Споделена история от Други

Курсора на мишката ми се влачи
На моменти курсора ми се влачи. Смених мишката, батериите, закачих я на друго USB, същата работа. Безжична е, ако има значение. Имате ли идея как да я оправя?

Коментари

1.   Пробва ли да смениш лаптопа?

2.   Така е брат като не си чистиш пада на мишката. Пробвай да я почистиш с мокра кърпичка отдолу на сензора и около мишката или с препарат за електроника.

3.   Защото коментгари ми, номер едно не беше одобрен, сега ще обясня чисто и наясно какво трябва да стане.

Номер 1: Това, че отдолу ти свети светлината НЕ ЗНАЧИ че батериите ти са ОКЕЙ. Пробвай с ЧИСТО НОВИ от магазина.
Номер 2: Виж дали имаш инсталирани драйвери, които идват с кутията или са инсталирани други.
Номер 3: Гледай да няма никаква пречка между приемника и мишката. Понякога дори и на 1 метър сигнала не е прекалено добър и затова има прекъсване.
Номер 4: Мястото на което е сложена мишката може да НЕ Е ПОДХОДЯЩА повърхност.
Номер 5: Настройките ти в самият Windows, MacOS, SteamOS или къвто там ползваш. Може и да си някакъв таен хакер с Red Hat.
Номер 6: Лаптопа/компютъра ти засича, защото не е носен на профилактика, термопастата е засъхнала и процесора ти танцува на 90 градуса и отгоре.
....

Номер 99: Смени мишката на друг лаптоп, за да тестваш дали работи нормално.

И малко съм разорован от модовете, че не одобриха първия ми коментар... Ся момчето/момичето ще трябва да се чуди още цял ден какво да прави.

4.   Почисти я отдолу, има прах. Ако трябва я отвори и я изчисти.
Също така си купи и подложка за мишка.

5.   2 и 4, нямам пад за мишка и никога не съм имал проблем с това. Бюрото и мишката се чистят редовно. А и чисто нова мишка, извадена от кутията пак не работи добре и то с чисто нови батерии.

до 3

И с чисто нови батерии не става. Без драйвери са, тръгват си само с включването в USB. Няма как да няма пречка, защото приемника е зад компа, отпред нямам USB, но до сега не съм имал проблем с това. Винаги си е била на тази повърхност, но едва от скоро прави проблем. На лаптопа си работи, но на настолния не ще.

Възможно е да от профилактиката, защото такава почти не правя и от известно време вият вентилаторчетата и горе-долу от тогава и мишките правят проблем. Ще пробвам да го почистя от вътре като за начало.

6.   Имал ли си скоро ъпдейти от уиндоус? Понякога чупят драйверите на мишкас и клавиатурата.

Ако ти е отзад приемника пробвай да видиш ако приближиш максимално мишката до него дали пск ще влачи, ако го прави тогава значи проблема е хардуерен или софтуерен на компютъра.

Ако е хардуерен тогава ще трябва и другите неща да ти влачат освен мишката, бавно зареждане, пускане, стартиране и т.н. Ако е така съвета мине да занесеш компютъра си за диагностика, ако не си оторизирано лице. Може да имаш проблеми в хард диска или температурни проблеми.

Ако нямаш нищо друхо което да бави се пробвайнда намериш къде ти е инсталирана мишката от плъг енд плея и се опитай да изтриеш тези драйвери илинда изтеглиш от производителя други.

7.   Вентилаторчетата вият когато температурата се покачи, а това става когато системата е под натоварване. В такъв случай всички процеси вървят по-бавно включително и графичния интерфейс. Виж колко процента ти е зает процесора и оперативната памет и кой процес предизвиква това натоварване. Само курсора ли ти се движи по-бавно или и превключването между отделните програми трае прекалено дълго ?
Другият вариант е скоростта на мишката да се регулира от някоя настройка на операционната система.

8.   Ако може да се слее коментара ми с предишния за хардуер софтуер, моля.

Само да кажа дори и да почистиш от праха вутре и да спрат да вият вентилаторите имай на впредвид че трябва и термопастата да се смени. Даже задължително в ходината един път да има възможно най-ниските градуси компютъра ти.

9.   Изтегли си Malwarebytes и сканирай за вируси.

10.   Най-после се оправи. Благодаря