Споделена история от Други

Съдба
Здравейте! Много ми е любопитна темата относно бъдещето, съдбата, кармата и т. н. Според вас животът ни предопределен ли е или ние сме тези, които контролират живота си? Всички сме чували за предсказанията на пророчицата - Ванга, но дали всичко това е вярно? Дали ни е писано как ще живеем, с кого ще се обвържем и т. н... Ще ми е много интересно да кажете мнението си или да разкажете за интересни случки от живота ви!

Коментари

1.   Според мен, има някаква предначертаност, но обикновенно има по няколко избора, които можеш да направиш. Т.е. имаш няколко възможни развития в дадени моменти, но има и неща, които не можеш да избегнеш, каквото и да правиш. Иначе няма как да си обясним Ванга и факта, че толкова често е познавала. Тя е давала съвети на хора как да се излекуват от нещо примерно и често съветите са сработвали. Но пък никога не е успявала да спаси човек от смърт при катастрофа приемрно, каквото и да е казвала на човека, тя сама го споделя това. Така че да, явно има някаква съдба, но тя не е строго ограничаваща и имаме до някъде, някаква свободна воля.

2.   Няма да изпадам в подробности, но съдейки по събитията в живота си и тези на близките ми съдбата е много определяща и свободната ни воля е доста малко.

3.   Ванга е била агент на ДС. Така че в известен смисъл примерът ти е удачен, но не както си го представяш. Т.е. "съдбата" я определят хората с власт и контрол. Дали Ванга (и подобните и) наистина е имала дарба? Трудно да се каже, аз лично не вярвам. Примерно, ето нейн цитат:

"В събота не се женете — този ден е на мъртвите. Като ще правите веселба, нека е в неделя — в деня на Бога."

Всъщност много са в тази заблуда, че 7-мия ден от календата съотвества на 7-мия ден в юдейската традиция. Всъщност календарът ни е Римски, а Рим почита Слънцето. Неделя на английски е Sun-day. След християнизирането, просто Рим го запазва и го трансформира "Божия ден" от Библията (като много други празници като Великден, Коледа и т.н. които също са езически празници, прекръстени на християнски). Евреите примерно (и разни Християнски разклонения) честват точно Събота. След като Библията е тяхно произведение, вярвам повече на тях, че са запазили оригиналния ден.

Естествено баба Ванга е била проста жена, няма как да ги е знаела тези неща. Но нали уж е има свише знание? Как така дава такъв неправилен съвет. Прочети някои от цитатите и тук и помисли дали това е наистина човек който знае нещо за бъдещето...

https://bg.wikiquote.org/wiki/Ванга

Моето мнение е, че някои си създават съдбата, други чакат просто нещо да им се случи...

4.   Така наречените пророчества, са създадени с цел да манипулират храта. Всички пророци са свързани с нечисти сили. Всичко се прави с цел да наранят хората

5.   На човек живота му е предначертан .или поне на повечето хора. Много не вярват в прераждането , но аз лично ВЯРВАМ , че живота се повтаря отново и отново, и отново. С това си обяснявам дежавутата и сънищата които един ден се случват. Както и 6тото чувство на някои хора да предвиждат бъдещето ,пък ако ще и за няколко секунди напред.
Има дори и научно изследване в което се ДОКАЗВА че ума реагира няколко части от секундата ПРЕДИ допира да се случи и изпраща импулс към допирната точка (пръсти например) Т.е ние подсъзнателно знаем какво ни престои.
Друг е въпроса дали заради емоциите си успяваме да доловим какво ума и тялото се опитват да ни кажат.
Ако успеем да се изчистим от емоциите си обаче тогава можем да направим избор и той променя изцяло бъдещето ни
Има хора които живеят живота си по инерция , твърде са емоционални , не са тук и сега и не долавят настоящето. Те не променят много живота си и неговата насока.

Има обаче и такива , които са проницателни , обръщат внимание на детайлите, нищят причинно-следствената връзка , питат "защо?" Постоянно.
Те вземат СЪЗНАТЕЛЕН избор по-често от другите. При тях инерцията не важи толкова и гледачките (истинските такива) не могат много да им кажат, тъй като тяхното бъдеще е неясно, защото не са вземали избор все още.

6.   Майка ми е ходила при Ванга за един неин сериозен проблем.
Няма да изпадам в подробности. Разбира се, не й е повярвала първоначално, но...малко по малко нещата са почнали да се случват. После си ги е записала на един лист, още си го пази.

Аз лично вярвам...в каквото и да е. Дали е Бог, енергия карма или съдба какво значение има? Важното е, че играе някаква роля.

7.   Номер 4, няма смисъл да го обясняваш това, твърде сложно е.

8.   Работата е 50 на 50.

9.   Тази тема е буквално целия ми живот, всяка моя мисъл е свързана със свръх естествени неща. Аз намерих всичките си отговори через астрологията, отиди на четене на натална карта, ако си от София ти препоръчвам Мира Кунева. Прочети и за акашовите записи, но наистина темата е безкрайна, мечтая да намеря човек с който да обсъждам тези теми и да му бъдат интересни.
Поздрави Веси19

10.   За мен бъдещето не е предопределено, защото имаме воля. От нашата свободна воля зависи каква ще бъде кармата ни-добра или лоша.
Ние определяме собствените си решения, но възможностите ни не са безкрайни.
Според мен е глупаво да вярваме, че всичко е предварително начертано, защото тогава не може да става и дума за свобода, нито за отговорност. Вярно, че не сме богове и не контролираме всичко, но нашият собствен живот зависи главно от нас.
Разбира се, ни се случват и неща, които НЕ зависят от нас, но ние самите също имаме принос за това как минава животът ни
За това е най-добре да си даваме сметка за собствените си дейтвия и за последиците от тях, а не само за причините, които имаме.
Защото някои от лошите неща, които преживяваме, са изпитания за волята ни. А други са наказания за грешките ни.
Не е нужно човек да бъде религиозен или вярващ, за да знае, че каквото изпрати, това ще получи след време. Просто не знаем как ще стане. Но това е станало заради нашите избори и за да си направим поуката от грешките.