Споделена история от Други

Съществуват съвпадения, но чак па толко.
Мъж към края на 20те си години.
Какво става? Без да споделям датата, на която съм роден. Ще кажа, че където и да отида, каквото и да направя, Месеца и Датата, на която съм роден, тези числа ме преследват навсякъде.

Винаги се случва като си мисля или споделям някакви работи за живота си. Разхождам се, мисля си, завъртам се на страни без да има точна логика защо да го правя, къща с номер "Датата".
Гледам филм, случва се нещо в него и го свързвам с моя живот започвам да си мисля нещо, БАМ главния герой с тениска "Датата". Играя компютърна игра, свързвам нещо с живота си, бам изведнъж носят тениска с номер на нея "датата". Да не говоря часа колко пъти съм го виждал да показва "Месеца":"Датата". Да не говоря колко пъти влизам в youtube, клипа е дълаг Месеца минути и Датата секунди. Или превъртам напред клип и натискам точно на минути Месеца и секунди Датата.
Следното нещо беше преди повече години, но съм го запомнил. Записах се на курсове, напуснах работа, защото не ми харесваше, адреса на мястото където се провеждат курсовете беше важен, познайте, улица номер Датата. Да, това последното изглежда по-вероятно и не толкова странно, но във важен момент за мен в живота, напускам работи, чудя се какво се случва с мен, за пореден път в такива моменти.
Отивам до магазина мисля си пак нещо, бам на човека пред мен сметката му е Датата лева и Месеца стотинки.
Ако си дам време да помисля, ще се сетя за още много невероятни съвпадения с Датата и Месеца. Много са.
Това нещо ми се случва от дете, но последните години мисля, че става по-често. На никой не съм го споделял, сега ми е първи път. Анонимно.

Тамън щях да напиша за интересно съвпадение, от когато бях дете, но ми се изплъзна от мислите. Ако се сегя ще го напиша в коментарите.
Какво мислите за тези работи?

Коментари

3.   Най-вероятно апофения (придаваш твоя смисъл на нещата).

Но може и подсъзнартелно да те привличат такива неща и ситуации.

4.   Гледай филма "Числото 23"

5.   Аз от няколко месеца виждам числото 33 на смартфона. Като погледна и колко са мегабайтите на смартфона и таблета се случва пак така. И друг път ми са се случвали такива неща но толкова дълго никога. Тази година миналия месец станах на толкова години. Но и аз както малцина хора си имам история с подобни неща та за това. Мисля си аз че някак мозъка ми си има функции както го настроя така.

6.   Ми то сигурно всеки, ако започне да мисли за датата си на раждане, ще започне да я забелязва. Просто хората ме се замислят, нищо странно не виждам.

7.   Странно е. На мен пък постоянно ми се случва часови съвпадения като например 11:11 , 16:16 и така нататък.

8.   Не съм дочела историята но...
Оле мислех, че аз не съм добре, но може би се случва и на други хора макар и малко, постоянно цифри са ми главата, мисля си за дадена цифра точно както каза ти, пример: чета си книга съвсем спокойно и БУМ някоя цифра или число в главата ми и следващите няколко дни или седмица действията с това число са свързани било то като погледна часовника да е 11 часа, гледам филм на компютъра и го спирам на пауза да отида до тоалетна, връщам се и гледам /несъзнателно/ съм го спряла на 11 минута и не само това но до тук ще спра за да добиеш представа. Не знам защо е така.
Числата, които ми вникват в съзнанието не са свързани с пари, а с действия от живата. Станно.

Lisa

9.   Може и да си въобразявам, но на мен ми се случва друго нещо периодично от години - да виждам ипсолин с две хасти (IYI) по стените, по дрехите на хората, няколко пъти в репортажи по телевизията и пр. Понякога е било всеки ден. Обикновено националистите го пишат по стените, но аз вече не се определям точно като такава, а и това нещо ми се случва много преди да знам какво е национализъм. Нямам представа защо се случва...

Black Sabbath

10.   Филма Числото 23 е супер глупав, всевъзможна математика събиране делене само и само да се получи числото 23.

11.   Един съвет - запиши всички и пъти, когато видиш кое да е число, без значение, дали е свързано с датата. Виждаш стотици числа на ден, но мозък ти отчита само тези случки, в който нещо му напомня за нещо друго. Спокойно - типични човешки логически грешки - правиш асоциации и неправилни изводи. Случва се на всеки.

Та ако записваш, ше установиш, че са много редки случаите, в които виждаш тези числа. А защо го виждаш? Ами броим от 1 нагоре и често не стигаме много далеч. Ако датите ни бяха в Epoch (система отчитаща селундите минали от 1970 насам) нямаше да има особени съвпадения. Просто са избрани числа от 1 до 31 за дните и от 1 до 12, който се срещата много често в начина ни на отчитане.

12.   Нарича се синхроничност. Има доста информация на английски.

13.   11 е прав. Бял чел за този психологически феномен, но не помня конкретния термин. Често се случва, когато подсъзнателно търсиш някакво доказателство за твое убежденение да забелзяваш само нещата, които го потвърждават, но не и тези, които го опровергават.

Например ако влезеш в ютуб и видиш дори и един клип с продължителност Дата минути и Месец секунди, ще ти направи силно впечатление и ще го запомниш, но същия ден може да видиш 50 клипа, в които тези цифри ги няма никъде, но понеже на теб няма да ти направят силно впечатление, бързо ще ги забравиш и игнорираш. И в края на деня единствения клип, който ще си спомняш е точно този, който е потвърдил тезата ти. С течение на много дни опитите в подкрепа на тезата ти ще се трупат и трупат, а останалите ще си остават все така незабелязани и така ти самия все повече се убеждаваш, без да осъзнаваш, че сам себе си подвеждаш.

За да си сигурен, че е извън приемливото записвай си, абсолютно всяко събитие в рамките на деня и после преброй в колко от тях ги е имало тези цифри. Дори и така пак ще пропуснеш много от събитията против предположението ти, но все пак ще се убедиш, че не е чак толкова често колкото си мислиш. Изгледай днес 100 клипа да видим в колко ще има твоите цифри. Ако са само 1-2 или дори 5, си е по-скоро чиста статистика и теория на вероятностите.

14.   Прочети и за ангелските числа

15.   Ха-ха, и аз преди време живеех на адрес (на практика до пълнолетието си, че и повече) който се състоеше само от цифтите 1 и 3, и числата 31 и 13... Дори името на улицата се изписваше с 13 букви, а входът беше "В", демек - 3 (третата буква от азбуката) и... познай - в живота ми само единици, тройки, 13 и 31. Докато след много години се плеснах по челото и схванах, че това е всъщност адреса ми :)

16.   Чуй сега едно съвпадение.
Адреса на който съм израстнал в родният си град- еди кой си блок- Втори етаж, апартамент 6.
Адреса на който е израстнала жена ми в друг град- еди кой си блок- Втори етаж, апартамент 6.

17.   Прочети за "ангелските числа"

18.   9, май трябва да прекратиш тревата и мазохизма.