ми, може би и от части за това толкова се озлобих...
много съм мнителна също..
спечелих това, че се научих да не отстъпвам, да отстоявам своето, за съжаляние или не помня много, и съм способна на крайна отмъстителност.. не прощавам вътре в себе си!
разбирам те.. съшата съм.
но в тоя свят на лицемерие, трябва и ние да сме такива, но никога да не правим, , ЕВАЛА''! никога..
постепенно се учи, мен още ми е трудно... като спорта е - днес правиш 5 обиколки, утре 6, след месец 10...
и аз много внимавам... от добротата си май само съм страдала....

4.   "Ако до всяко зло същество застане поне още едно... " Леле! По принцип ми се струва, че темата е пусната чисто провокативно от някой, който си скучае и му се иска да се позаяде тук скрит под анонимност, че така е много лесно, а в реалния живот не смее да каже и думичка на някой, но това е една друга тема. А по темата - ако действително съществува такъв човек, то той е просто страхливец. Ами да, много е лесно с мускули, сила и просташко поведение да се правиш на велик, много по-трудно е да бъдеш Човек, особено в днешно време.

5.   Ти човек ли си? Да не си Сатаната? Тази злоба ще те разяде един ден теб самия! Любовта е единственото нещо, което може да спаси човек дори от смъртта! Ти избираш!

6.   Те това е то-Брус Лий-психолог-философ, при това фрустриран! Хахаааа.... Прибавяме и писател и сценарист за по-голямо самочувствие!

7.   Към автора: Човек, дано се опомниш, че нищо добро не те чака с тази жетейска философия...

8.   Това и при теб е само маска. Преживял си разочарования и това е защитната ти реакция. У един човек има и добро и зло, винаги в комплект. Ако тези качества са самостоятелни, могат да погубят индивида. Добрия, затова, че е добър, прави само добрини. Другите от яд и завист го забиват и не му дават да диша. Лошият, съсипва сам себе си, омразата и озлобението го морят и физически и психически. Затова двата модела си вървят ръка за ръка и се балансират. Не си такъв, не си. Просто такава маска си избрал.