Споделена история от Други

Моята любов-музиката
Започвам направо със следното:
1 въпрос: Какво е за вас музиката? За мен тя е като наркотиците, аз просто не мога без нея, дори един ден ако не усетя блаженото чувство от нея, аз ще потъна в дълбоката яма на депресията. Музиката е магията, която всеки път като я чуя, стопля сърцето ми. Харесвам абсолютно всичко в нея като се започне от мелодията, галеща сърцето ми, и се стигне до текста, разтопяващ сърцето ми. Като цяло, когато слушам музика( добра музика), изпитвам някакво чувство, което не мога да определя, единствено знам, че то е много много специално.
2 въпрос: Какъв стил музика слушате? Аз слушам рок, но най вече обичам да слушам кънтри, защото кънтри музиката ми напомня за дома, носталгичните и незабравими спомени от детството ми, за дядо ми който аз много обичах и дори вече отишъл на небето аз все още го обичам. Също обичам кънтри музиката, защото в текстовете се крият супер ценни послания и защото самата мелодия е някак си игрива и като цяло звученето в този вид музика е уникално за мен. Тук бих добавил, че много бих се радвал ако не съм единствения, харесващ кънтри музика, в България.
3 въпрос: Бих ли могъл все още да се на уча да свиря на китара? Аз съм момче на 18 и затова ви питам дали не е прекалено късно за да се науча да свиря на китара и да ли си струва до опитам. И много бих се радвал ако ми дадете съвет от къде да започна за да се науча да свиря на китара.
Благодаря за вниманието! Надявам се колкото се може повече хора да отговорят на въпросите ми и също така се надявам модераторите да публикуват тази история.

Коментари

1.   Музиката ме вдъхновява да напиша някое стихотворение или разказ, винаги се чувствам щастлив, когато слушам музика, а някои песни ме зарибяват много и не мога да спра да ги слушам.
Харесвам поп музиката, любимите ми изпълнители са Rihanna, Ariana Grande, Dua Lipa а от българските ми допада Графа.
На третия въпрос не мога да отговоря, тъй като аз самият не мога да свиря на китара, но ти пожелавам успех във всичко !

2.   Здравей :)
Една година по-малка съм от теб.
За мен музкита също е един вид релакс. Запълва ми времето, чувствам се някак по-добре. Е, зависи и от стила :). Тъжна ли съм - слушам понякога тъжни песни, щастлива ли съм - по-бързи и т.н.
Относно стила - слушам предимно рок, неофолк, нихлистки поп, понякога метъл, като уточним, по-скоро новите песни и част от старите песни на Мерелин Менсън :)
Един свободен и непокорен човек.
А за китарата - Аз мисля, че ще можеш. Потърси и се запиши на уроци, възрастта мисля няма да ти попречи :)

3.   Слушам чалга и кючек мноо ясно , другото не е музика :) .

4.   То хубава тема си направил/а, но забравяш че хубавата музика за всеки е различна, а ти държиш да натъртиш на твойте възприятия

5.   Кънтрито ти напомня за детството и за дома? Ти да не си негърче от щата Алабама? Защото на мен за дядо ми и баба ми ми напомня българската народна музика...
Ако трябва да бъдем малко по-сериозни - да, музиката е езика на емоциите... Както говоримият език пренася (с)мисъл и информация от говорещ към слушащ, така и музиката пренася чувство, емоция от изпълнител към слушател. Наркотик?! - обзалагам се, че не знаеш за какво говориш... Тя и водата е "наркотик" - никой не може без нея... За въздухът да не говорим... Но да ти имам "поетичните" сравнения?! Или просто беден речник и непознаване на реалността..
Това за китарата сериозно ли говориш? Има хора и на по 40 години научили се да свирят и изнасящи концерти, какво остава за 18. Иначе за оучението - има си школи, преподаватели, дори (ако толкова те мързи и не ти се плаща) има приложения за мобилен телефон, които ти показват как да свириш и после оценяват изсвиреното... Уж си на 18, а пишеш като 8 годишен... Наистина ли си толкова неинформиран, при положение че разполагаш с Интернет и само за половин час можеш да си отговориш чрез него на повечето въпроси? Потърси за школи или уроци по китара в товоя град, разпитай в читалищата...
А дали си струва - хех, наистина ли очакваш сериозен отговор? Аз свиря от 6 годишен, ходил съм и на солфеж, и то съвсем сериозно - с преподаватели, частни уроци и т.н. И така чак до гимназията. НО не станах музикант. Ха кажи ми сега струвало ли си е? За мен да - разбирам и усещам музиката, мога да свиря на няколко инструмента, за собствено удоволствие, удовлетворение и хармония, и а радост на компанията, когато се събираме. Та зависи с какво мерило мериш.
И един съвет - обърни сериозно внимание на българския език и правописа си. Това, че си музикално настроен не те оправдава! Писания като "и да ли си струва до опитам" не би трябвало да съществуват при 1-годишен човек.

6.   1. Същото като при теб е - наркотик. Не мога без музиката... Отдавна се осъзнах като музикален наркоман;
2. Метъл и рок (очевидно :D), понякога дъбстеп, някои спийдкор, тероркор и сплитъркор песни, саундтраци на игри и филми и др.;
3. Да, можеш да се научиш да свириш на китара, всичко зависи от теб. Ако си отдаден, ще ти се получи.

Black Sabbath

7.   Към Номер 5
Защо с такъв тон ? Защо такъв хейт ?
На теб кънтрито може да не ти допада, но за него е различно. Чувства го по друг начин. Не всички са с като твоето мнение и мислене.
Примерно, аз не харесвам кънтри, нито чалга, или поп, но не бих хейтила вкуса на другите. Всеки си има вкус. Някои слушат чалга защото ги прави по-весели, текстовете са някак по така, друг слушат друго.. Все пак не сме еднакви всички.
От номер 2

8.   Човек все едно слушам себе си....и аз съм луд по кънтрито..просто където и да отида слушам музика и получавам това неописуемо но много готино чувство и също свиря на китара и искам да стана тескописец....момче ма 22

9.   Жена на почти 30.
Музиката е меко казано целият ми живот.
Музиката беше първото нещо, което възприех като магия още от детските си години.
Музиката за мен е щастие, директен билет за детските ми безгрижни години.
Слушам разнородни стилове музика - от рап до блек метъл, в това число и кънтри като теб.
Буквално няма ден, в който да не говоря или да не слушам музика.
Денят , в който това се случи, най-вероятно ще съм мъртва.
И не, не е късно да се научиш да свириш на китара.
Аз се научих преди няколко месеца.
Сама, с онлайн уроци.
Ефектът е умопомрачителен.