Споделена история от Други

За забранените неща в живота
Здравейте! Напоследък се замислям как хората устояват на шантавите си желания? Как винаги се придържат към морала, ценностите и нормалния начин на живот. Как реагирате, ако нещо ви привлича адски много и го искате с цялото си сърце, но вътре в себе си знаете, че то е неправилно, неморално, ненормално и всички знаци ви показват, че няма да се случи или, че не трябва да се стремите към него? Ще се радвам на мнения и споделен опит! Слънчев ден!

Коментари

1.   Аз не съм забелязал повечето хора да устояват, напротив. Видя се моралист, но и аз честичко криввам от принципите.
М37

2.   Ами...има хора, които просто разума им ги спира. Случва се или при някакъв силен вътрешен катарзис(както стана при мен), или по рождение са си така.
Само че, много са малко тези, които не се отдават на изкушенията.

3.   Ако някой има силно желание да направи нещо, цитирам: ”... неправилно, неморално, ненормално...”, значи и самият човек е такъв. Който ще да вярва, но това какви са желанията ни (скрити или явни), показва какви сме ние като личност.
Ясно, че в темата ПАК става дума за ”любов”... Не се главоблъскай, авторе, за това, което искаш са нужни двама, безпринципни.
Неправилно, ненормално и неморално, може да е и убийството, може да е малтретирането, кражбата... да не изброявам повече, но схвана идеята.
Неправилна е и лъжата, прикриването на истината. Аз съм го правила като малко дете, за да си прикрия белите, защото съм знаела, че са нещо, заради, което ще ми се карат, но когато порастнах, разбрах колко нелепо е било и, че със своите своеволия съм вредяла на себе си, освен, че съм лъгала, та... да ми се скарат е било най-малкият ми проблем, но толкова съм разбирала.

4.   Аз съм безскрупулен тип, влече ли ме нещо си го правя с най-малките подробности и нямам нито свян, нито угризения на съвестта, нито се самобичувам като Санчо Панса. Съжалявам само за нещата, които не съм могъл да направя.

5.   Мен ни най-малко не ме привличат неправилните, неморалните и ненормалните неща. Няма сила на света, която да ме накара да забравя принципите си. Просто е невъзможно. От вечните моралисти съм. :) Останали сме поне малко нормални и свестни хора в този безморален, гнусен и пропаднал свят. :)

6.   В БГ пари се правят само с политика, ИТ или далавери. Замислям се
за някоя далавера. Другото е бачкаторска история.

7.   Щом ме привлича нещо, значи трябва да го изживея, за да не си задавам въпроса ако..., като същевременно съм в мир със себе си и съм наясно с последствията.

8.   Авторе(ке), ако става въпрос за любов няма нищо неморално! Ако искаш нещо, колкто и пречки да има по пътя, колкото и да се бориш, рано или късно не можеш да избягаш. Напротив - колкото повече бягаш, толкова по-зле става. Ако имаш чувства се бори за тях :) Просто е.

9.   Стига глупости!
Със съпругата ми започнахме "неправилно, неморално, ненормално". Тя си имаше приятел, аз си имах приятелка. Две години се борихме. Работихме на едно бюро. Знаеш ли какво е да работиш с човека, в който си влюбен? Опитах какво ли не да си я избия от главата. Докато един ден отидохме на вечеря с колегите. Случи се неизбежното. Не съм съжалявал и ден от тогава. Минахме през много препятствия, много беше тежко и трудно. Но днес 4 години по-късно е най-правилното решение, което съм взимал в живота си.
Другият човек отвръща ли на "неправилните, неморалните, ненормалните" желания?