Споделена история от Други

Не мога повече...
Опитвах многократно да подобря живота си.
От малка имам ужасен такъв - агресивни, токсични родители, финансови проблеми, училищен тормоз, тормоз извън училище.
Общо взето, случиха ми се много отвратителни неща, но оцелях.
Много хора имат същото минало, знам.
Не миналото ми е проблемът (то ми даде много ценни уроци и ме направи по-силна от повечето хора), а това, че настоящето ми също се сгромолясва.
Работя от 13-годишна, в момента съм на 27.
Доскоро имах добра работа, която уж беше сигурна, но от нищото решиха да ме съкратят - останах без нищо.
Естествено, не ми се случва за първи път, но преди не съм прекарвала повече от две седмици без работа.
Дълго време търсих нова работа, но този път нищо не се получи.
Вече не съм в желания диапазон - повечето фирми търсят студенти, заради различни програми, а аз не съм такава.
Един от работодателите, при които бях на интервю, директно ми сподели тази и информация.
Известно време бях като в ступор.
Не се хранех, не излизах, не разговарях с никого.
Между познатите ми и разни странични хора се изписа и изказа за мен какво ли не... включително и от бившия ми приятел и новата му приятелка. Последните започнаха атаки срещу мен, без аз да отговарям или да се занимавам с тях... което изтълкуваха като лична победа.
Да видиш как всички се радват, едва ли не, че си зле и си слаб, засилва всичко трикратно, като че ли...
После намерих някакви сили и с последните си пари, инвестирах в собствен бизнес. Не, защото винаги съм си мечтала за фирма, а защото след като никой не ме иска като служител, все пак трябва да намеря начин да оцелея.
Обаче съм слаба.
Имам уменията да развия всичко, както трябва, но на моменти сякаш мозъкът ми отказва, изпълва се с отчаяние или апатия... и не вървя наникъде.
Замислям се, че ако продължавам да имам такива състояния и да не мога да стана от леглото, когато трябва да работя и да се боря за оцеляването си.. просто няма да се получи.
А наистина нямам сили, хора...
Просто... толкова години се боря абсолютно сама с всичко (нямам нито родители, които да ми помогнат, нито близки приятели), не мога дори да си представя различен сценарий от това просто изтощена да заспя някоя вечер в близко бъдеще и да не се събудя повече.

Е, изповядах се.
Ако някой има надъхващи истории, които мисли, че биха могли да ми помогнат да стана на крака или просто иска да сподели някакви съвети, нека го направи.

Коментари

1.   Нямаш си на представа колко много хора са така. Самотни, дори без никаква работа, без пари, без приятели, никога не са правели любов, не са имали гадже и тн. и тн.

Всичко е наред. И аз преди бях като теб, но сега дори не се чувствам самотен. Не ми е тежко. Разкарах някои хора от живота си, сега те ме търсят и са озлобени от това, че не ги ебавам за нищо. Но преди, когато имах проблеми ги използваха срещу мен, подиграваха ми се, докато аз ги уважавах и обичах като братя. Да, правел съм проблеми, но винаги съм съумявал да си признавам грешката и да се опитам да не я допускам отново, но разбира се ми се присмиваха. Е, сега ме боли оная работа и ми е добре. С една година по-млад съм от теб.

Всичко е точно. Ще дойдат добри дни, в които ще си щастлива. Природата ги балансира тези неща. Няма вечно да си нещастна.

Узун.

2.   Некa се оженим! Нa шегa или не, нa теб ти трябвa приятел нa, който ще имaш пълно доверие инaче сaмо ще ти бъде бонус проблем a нa теб точно товa не ти трябвa. Знaеш ли нито пия, пушa, дaже кaфето спрях зaрaди теб и някой друг мускул могa дa нaппрaвя aмa се ми кaзвaт "Aко те познaвaх преди 3-4 години можеше дa се получи" Тa с две думи сaмо по-големи хорa от нежния пол ми го кaзвaт... инaче зa моя нaбор трябвa дa ги преследвaм :D я стaне я не aмa хорaтa, които те обичaт бягaш a човекa когото искaш той бягa ..... Успех ти желaя и рaмо , когaто се облягaш дa не поглеждaш къде е, a дa знaеш къде е!

Млaдия

3.   Вероятно имаш нисък серотонин от стреса. Никакви "надъхвания" няма да ти помогнат, защото може при всеки провал и протичане не по сценарий на нещата да изпитваш чувство за вина, което да влошава състоянието ти.
Аз имам подобна история, без това да работя от 13 годишна. На твоите години съм, но все още нямам хубава професия, а щом до тези години не съм постигнала нищо, защото направих страшно много грешки.
А на мен тежкото минало не ми е дало нищо добро и няма сила, която да ме убеди, че това било за добро.
Съветът ми към теб е да не си поставяш цели "на всяка цена". Щом имаш добра и търсена професия и си имала "хубава работа", няма как да не си намериш пак. За бизнеса е до голяма степен въпрос на късмет, не само на вложени усилия.